زنان شجاعی که ماندگار شدند +عکس
۲۱۹۱۸۸
۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
۵۱۷۷۳ 
ایجاد تغییر همیشه سخت است. تغییر، خرق عادتی است که توسط جامعه و افراد پذیرفته شده و دست زدن به آن، شجاعت زیادی می‌طلبد. به قدر آن شجاعت، باید قوی هم بود و در برابر مخالفت‌ها تاب آورد. برای همین است که اغلب ما، تلاش نمی‌کنیم در شیوه‌ی زندگی‌مان تغییری ایجاد کنیم.
وب سایت یک پزشک - فرانک مجیدی: ایجاد تغییر همیشه سخت است. تغییر، خرق عادتی است که توسط جامعه و افراد پذیرفته شده و دست زدن به آن، شجاعت زیادی می‌طلبد. به قدر آن شجاعت، باید قوی هم بود و در برابر مخالفت‌ها تاب آورد. برای همین است که اغلب ما، تلاش نمی‌کنیم در شیوه‌ی زندگی‌مان تغییری ایجاد کنیم.

 به جایگاه اجتماعی، مالی و معنوی خود در همین وضع موجود رضایت می‌دهیم و ادامه‌اش می‌دهیم. همین است که افراد کمی هستند که جسارت تغییر را داشته‌باشند. در نوشته‌ی امروز، تصاویری از زنانی را می‌بینیم که با عملکرد خود تغییری چشمگیر در سنت‌های پذیرفته‌شده‌ی جامعه‌شان ایجاد کردند و درباره‌ی توانایی‌های‌شان، همگان را متعجب کردند.

برخی از این تصاویر، نشان می‌دهد که زنان در موقعیت سخت جامعه‌شان چطور خود را با شرایط وقف دادند و عهده‌دار مسئولیت‌های مهم برای حفظ خاواده‌شان شدند. برخی از تصاویر نشان‌دهنده‌ی اوج انسانیت حتی در برابر دشمن هستند. شاید کار بعضی از آنان امروزه کاملاً عادی جلوه کند، اما در زمان خودش، نیاز به جسارت و جرأت فراوانی داشت.

بیش از همه، دوست دارم این پست را تقدیم به مادرانی کنم که با کار شرافتمندانه، سرپرستی خانواده خود را بر عهده گرفته‌اند. شاید نام خیلی از آن‌ها را هرگز نشنویم و داستان‌شان را هیچ‌گاه نخوانیم، اما مسلماً همگی آن ها شایسته‌اند که برای عزت‌نفس فوق‌العاده‌شان مورد تقدیر قرار گیرند.

۱- کاترین سویتزر، ۱۹۶۷، ماراتن بوستون

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند

در این واقعه، یکی از کارمندان اجرای مسابقات به نام «ژاک سِمپِل»، تنها به دلیل آن‌که کاترین یک زن بود، سعی کرد او را به زور از مسابقه‌ای که تمامی شرکت‌کنندگان دیگرش مرد بودند بیرون بیاندازد. کاترین می‌گوید «برای مردان این فقط رویداد ساده‌ی بیرون انداختن یک نفر بود، اما من می‌دانستم که داستان بسیار بزرگ‌تر از این‌ها است. بسیار بزرگتر.»۲- یک زن جنگجوی سامورایی در اواخر قرن نوزدهم

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۳- تصویری نمادین از مارینا گینِستا، یک دختر کمونیست مبارز با ۱۷ سال سن، بر فراز هتل کولون بارسلونا در سال‌های جنگ داخلی اسپانیا،۱۹۳۶

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۴- اریکا، دختر پانزده‌ ساله‌ای اهل بوداپست که مبدل به نماد انقلاب مجارستان در سال ۱۹۵۶ شد.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۵- سبیحه گوکچِن، بانوی ۲۳ ساله‌ای اهل ترکیه. او نخستین زن خلبان جنگنده در سال ۱۹۳۷ شد.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۶- یک زن هلندی با وجود دستگیری شوهرش که سربازی آلمانی بود، حاضر به ترک او نشد. تصویر متعلق به سال ۱۹۴۴ است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۷- اولین زن انگلیسی که با موتورسیکلتش در دهه ۱۹۸۰ به سفر دور دنیا رفت. سفر او ۳ سال طول کشید و مسافت ۷۶۸۰۰ کیلومتر را طی نمود.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۸- «ارتش مادران»، برای دفاع زنان از حریم خانه‌هایشان در سال ۱۹۴۰ در انگلستان ایجاد شد. گروهبان جوانی در حال آموزش به این زنان است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۹- تک‌تیراندازان زن در ارتش شوروی.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۰- وینی جوشکار، در حال جوشکاری در محوطه‌ی کارش در سال ۱۹۴۳٫

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند

تا سال ۱۹۴۵، یک‌سوم زنان به عنوان نیروی کار در مشاغلی مانند کار در کارخانه‌های ساخت بمب، ساخت مهمات و جوشکاری خدمت می‌کردند.۱۱- پیرزن ۱۰۶ ساله‌ی ارمنی، با یک اسلحه‌ی مدل AK_47 در حال محافظت از خانه‌اش است. تصویر متعلق به سال ۱۹۹۰ است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۲- آنا لی تینگِل فیشر، نخستین مادر فضانورد در سال ۱۹۸۰

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۳- آنی لامپکینز، فعال حقوق شرکت در انتخابات، در زندان Little Rock City در سال ۱۹۶۱٫

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۴- زنان خلبان پس از فرود با هواپیمای مدلB-17

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۵- تصویری متعلق به سال ۱۹۴۱ که زنی اهل کیِف اوکراین، به سرباز اهل شوروی که اسیر شده آب می‌دهد.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۶- آرامش در هیاهوی بسیار! این زن انگلیسی، سنت نوشیدن چای را حتی پس از بمباران سنگین آلمانی‌ها فراموش نکرده‌است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۷- زنان آتش‌نشان در پرل‌هاربر. این زنان از سال ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵، مشغول خدمت در این شغل بودند.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۸- مارگارت بروک-وایت برای عکاسی به نوک ساختمان کرایسلر رفته‌است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۱۹- زنی بر فراز برلین در اوایل قرن بیستم.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۰- زنان مشغول به کار در راه‌آهن هنگام ناهار در سال ۱۹۴۳٫ تمامیِ آنان همسران و مادرانِ سربازانی هستند که به جنگ رفته‌اند.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۱- تصویری متعلق به سال ۱۹۱۸٫ زنان در حال جابجایی قالب‌های سنگین یخ، پس از آن‌که تمام مردان به جنگ رفتند.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۲- کوماکو کیمورا، فعال برای کسب حق رأی برای زنان ژاپنی، در تظاهراتی در سال ۱۹۱۷٫

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۳- امیلین پانکهارتس، یک فعال مدنی حقوق زنان، بیرون کاخ باکینگهام دستگیر می‌شود. تصویر متعلق به سال ۱۹۱۴ است. نگاه سرکوبگر مردانه‌ی جامعه و زنی که بی‌توجه به آن، ندای خود را سر می‌دهد، از این عکس تصویری نمادین ساخته‌است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند
۲۴- آملیا ارهارت، نخستین زنی که به تنهایی بر فراز اقیانوس اطلس در سال ۱۹۲۸ پرواز کرد.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۵- اولین تیم بسکتبال زنان در آمریکا از کالج اسمیت. تصویری متعلق به سال ۱۹۰۲٫

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۶- زن پارتیزان فرانسوی از گروه مقاومت. او سیمون سیگویین نام داشت. تصویر متعلق به ۱۹۴۴ است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۷- لئولا کینگ، اولین زن پلیس راهنمایی و رانندگی در واشینگتن آمریکا. این تصویر در سال ۱۹۱۸ ثبت شده‌است.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۸- زنان پرستار امریکایی در  سال ۱۹۴۴ در نورماندی از کشتی پیاده می‌شوند.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۲۹- زن تکنسین هواپیما روی یک هواپیمای مدل P-38، در ایالت کالیفرنیا کار می‌کند. تصویر در سال ۱۹۴۴ ثبت شده.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۳۰- زن پرستار انگلیسی در حال ثبت اخرین کلمات یک سرباز در حال مرگ. تصویر در سال‌های جنگ جهانی اول ثبت شده.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۳۱- سارلا ثاکلار، اولین زن هندی که در ۲۱ سالگی موفق به اخذ گواهینامه‌ی خلبانی شد.


هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند۳۲- زنان آمریکایی در سال ۱۹۱۸، در حال قسم یاد کردن در آیین شروع به کار در شغل ملوانی.

هراسی از تغییر نیست: تصاویر زنانی که با عملکرد غیرعادی خود در زمانه‌شان ماندگار شدند
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1394/09/08
ناشر کم لطف وچه بسا کینه توز (عکس زنان شجاع )
پس لیلا زانا کو؟؟ دختران کوبانی که کرامت داعش را شکستند ، چی ؟؟؟ داعشی که کرامت دودولت عراق وسوریه را باحمایت ایران وروس وحزب الله را شکست. درکوابانی زانو زدند ... ای بی انصاف...
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1394/09/09
احسنت واقعا زنان کوبانی هم از این خانمها کمتر نیستند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج