انتخاب رشته كنكور كارشناسی ارشد از فردا
۲۴۴۸۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۹
۳۸۱۸ 
مهلت انتخاب رشته حدود 307 هزار داوطلب آزمون ارشد از فردا آغاز مي‌شود.
خبرگزاری ایسنا: مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون كارشناسي ارشد، گفت: مهلت انتخاب رشته حدود 307 هزار داوطلب آزمون ارشد از فردا آغاز مي‌شود.

حسين توكلي با اشاره به آغاز مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز آزمون كارشناسي ارشد از ساعت 14 روز دوشنبه هشتم خرداد ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشانيwww.sanjesh.org ، اظهاركرد: از 785 هزار و 13داوطلب حاضر در جلسه آزمون حدود 307 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

وي با بيان اينكه اين دسته از داوطلبان مي‌توانند تا روز پنجشنبه 11 خرداد ماه با انتخاب رشته‌ محل‌هاي مورد نظر حداكثر تا 100 كد رشته محل در فرم اينترنتي انتخاب رشته درج كنند، تصريح كرد: داوطلبان بايد در ابتدا نسبت به مطالعه دفترچه راهنماي انتخاب رشته اقدام كنند و در درج رشته محل‌هاي انتخابي، اولويت علاقه را در نظر بگيرند.

وي افزود: پس از تاييد نهايي رشته‌هاي انتخابي شماره رمز 15 رقمي توسط سيستم انتخاب رشته به عنوان رسيد به داوطلبان داده مي‌شود در غير اين صورت انتخاب رشته آنان مورد تاييد قرار نگرفته است.

نحوه گزينش دانشجو در آزمون كارشناسي ارشد

توكلي با اشاره به نحوه گزينش دانشجو در آزمون كارشناسي ارشد، گفت: گزينش دانشجو در هر يك از رشته‌هاي امتحاني دوره هاي كارشناسي ارشد از بين داوطلباني كه بر اساس كارنامه اوليه حد نصاب نمره علمي لازم را كسب كرده‌اند و مجاز به انتخاب رشته مي باشند، با توجه به نمره كل اكتسابي و اولويت كد رشته هاي انتخابي و نتيجه بررسي صلاحيت هاي عمومي مطابق ضوابط مربوط انجام مي‌شود.

وي افزود: گزينش داوطلبان بر اساس 80 درصد نمره آزمون آزمون كتبي در هر گرايش با توجه به ضرايب مربوط و 20 درصد معدل تراز شده انجام مي شود.

مشاور عالي سازمان سنجش با تاكيد بر اينكه تغيير و يا تعويض كد محل هاي انتخابي درج شده در فرم انتخاب رشته اينترنتي پس از گرفتن تأييديه به هيچ عنوان قابل تغيير و يا تعويض نيست، خاطرنشان كرد: آن دسته از داوطلباني كه در آزمون تحصيلات تكميلي سال 1391 پذيرفته شوند و داراي مدرك كار شناسي غير متناسب با رشته قبولي باشند، موظف به گذراندن دروس پيش نياز، جبراني) به تشخيص گروه آموزشي مربوط بوده و هزينه دروس پيش نياز (جبراني توسط دانشجو پرداخت مي شود.

توكلي از پذيرش بيش از 85 هزار نفر در نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد خبرداد و افزود: نتايج نهايي در محدوده زماني يازدهم تا سيزدهم شهريور ما از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي‌شود.

آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي با رقابت 930 هزار و 215 داوطلب در روزهاي 26 بهمن تا 28 همين ماه برگزار شد.    
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج