شکایت اندونزی درباره سقوط جرثقیل در مکه
۲۴۶۶۳۹
۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰
۱۰۱۳۸ 
دولت اندونزی درصدد است از گروه بن لادن در عربستان سعودی به دلیل سهل انگاری و سقوط جرثقیل در شهر مکه مکرمه که باعث مرگ 107 نفر از جمله 11 اندونزیایی شد، شکایت کند.
خبرگزاری ایرنا: دولت اندونزی درصدد است از گروه بن لادن در عربستان سعودی به دلیل سهل انگاری و سقوط جرثقیل در شهر مکه مکرمه که باعث مرگ 107 نفر از جمله 11 اندونزیایی شد، شکایت کند.

روزنامه 'جاکارتا گلوب' روز دوشنبه به نقل از 'دارماکایرتی شایلندرا پوترا' سرکنسول اندونزی در شهر جده عربستان، اعلام کرد که خانواده قربانیان حادثه و همچنین 42 نفری که در این حادثه زخمی شدند، می توانند از این شرکت طبق قانون دیه در عربستان شکایت کنند.

وی گفت: البته ما به نمایندگی از این خانواده ها، شکایت را انجام می دهیم و هر خانواری که یکی از اعضای آنها در این حادثه جان خود را از دست داده باشد، 80 هزار دلار برای مردها و 40 هزار دلار برای زن ها دریافت می کند.

گروه بن لادن یکی از بزرگ ترین پیمانکاران عربستان است که توسط پدر 'اسامه بن لادن' رهبر گروه تروریستی القاعده راه اندازی شده بود.

در حالی که طرح توسعه مسجد الحرام به شرکت بن لادن سپرده شده است، اما مشخص نیست که این بالابر غول پیکر سقوط کرده متعلق به شرکت نسما است یا شرکت بن لادن. 'محمد بن سلمان' فرزند شاه عربستان و جانشین ولیعهد و وزیر دفاع این کشور مالکیت شرکت نسما را برعهده دارد.

'حسین امیرعبد اللهیان' معاون عربی وآفریقای وزیر امور خارجه ایران نیز پس از این حادثه که در آن 11 زائر ایرانی کشته شدند، از سهل انگاری و عدم رعایت ایمنی حجاج به وسیله سعودی ها انتقاد و بر مسوولیت دولت عربستان در این خصوص قویا تاکید کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج