اهدای اعضای بدن دختر دانشجو به بیماران
۲۴۴۸۴۲
۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
۱۲۸۳۹
اهدای اعضای بدن دختر جوان که به‌دلیل مسمومیت دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند زندگی جدیدی بخشید.
جام جم آنلاین: اهدای اعضای بدن دختر جوان که به‌دلیل مسمومیت دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند زندگی جدیدی بخشید.
 
مرد میانسال با چشمان اشکبار و دست های لرزان وارد شعبه شد. آقای قاضی، دختر جوانم مرگ مغزی شده و بنا به خواست خودش می خواهیم اعضای بدنش را اهدا کنیم. مسئولان بیمارستان اعلام کردند برای انجام عمل اهدا نیاز به مجوز قضایی است.

پدر داغدار در مورد علت مرگ مغزی دخترش گفت: از کجا بگویم، از سختی هایی که در این مدت کشیدم؟ من ساکن شهرستان دماوند هستم. دخترم نسرین دانشجو و درسخوان بود. او 13 شهریور امسال دچار مسمومیت دارویی شدید و حالش خراب شد. او را به بیمارستانی در دماوند بردیم که مسئولان آنجا ادعا کردند کاری از دست آنها برنمی آید و دخترم هرچه زودتر باید به تهران منتقل شود. تا صبح منتظر آمبولانس بودیم تا این که بالاخره آمبولانس آمد و دخترم را به بیمارستانی خصوصی در تهران منتقل کرد. هرچه به راننده گفتم او را به بیمارستان دولتی ببریم ادعا کرد هیچ بیمارستان دولتی ای پذیرش نمی دهد.

چند روزی دخترم در بیمارستان بستری بود که مسئولان بیمارستان تقاضای 18 میلیون تومان پول کردند. من کارگر ساده هستم و چنین پولی نداشتم که به آنها بدهم. سرانجام بعد از یک هفته توانستیم از بیمارستان امام خمینی(ره) پذیرش بگیریم. قصد انتقال دختر 23 ساله ام را داشتیم که مسئولان بیمارستان اعلام کردند تا پول آنها را ندهیم اجازه انتقال نمی دهند. با خواهش و التماس، بیمارستان قبول کرد با دریافت 15 میلیون تومان دخترم را به بیمارستان امام خمینی(ره) ببریم. این تازه اول مشکلاتم بود و با هر بدبختی ای که بود توانستم با قرض از فامیل و دوستان 15 میلیون تومان را فراهم کنم. روز دوشنبه پزشکان پس از معاینه نسرین اعلام کردند او مرگ مغزی شده و دیگر امیدی به زنده ماندنش نیست. این در حالی است که اگر او همان شب به تهران منتقل می شد، احتمال زنده ماندنش خیلی زیاد بود.

این پدر ادامه داد: نسرین دختر مهربانی بود و چند سال قبل خودش برگه اهدای عضو را پر کرده بود. همیشه به ما تاکید داشت اگر دچار مرگ مغزی شد اعضایش را اهدا کنیم. ما هم با این کار خداپسندانه می خواهیم به وصیتش عمل کنیم تا روح دخترم در آرامش باشد. من از گیرندگان عضو هم هیچ پولی نخواستم. با این کار نسرین همیشه زنده است و نامش ماندگار می ماند.

با موافقت پدر دختر جوان و دستور قضایی، عصر دیروز عمل پیوند عضو انجام شد و اعضای بدن نسرین به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج