احتمال بازگشت مجروحان حادثه مکه به کشور
۲۴۳۲۰۲
۲۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
۱۲۲۶۲ 
رئیس جمعیت هلال احمر، با اشاره به حادثه مکه مکرمه، از احتمال بازگشت زائران ایرانی که در این حادثه دچار مصدومیت شدید شده اند، به کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر: دکتر امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر صبح شنبه در حاشیه مراسم فوریت‌های بهداشتی در جوامع بزرگ که در هتل اوین برگزار شد، به حادثه سقوط بالابر در مکه مکرمه اشاره کرد و گفت: حدود ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز گذشته بخشی از جرثقیل‌های اطراف مسجدالحرام به دنبال وقوع طوفان سقوط کردند و تعداد زیادی از زائران در این حادثه جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: طبق اطلاعاتی که تا ساعت ۸:۳۰ صبح شنبه گزارش شده است، در این حادثه ۱۰۷ نفر کشته و ۲۳۰ نفر مصدوم شده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: طی تماسی که با رئیس مرکز پزشکی حج هلال احمر داشتیم تا شب گذشته ۳۲ نفر از زائران ایرانی در این حادثه مصدوم و یک نفر جان باخت و امروز منتظر اخبار جدید هستیم.

وی با بیان اینکه مجروحان ایرانی به بیمارستان سعودی منتقل شدند گفت: طی هماهنگی‌هایی که انجام شد مجروحین ایرانی که وضعیت بهتری دارند قرار است به بیمارستان مرکز پزشکی حج در مکه منتقل شوند.

ضیائی ادامه داد: همچنین در تماسی که با وزیر بهداشت داشتیم، بنا شد زائرانی را که قابل انتقال هستند به سرعت منتقل کنیم تا درمان بهتری به آنها ارائه شود. بنابراین ما تمام توان خود را برای مراقبت از مصدومان ایرانی انجام می‌دهیم تا آنها را برای ادامه حج آماده کنیم، اما آنهایی که مجروحیت‌شان شدیدتر است را به داخل منتقل می‌کنیم.

وی درباره اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای کمک به مصدومان حادثه مکه، با بیان این مطلب که در حال دریافت اطلاعات هستیم، تاکید کرد: طبیعی است که در ارتباط مستقیم با وزارت بهداشت خواهیم بود و اگر لازم باشد حتما از امکانات آنها استفاده می‌کنیم تا افراد را به ادامه اعمال برسانیم. اما باید منتظر اخبار تکمیلی باشیم، چرا که در حال حاضر اطلاعات کاملی نداریم و حتما طی تماس‌های امروز جزئیات را در اختیار رسانه‌ ها قرار می‌دهیم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج