کربلایی ها مراقب وبا باشند
۲۴۷۴۷۴
۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۱
۱۵۶۲۱ 
محمدمهدی گویا گفت: ظرف روزهای اخیر مواردی از ابتلا به بیماری وبا در برخی از شهرهای کشور عراق از جمله شهرهای نجف و بغداد دیده شده است که زائران ایرانی به آنجا مسافرت می‌کنند.
خبرگزاری میزان: محمدمهدی گویا گفت: ظرف روزهای اخیر مواردی از ابتلا به بیماری وبا در برخی از شهرهای کشور عراق از جمله شهرهای نجف و بغداد دیده شده است که زائران ایرانی به آنجا مسافرت می‌کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از هموطنان خواست با توجه به مشاهده بیماری وبا در برخی مناطق عراق، از سفرهای غیرکاروانی و شخصی به این کشور اجتناب کنند.

وی همچنین تاکید کرد: به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می‌رسانیم از سفرهای غیرضروری به عراق حتی الامکان خودداری کرده و چنانچه قصد مسافرت و زیارت دارند آن را به تعویق بیندازند. به ویژه تاکید می کنیم که حتما مسافرت ها تحت مراقبت کاروان های زیرمجموعه سازمان حج و زیارت باشد زیرا امنیت و سلامت مسافران تحت مراقبت خواهد بود.

گویا با بیان اینکه تاکید می شود در صورت سفر از همراه بردن کودکان و افراد سالمند حتی الامکان خودداری شود، افزود: این افراد در معرض ابتلای انواع بیماری های خطرناک ناشی بیماری وبا قرار می گیرند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر درخصوص مواردی که در سفر‌های زیارتی به عراق باید رعایت شود، گفت: رعایت بهداشت فردی به ویژه شستشوی دست ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و باید بعد از اجابت مزاج و قبل از خوردن غدا شستشوی دست ها صورت گیرد.

وی گفت: میوه و سبزیجات را هم به نحو مناسب شستشو و ضدعفونی کرده و سپس مصرف کنند و حتی الامکان از آب آشامیدنی بطری اسفتاده کنند و چنانچه از سلامت آب محل اقامت خود اطمینان ندارند و به آب بطری هم دسترسی ندارند آب را پس از جوشاندن استفاده کنند.گویا افزود: تاکید می کنیم که ایرانیان سفر کرده به عراق از خرید موادغذایی از دستفروشان دوره گرد در مسیر راه و در شهرهای محل اقامتشان خودداری کنند.

گویا افزود: به محض ابتلا به اسهال از خود درمانی و مصرف دارو و آنتی بیوتیک خودداری کرده و مراتب را به مسئولین کاروان ها اطلاع دهند، همکاران ما در هلال احمر با هماهنگی مراکز بهداشتی، درمانی عراق آنها را تحت درمان قرار خواهند داد.

گویا به زائرینی که از عراق باز می‌گردند توصیه کرد: زائرانی که از عراق بر می گردند نیز در صورت مشاهده علایم اسهال در خود حتما به مراکز بهداشتی، درمانی شهر خود مراجعه کرده و اعلام کنند که از سفر عراق برگشته اند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر، ماموران بهداشتی وزارت بهداشت در مناطق مرزهای هوایی و زمینی مستقرند و از هر گونه کمک در این رابطه به زائران دریغ نخواهند کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج