برخورد مناسب پليس با مردم يک تکليف است
۲۴۰۵۱۹
۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۷
۲۱۳۰۵
معاون دادستان کل کشور:
معاون سياسي،امنيتي دادستان کل کشور با بيان اينکه فرهنگ خدمتگزاري در نيروي انتظامي به وضوح ديده مي شود، گفت: سرعت در کشف جرايم و کاهش تخلفات بيانگر عملکرد پليس است.
خبرگزاری مهر: سيد مرتضي بختياري در دومين روز از دوره آموزش کشوري متمرکز (کوثر) ويژه روسا و فرماندهان رده هاي تابعه پليس پيشگيري گفت: نيروي انتظامي در سنگري قرار دارد که تمامي فعاليت هايش از منظر مردم قابل مشاهده و قضاوت است.

وي با اشاره به حساسيت فعاليت کارکنان نيروي انتظامي به ذکر چند ويژگي مومن پرداخت و افزود:يکي از ويژگي هاي مومن «حفظ اسرار» مردم است، ما در نيروي انتظامي و دستگاه قضا، در ارتباط با اسرار مردم هستيم و بايد حافظ آن بود.

معاون سياسي،امنيتي دادستان کل کشور با بيان اينکه طبق قوانين، حق انتشار اسرار مردم را نداريم، بيان کرد: در صورت نشر اسرار مراجعه کنندگان، نه تنها به لحاظ انساني و قانوني کار درستي انجام نداده ايم، بلکه اين عمل خلاف شرع نيز محسوب مي شود.

وي با بيان اينکه در موارد خاصي، دستگاه قضا و نيروي انتظامي حق انتشار اسرار را دارند، تاکيد کرد: نشر اسرار در اين موارد، به صلاحديد مراجع قانوني و با طي مراحل خاص است.

بختياري يکي ديگر از ويژگي هاي مومن را «مدارا با مردم» عنوان کرد و گفت: يکي از موارد جلب رضايت مردم مربوط به سازمان ها و نهادهايي است که بيشترين ارتباط را با مردم دارند.

وي با اشاره به اينکه نيروي انتظلمي يکي از سازمان هايي است که بيشترين ارتباط را با مردم دارد، خاطر نشان کرد: در چنين سازماني با اين گستردگي نوع ارتباط، «برخورد و مدارا با مردم» بسيار حائز اهميت است.

معاون دادستان کل کشور با تاکيد بر «مديريت برخورد»، گفت: در حوزه عملکرد پليس، برخورد و مدارا با مردم حائز اهميت است و برخورد مناسب با مردم علاوه بر اينکه جزء وظايف تکليفي کارکنان است، به لحاظ انساني نيز يک تکليف است.

وي ادامه داد: اجراي قانون همراه با اقتدار لزوما به معني اخم کردن و برخورد خشک نيست، اجراي قانون با ارتباط خوب و رفتار مناسب، موثرتر خواهد بود.

بختياري يکي ديگر از ويژگي ها و سنت حسنه مومن را استوار بودن در فراز و فرود ها و سختي ها دانست و گفت: در سختي ها و مشقت ها بايد استوار بود، اين مهم را در ماموريت هاي ناجا ضمن انجام "حسن رفتار" بايد اجرا کرد.

وي با تاکيد بر اينکه «فرهنگ خدمتگزاري» در نيروي انتظامي به وضوح ديده مي شود،افزود: در مواردي به فراخور مسئوليت،گزارش هايي از عملکرد نيروي انتظامي به دادستاني ارجاع مي شود که بيانگر شيوه هاي مبتکرانه و مقتدرانه ناجاست.

بختياري ادامه داد: سرعت در کشف جرايم و کاهش تخلفات در جامعه بيانگر عملکرد مطلوب پليس است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج