ورود هیات عالی‌ رتبه ایتالیا به ایران
۲۳۰۷۷۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
۱۰۹۴۱ 
هیات عالی‌رتبه سیاسی ،اقتصادی و صنعتی ایتالیا به ریاست پائولو جنتیلونی، وزیر امور خارجه و فدریکا گوئیدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا به همراه جمعی از مدیران ارشد از صاحبان صنایع و مهمترین موسسات و شرکت های اقتصادی دولتی و خصوصی این کشور دقایقی پیش وارد تهران شد و مورد استقبال تعدادی از مقامات وزارت خارجه قرار گرفت.
خبرگزاری ایسنا: هیات عالی‌رتبه سیاسی ،اقتصادی و صنعتی ایتالیا به ریاست پائولو جنتیلونی، وزیر امور خارجه و فدریکا گوئیدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا به همراه جمعی از مدیران ارشد از صاحبان صنایع و مهمترین موسسات و شرکت های اقتصادی دولتی و خصوصی این کشور دقایقی پیش وارد تهران شد و مورد استقبال تعدادی از مقامات وزارت خارجه قرار گرفت.

این اولین سفر مقامات عالی‌رتبه ایتالیایی به کشورمان پس از توافق وین است ، البته طی دو سال گذشته وزرای خارجه ایتالیا دو سفر به تهران داشته‌اند و همچنین در حوزه ها و سطوح مختلف مقامات دو کشور از رم و تهران دیدار داشته‌اند .

ایتالیا طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی ، همکاری گسترده ای با جمهوری اسلامی ایران در بخش های دولتی و خصوصی داشته و از جمله کشورهای اروپایی است که همواره از شرکای تجاری قوی کشورمان بوده است . با توجه به ظرفیت های قابل توجه موجود ، زمینه برای احیا و تقویت بیش از پیش روابط دو کشور وجود دارد .

تحولات صورت گرفته در حوزه‌های روابط دوجانبه از حوزه همکاری‌های علمی و فناوری و فرهنگی و محیط زیست تا مناسبات سیاسی و رایزنی های منطقه ای و در حوزه اقتصاد طی دو سال اخیر شکوفایی مجدد روابط را نوید می دهد .

سفر هم‌زمان وزرای خارجه و اقتصاد ایتالیا به ایران نیز نشانه خوبی از تصمیم دو کشور برای توسعه هر چه بیشتر روابط است .

در مجموع ایتالیا برای جمهوری اسلامی ایران در میان تمام کشورهای اروپایی از جایگاهی ممتاز و ویژه برخوردار است و می تواند در آینده با بهره برداری اقتصادی و تجاری در زمره شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران باشد .

برگزاری نمایشگاه اکسپو در میلان ایتالیا در سال جاری نیز فرصتی برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور است و کشورمان با ایجاد غرفه در این نمایشگاه اقدام به معرفی توانمندی های اقتصادی و فرهنگ دیرینه ایران نموده است .

هیات عالی رتبه ایتالیا در جریان سفر دو روزه به تهران با تعدادی از مقامات عالی رتبه کشورمان و همتایان ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد .
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج