مشکلات یک خانواده چاق! +عکس
۲۳۳۴۴۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
۳۰۵۸۱
چاقی در دوران کودکی یک مشکل همه گیر شده، کودکان سراسر جهان دچار پرخوری شده اند، به خصوص وقتی بچه ها کوچک هستند، والدین اولین منبع مشکل هستند.
وبسایت لاپلاس: چاقی در دوران کودکی یک مشکل همه گیر شده، کودکان سراسر جهان دچار پرخوری شده اند، به خصوص وقتی بچه ها کوچک هستند، والدین اولین منبع مشکل هستند. در این مطلب با خانواده ای آشنا می شوید که بچه ها دچار مشکل ژنتیکی هستند و پدر خانواده برای کمک به آنها از خودگذشتگی می کند.

مشکلات یک خانواده چاق!

مشکلات یک خانواده چاق!

خانواده ناندوانا در هند زندگی می کنند، چهار فرزند دارند که از بین آنها تنها فرزند اول دارای وزن عادی است و سه فرزند دیگر دچار چاقی مزمن هستند. آنها از بیماری ژنتیکی سندروم ویلی-پرادر رنج می برند که یکی از مشکلات آن احساس گرسنگی غیرقابل کنترل است.

مشکلات یک خانواده چاق!

مراقبت از این بچه ها هم از نظر جسمی و هم ذهنی واقعا طاقت فرساست. از آنجا که آنها نمی توانند وزن خود را حمل کنند، راه رفتن برای آنها غیرممکن است و مادر 30 ساله خانواده، بیشتر روز خود را صرف تغذیه و نظافت این بچه ها می کند. پدر خانواده درآمد کافی برای تامین هزینه خوراک آنها ندارد.

مشکلات یک خانواده چاق!

نیازی به گفتن نیست که والدین خانواده یک شغل تمام وقت دارند که دردرجه اول تامین غذای بچه هاست. کار پرانگا(مادر خانواده) ساعت 6 صبح شروع می شود، یعنی وقتی بچه ها گرسنه از خواب بیدار می شوند. صبحانه آنها شامل 5 موز، یک لیتر شیر، یک کاسه سوپ و 6 عدد نان محلی است. این مقدار صبحانه یک ارتش کوچک را در بیشتر خانه ها نگه می دارد، اما در این مورد، آنها دوباره قبل از ساعت 10 گرسنه می شوند. بنابراین آنها دوباره دو موز، یک کاسه سوپ، 5عدد نان و 4 بسته چیپس می خورند!!

مشکلات یک خانواده چاق!

متاسفانه پدرخانواده قصد دارد یکی از کلیه های خود را بفروشد تا هزینه درمان آنها را به یک متخصص پرداخت کند. هرچند این کار قابل تحسین است، اما احتمالا هدردادن زمان و یک کلیه است. پزشکان توافق دارند که بهترین راه درمان این بیماری جلوگیری از پرخوری است. گرچه این کار بسیار دشوار است اما غیرممکن نیست. هیچ کس دوست ندارد که به درخواست غذای یک کودک جواب منفی دهد. اما این بیماری اگر درمان نشود کشنده است و این راهی اجباری و ضرورتی برای زنده ماندن بچه هاست.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1394/05/22
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
03:51 - 1394/05/23
چه بابای خوبی!!
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1394/05/24
چقد غم انگیز.خدا به پدر مادر بچه ها رحم کنه
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1394/05/24
واقعاً غصه دار شدم، خداد کمکشون کنه
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1394/05/24
اتفاقا خنده دارنیست یک معظل برای هرخانواده شده این چاقی وخیلی سخت درمان میشه بخاطر سیری ناپذیر بودن کودک وایجاد بیماریهای مختلف رادربر دارد
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1394/05/24
اینا که نه پدر چاق دارن نه مادر چاق
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج