کشف گونه عجیب ماهی در اقیانوس +عکس
۲۲۶۱۳۰
۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
۱۸۰۰۷ 
محققین هر چه بیشتر به تحقیق و بررسی آتشفشان‌های زیر دریا ادامه می‌دهند، بیش از پیش به این نکته پی می‌برند که حیات تقریباً در هر محیطی می‌تواند رشد کند.
وبسایت نوچه - آرزو مقدس: محققین هر چه بیشتر به تحقیق و بررسی آتشفشان‌های زیر دریا ادامه می‌دهند، بیش از پیش به این نکته پی می‌برند که حیات تقریباً در هر محیطی می‌تواند رشد کند. حالا یک گروه تحقیقاتی استرالیایی گونه‌ی جدیدی از ماهی را یافته‌اند که داخل آتشفشان‌هایی که در نزدیکی سواحل این قاره واقع شده‌اند، زندگی می‌کند و فعلاً نام آن را «ماهی سیاه بی‌پولک» گذاشته‌اند. این تیم تحقیقاتی همچنان در تلاشند این ماهی سیاه کوچولو را که نیش‌های شفاف دارد اما فاقد پولک است شناسایی کنند؛ این نکته هم هنوز معلوم نیست که آیا این ماهی‌ها بالغ هستند یا لارو.

کشف  نیش‌داری که در آتشفشان‌های اقیانوس زندگی می‌کند

آن‌ها همچنین تعداد بسیاری از دیگر انواع ماهی‌ها را نیز یافته‌اند که به عنوان لاروهای انواع ماهی‌ها و خرچنگ‌هایی که در استرالیا پرورش داده می‌شوند شناسایی شده‌اند. تا پیش از این وقتی این لاروها همراه با امواج از پرورشگاه‌های اقیانوسی خود خارج شده و به دریای آزاد وارد می‌شدند، پرورش‌دهندگان شیلات گمان می‌کردند این موجودات برای همیشه از بین رفته‌اند اما ظاهراً اشتباه می‌کرده‌اند و این لاروها در محیط گرم و اسیدی آتشفشان‌های اعماق دریا پرورش می‌یابند.

کشف  نیش‌داری که در آتشفشان‌های اقیانوس زندگی می‌کند

    پیدا کردن گردابی در نزدیکی سواحل سیدنی که حاوی مجموعه‌ی نسبتاً بزرگی از لاروها و دیگر موجودات دریایی کوچک بود، مخصوصاً در این وقت سال، اتفاقی بسیار هیجان‌انگیز است. تا پیش از این گمان می‌کردیم ماهی‌ها تنها در پای‌رودها پرورش می‌یابند و عمر لاروها وقتی همراه با موج به دریا کشیده می‌شوند پایان می‌یابد اما حالا می‌دانیم که این گرداب‌ها در حقیقت مانند پرورشگاه‌هایی برای لاروهای جدا افتاده عمل می‌کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج