کدام مدل مو برای صورت شما مناسب است؟
۲۳۴۰۵
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۶
۸۹۸۶۰ 
سليقه افراد با هم متفاوت است، بنابراين هر كسي دوست دارد يك مدل، موهايش را كوتاه كند اما فقط سليقه نيست كه در انتخاب مدل موها تاثير دارد بلكه حالت موها و صورت نيز مي‌تواند تا حد زيادي مدلي را زيباتر يا زشت‌تر نشان دهد
برترین مجله اینترنتی ایران

اين روزها كوتاه‌كردن مو يك هنر محسوب مي‌شود و هر فردي حتي اگر چندان مهارتي هم نداشته‌باشد، مي‌تواند فرق ميان يك كوتاهي خوب را از كوتاهي بد تشخيص دهد چون به راحتي با يك تغيير ساده در موها چهره فرد كاملا عوض مي‌شود. بيشتر خانم‌ها هم به‌شدت روي موهاي‌شان حساس‌ هستند و حاضر نيستند حتي يك سانت موهاي‌شان را بيشتر كوتاه كنند، بنابراين ترجيح مي‌دهند به آرايشگري مطمئن مراجعه كنند اما انتخاب مدل مناسب نيز گاهي مشكل است، هر مدلي به‌صورت خاصي مي‌آيد و از طرف ديگر مدلي كه براي موهاي صاف مناسب است مسلما براي موهاي فر چندان زيبا نيست. اگر بدانيد چه مدلي مناسب حالت موها و صورت شماست حسابي كارتان آسان مي‌شود و حتما از نتيجه نيز راضي‌تر خواهيد بود.

اگر مي‌خواهيد خاص باشيد

در اين مدل كوتاه، اندازه و قد موها تا حدي با هم متفاوت است و آرايشگر بايد براي به‌دست آوردن چنين حالتي از تيغ استفاده كند و با قيچي نمي‌توان اينگونه موها را خرد كرد. اين مدل بيشتر مناسب خانم‌هايي است كه موهايي صاف دارند و اگر موهايي حالت‌دار و فر و همچنين خيلي پرپشت داريد بهتر است از اين مدل صرف‌نظر كنيد يا حداقل با تيغ موها را خرد نكنيد. چون در اين صورت موها به‌خوبي روي هم سوار نمي‌شوند و شما از نتيجه آن  راضي نخواهيد بود.

 اگر موهاي شلوغ دوست داريد

اگر موهاي شما حالت‌دار است يا كمي فر دارد (حواس‌تان باشد كه فقط كم فرها) و بيشتر اين حالت‌ها و فرها نيز در پايين موهاست، احتمالا اين مدل يعني «لير» روي شانه براي شما مناسب است(به‌خصوص اگر موهاي خيلي مرتب دوست نداريد.) البته براي اين‌كه بتوانيد هميشه حالت موها را زيبا نگه داريد بايد حتما از يك ژل موي ملايم نيز استفاده كنيد. همچنين اين مدل بهتر است شلوغ يا با بابليس درست شود.

  اگر مدل‌هاي ساده دوست داريد

در اين مدل لايه‌ها و لير‌هاي مو تقريبا از وسط سر شروع مي‌شوند و موها به سمت پايين فقط كمي خرد مي‌شوند.اين مدل مناسب خانم‌هايي است كه دوست دارند خيلي راحت موهاي‌شان را حالت دهند و بيشتر ترجيح مي‌دهند، روي سرشان سبك باشد وخيلي مدل‌هاي عجيب و غريب نمي‌پسندند و دوست دارند هميشه ساده باشند.البته اين مدل را هم مي‌توان با اتو صاف كرد و هم با سشوار از زير يا رو براشينگ كرد.

اگر چهره جواني داريد

اين مدل بيشتر براي صورت‌هاي جوان‌ مناسب است.در اين حالت‌ بايد پايين ساقه موها كاملا از هم جدا و مشخص باشند تا مدل بتواند خود را به‌خوبي نشان دهد ودر نتيجه صورت شاداب‌تر به‌نظر برسد.براي اين‌كه موها حالت بهتري بگيرند بايد به موها واكس يا ژل مو بزنيد و سپس انگشتان‌تان را داخل موها ببريد و آن‌ها را به بخش‌هاي مختلف تقسيم كنيد تا كاملا حالت پايين موها خود را نشان دهد.

هم براي موهاي صاف، هم فر

اگر موهايي فر داشته‌باشيد اين مدل كمي موها را صاف‌تر و كم حجم‌تر نشان مي‌دهد چون از داخل به‌طور مورب كوتاه مي‌شود. البته اگر موهايي صاف داريد بهتر است از آرايشگرتان بخواهيد كه روي موها را كمي بيشتر خرد كند تا موها خود را پرپشت‌تر و پرحجم‌تر نشان دهند.البته اين مدل چندان مناسب دختران نوجوان نيست چون سن آن‌ها را بيشتر نشان مي‌دهد و بهتر است خانم‌هاي بالاي 25 سال از آن استفاده كنند اين مدل وقتي از زير سشوار شود به اكثر چهره‌ها مي‌آيد.

اگر صورت بيضي شكل داريد

اين مدل را به خانم‌هايي پيشنهاد مي‌كنيم كه صورتي بيضي شكل دارند، همچنين خانم‌هايي كه همان مدل‌ موهاي قديمي را نسبت به امروزي‌ها ترجيح مي‌دهند.براي حالت‌دادن آن نيز ابتدا بايد موها را به سمت بيرون سشوار بكشيد و بعد موها را با همان برس به داخل برگردانيد تا موها خودشان را پر حجم‌تر نشان دهند.

  اگر پيشاني بلند داريد

 اين مدل بسيار ساده را به دختر خانم‌هاي كوچك‌تر پيشنهاد مي‌كنيم و البته براي خانم‌هايي هم كه موهايي صاف و پيشاني بلند و صورتي كشيده و لاغردارند نيزمي‌تواند كاملا مناسب باشد، به‌خصوص اگر صورت لاغري داشته باشند با يك سشوار از رو، صورت آن‌ها پرتر، زيباتر و شاداب‌تر به‌نظر خواهد رسيد.

اگر موهاي‌تان خيلي پرپشت است

اين مدل مناسب خانم‌هايي است كه موهايي بسيار پر پشت و پرحجم دارند و در نتيجه نمي‌توانند به راحتي به موهاي‌شان حالت دهند. در اين مدل موها را از حدود 3 سانتي‌متري كف سر به سمت پايين با تيغ يا قيچي‌هاي مخصوص كم پشت مي‌كنند و در نتيجه از ميزان حجم موها كمي كاسته مي‌شود. بهتر است كساني كه موهايي نازك و ظريف،  خشك و آسيب‌ديده دارند از اين مدل صرف‌نظر كنند.پوش دادن مكرر، به ساقه مو آسيب جدي وارد مي‌كند كه معمولا غيرقابل ترميم نيزهست. درحالي‌كه يكي از جايگزين‌هاي مناسب پوش دادن،  استفاده از اسپري‌هاي مو است كه همان فوايد افزايش اصطكاك را به همراه دارد
برچسب ها:
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1391/02/29
1سوال ببخشيد ميشه بگيد چيكار كنيم پر پشت شه؟
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1391/02/29
خیلی جالب بود ممنون من از مدل دومی خیلی خوشم اومد
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1391/02/29
الان اینا مدل مو بودن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خجالت می کشیدید کمی طبیعی تر نشون بدید ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1391/02/30
ببخشید اینا چیه واقعا؟ پس پسرا چی؟
پاسخ ها
maha
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۰
پسرا میتونن بعد عید که هوا رو به گرمیه موهاشونو کچل کنن تا تابستون زیاد اذیت نشن پاییز هم که هوا رو به سردیه فقط دورشو بزنن که سرما نخورن تازه اسمشم المانیه...چند سال هم صبوری کنن خودش همش میریزه نمیخواد پول ارایشگاه بدن...
محمد الف
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
ماشاا... چه اعتماد به نفسی دارید شما ... پسرا با 1000 تومان کچل می کنن و راحت تو خیابون راه میرن ولی دخترا با 80 هزار تومان موهاشونو درس میکنن و آخر سر میره زیر روسری ... هی هی هی ...
ساجي
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
هه هه هه با maha كاملا موافقم!
بیتا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
عالی بود maha :)
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1391/02/31
اولا اونی که میگید گوسفندو بعد عید پشمشونو می چینن . من گفنم مدل برا پسرا پیشنهاد بدین بعدشم مدل المانی مال دهه پنجاست ببخشید .وقتی هم ادم زن بگیره موهاش خود به خود میریزه اینو درست گفتید
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1391/02/31
چرند بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
واقعا راست می گی شیرین چرند بود
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1391/02/31
ممنون اززحمات فراوانتان
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1391/03/04
خداییش من که همه مدلی بهم میاد
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1391/06/04
چتریو خیلی دوست داشتم مرسییییییییییی
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1391/08/25
خيلي خوب بود ممنون
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1391/11/07
افرین اینا رو از کجا اوردی؟اینا مدلایه برتر سال1500میشه.
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1391/11/30
کاش اسمشونم میگفتی
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1392/05/13
اخه کجا با هزارتومن کچل می کنند شما ادرس بدید من همین الان برم کچل کنم الان با هزارتومن فحشم نمی دند
Iran, Islamic Republic of
06:48 - 1392/05/28
خیلی خیلی خسته نباشید مسخره ترین مدل موهایی که دیدم تو این سایت بود
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1392/07/23
آره واقعا خیلی مسخره بود.
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1392/09/16
به نضر من کچل خیلی قشنگتر از این مدلاست کچل کنی سنگینتر
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1393/03/16
عاشقتم بااین مدل موهات
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1393/05/17
کوچولو آدم با زن گرفتن کچل نمیشه با زیادی دادزدن سر زنش کچل میشه شما مردا دقت کنید سرهمسرتون داد نزنید چون کچل میشید
Iran, Islamic Republic of
02:49 - 1393/08/06
کاش یک مدل برای کسانی که موهای فر دارند میگفتید
United Arab Emirates
09:56 - 1397/07/26
بد نبود
کاش اسامی رو هم میگفتید
United Arab Emirates
09:56 - 1397/07/26
بد نبود
کاش اسامی رو هم میگفتید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج