ساخت پیچیده ترین ساعت جهان بعد 8 سال
۲۴۶۴۴۸
۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۶
۹۰۴۲
به مناسبت بزرگداشت 260 سال تولید ساعت، شرکت سوئیسی واشرون کنستانتین هشت سال گذشته را صرف طراحی و ساخت یک ساعت جیبی خیره کننده و منحصر به فرد برای یک خریدار ناشناس کرده است.
عصرایران: به مناسبت بزرگداشت 260 سال تولید ساعت، شرکت سوئیسی واشرون کنستانتین هشت سال گذشته را صرف طراحی و ساخت یک ساعت جیبی خیره کننده و منحصر به فرد برای یک خریدار ناشناس کرده است. این ساعت که به نام رفرنس 57260 شناخته می شود دارای بیش از 2,800 قطعه بسیار ریز است و روند ساخت آن توسط سه استاد ساعت ساز به صورت دست ساز با استفاده از تکنیک های سنتی صورت گرفته است.

ساخت پیچیده ترین ساعت جهان بعد 8 سال

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، مدت زمان طولانی ساخت ساعت رفرنس 57260 نه تنها به زیبایی ظاهری آن باز می گردد بلکه در تعداد عملکردهایی است که این محصول فوق العاده توانایی انجام آنها را دارد. افزون بر نمایش زمان فعلی، رفرنس 57260 می تواند 57 عملکرد از جمله نشانه های طلوع و غروب خورشید، طول روز و شب، نموداری آسمانی برای صور فلکی محلی، وضعیت های ماه، و زنگ های هشدار مختلف را ارائه کند.

ساخت پیچیده ترین ساعت جهان بعد 8 سال


ساخت پیچیده ترین ساعت جهان بعد 8 سال

با توجه به این که خریدار رفرنس 57260 یک مجموعه‌دار ناشناس است احتمالا بهترین حدس برای قیمت این ساعت واژه "بی قیمت" است. همچنین، مشخص است استادانی که در پس ساخت این اثر هنری قرار داشته اند تمایل چندانی به آغاز پروژه ای جدید در آینده نزدیک نخواهند داشت. به نقل از فربز، یکی از ساعت سازان کار خود را بدون هیچ گونه موی سپیدی آغاز کرد اما امروز موهای سپید بسیاری در سر وی دیده می شوند و بی خوابی های بسیاری را طی این پروژه تجربه کرده است.

ساخت پیچیده ترین ساعت جهان بعد 8 سال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج