تابوت‌ ویژه آدم های چاق هم رسید! +عکس
۲۳۵۷۵۳
۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۸
۱۳۵۸۷ 
چاقی معضل بدی است که وقتی گریبان کسی را می‌گیرد، همه زندگی‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ اما این بار مُرده‌ها نیز درگیر مشکلات چاقی شدند.
وبسایت مجله مهر - شراره داودی: چاقی معضل بدی است که وقتی گریبان کسی را می‌گیرد، همه زندگی‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ اما این بار مُرده‌ها نیز درگیر مشکلات چاقی شدند.

تابوت‌ ویژه آدم های چاق هم رسید

مُرده سوزی در برخی از کشورهای دنیا عملی رایج است که مناسک و مراسم مخصوص به خودش را هم دارد. در هند که شناخته شده ترین کشور دنیا برای مرده سوزی است همه اعضای خانواده جمع می‌شوند و معمولا به شکلی کاملا سنتی و با استفاده از چوب، عزیزانشان را می‌سوزانند.

در کشورهای دیگر این موضوع کمی متفاوت است و حتی کارخانه‌هایی برای این منظور در نزدیکی گورستان‌ها ساخته شده است. کوره‌هایی که در این کارخانه‌ها وجود دارند، برای هر ۴۵ کیلو جسد یک ساعت وقت لازم دارند.

حالا در این میان چاقی در کشور اسکاتلند تبدیل به معضلی برای خانواده‌های مُرده‌ها شده است، چون تابوت‌هایی که برایشان ساخته می‌شود؛ در کوره‌ها جا نمی‌شوند و مردم مجبور می‌شوند آن‌ها را خاک کنند.

البته برخی افراد هم هستند که به دلیل فرایند سوزاندن اجساد، پس از مرگ چاق‌تر می‌شوند و در این صورت امکان حمل تابوت آن‌ها تنها با ماشین‌های بزرگ امکان‌پذیر است و در این صورت خانواده‌های آن‌‌ها به جای حمل‌شان به سمت کوره‌ها، ترجیح می‌دهند در نزدیک‌ترین گورستان دفن‌شان کنند.

سخنگوی انجمن ملی مراسم تشییع جنازه در اسکاتلند می‌گوید: این روزها نیاز این انجمن به سفارش تابوت‌های بزرگتر از حد معمول به دلیل چاقی افراد بیشتر شده و این اتفاق همچنان در حال افزایش است.

مرکز اطلاعات مراقبت بهداشتی و اجتماعی می‌گوید ۶۵ درصد از بزرگسالان اسکاتلندی اضافه وزن دارند، در انگلستان این افراد ۶۲ درصد و در ولز ۵۸ درصد هستند که در این صورت ۲۷ درصد از افراد جامعه را افراد چاق تشکیل می‌دهند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج