توکلی: استیضاح حق طیب‌نیا نیست
۲۳۴۲۲۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۶
۱۳۰۳۳
احمد توکلی در ارتباط با طرح استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس در رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت روحانی بالاترین رأی را به طیب‌نیا داد؛ این رأی بی‌جهت به طیب‌نیا داده نشد.
خبرگزاری تسنیم: احمد توکلی در ارتباط با طرح استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس در رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت روحانی بالاترین رأی را به طیب‌نیا داد؛ این رأی بی‌جهت به طیب‌نیا داده نشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اینکه وزیر امور اقتصادی و دارایی مستحق استیضاح نیست، گفت: نمایندگان باید توجه داشته باشند که دولت پشتِ در اقتصاددان‌های باکفایت ندارد که جایگزین طیب‌نیا کند.

احمد توکلی در ارتباط با طرح استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس در رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت روحانی بالاترین رأی را به طیب‌نیا داد؛ این رأی بی‌جهت به طیب‌نیا داده نشد.

وی با بیان اینکه مجموع صفات طیب‌نیا موجب شد تا مجلس رأی اعتماد بالایی به وی بدهد، گفت: دانش، تجربه در مقاطع مختلف و خوش‌نامی طیب‌نیا به‌عنوان یک اقتصاددان که سلامت مالی و اداری داشت، موجب شد تا وی رأی اعتماد بالا از مجلس بگیرد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: در عمل به‌خاطر اوضاع بد اقتصادی انگشت‌های اشاره به‌سوی وزیر اقتصاد رفت در حالی که اختیارات وی به‌اندازه نامش نیست.

توکلی در همین ارتباط به مشکلات بانک‌ها برای اقتصاد کشور اشاره و تصریح کرد: در امور اقتصادی، بانک‌ها یکی از مشکل‌دارترین دستگاه‌ها هستند و مبارزه با فساد را از نظر من باید در درجه اول از بانک‌ها شروع کرد ولی با وجود آنکه وزیر اقتصاد در تعیین مدیران بانک‌های دولتی نقش اساسی دارد در عمل نمی‌تواند مسئولیت مستقیمی در نظام بانکی داشته باشد.

وی اضافه کرد: ضمن آنکه وزیر اقتصاد در تعیین مادر بانک‌ها (بانک مرکزی) نقشی ندارد و این درحالی است که مقصر اصلی مشکلات بانک‌ها، بانک مرکزی می‌باشد نه وزیر اقتصاد. البته این نافی نقش و مسئولیت وزیر اقتصاد نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به عملکرد سایر وزرای کابینه یازدهم، گفت: زمانی که در دولت وزرای دیگری هستند که عدم توفیق بسیاری در امور جاری وزارتخانه‌هایشان دارند جفاست که به‌سراغ طیب‌نیا برای استیضاح برویم.

توکلی با تأکید بر اینکه استیضاح وزیر اقتصاد الآن به‌صلاح کشور نیست، گفت: تلاش داریم دوستانی را که خیرخواه هستند قانع کنیم تا از استیضاح منصرف شوند چرا که نه تنها هم اکنون به‌مصلحت نیست بلکه این وزیر هم مستحق استیضاح نیست.

وی با بیان اینکه سه کارت زرد زمینه سیاسی استیضاح را فراهم می‌کند، تصریح کرد: ولی برخی مواقع امضاهایی برای استیضاح جمع می‌شود که به‌خاطر گرایش‌های نادرست و گروکشی و توقعات نابجا از وزرا است. البته منظور از این موضوع امضا کنندگان استیضاح وزیر اقتصاد نمی‌باشد ولی این نکته‌ای است که نباید از آن غافل شد.

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن اشاره به مشکلات مالیاتی و تأثیر آن در دریافت کارت زرد سوم طیب‌نیا، گفت: مالیات از اموری است که وظیفه اصلی وزیر اقتصاد می‌باشد ولی وقتی تولید وضعیت فعلی را دارد توقع اخذ مالیات زیاد موجب برخی مشکلات می‌شود.

توکلی با بیان اینکه در اخذ مالیات برخی مواقع اعتدال رعایت نمی‌شود، گفت: شرایط کشور، ترکیب دولت و وزن وزرای کابینه نشان می‌دهد که هم اکنون استیضاح وزیر اقتصاد جایی ندارد و نمایندگان باید به این نکته توجه کنند که دولت پشتِ در اقتصاددان‌های قابل اعتماد را به‌عنوان جایگزین طیب‌نیا ندارد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1394/05/24
مشکلات مالی بانکی ما مال بانک های نهادهاست. در بازارو مسکن و دلالی فعالند. به عبارت دیگر وام و تسهیلات را به موسسات و شرکتهای وابسته به خودشان میدهند.بانک انصار، بانک مهر اقتصاد ، بانک سینا، بانک قوانین ، بانک حکمت ایرانیان و ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج