معروف ترین عروس و داماد های پیر +عکس
۲۵۱۰۵۵
۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۶
۳۳۶۰۷
این زن و شوهرها اثبات نمودند که هیچگاه برای عاشق شدن دیر نیست. این درحالی است که متاسفانه پذیرش ازدواج سالمندان در جامعه ما دارای پیچیدگی ‌های خاص خود است و شاید به همین دلیل هم باشد که بسختی از سوی اطرافیان پذیرفته می‌ شود.
وبسایت تابناک باتو: این زن و شوهرها اثبات نمودند که هیچگاه برای عاشق شدن دیر نیست. آمارهای جهانی نشان می دهد در بیشتر ازدواج ها مردان سنی بین ۲۶ تا ۲۸ سال و زنان سنی بین ۲۲ تا ۲۶ سال دارند. بسیاری از متخصصان بر این باورند که زندگی کردن در کنار همسر برای سلامت سالمندان مفید است. در دوران سالمندی، زندگی فرد دستخوش تغییرات مبرهنی می شود که گاها برای  فرزندان وی تحمل این دگرگونی ها سخت و طاقت فرسا  است.همین موضوع و برآورده نشدن نیازها و مشکلاتی که سالمندان به واسطه به تنهایی زندگی کردن متحمل می ‌شوند، گاه آنها را وا می ‌دارد که یکبار دیگر به ازدواج و یافتن شریک مناسبی برای پایان دادن به مشکلات زندگی در تنهایی بیندیشند. این درحالی است که متاسفانه پذیرش ازدواج سالمندان در جامعه ما دارای پیچیدگی ‌های خاص خود است و شاید به همین دلیل هم باشد که بسختی از سوی اطرافیان پذیرفته می‌ شود. در این پست ۱۶ مورد از ازدواج عروس و دامادهای مسن را بررسی می کنیم. در نظر داشته باشید این ازدواجها تنها برای پر کردن تنهایی و خلا عاطفی است.

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
#  آلتون نیکولز، ۹۱ ساله، و بتی هال۸۴ ساله، ازدواج پس از پیدا کردن عشق خود در Senior Living Complex

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
#  داماد ۱۰۱ ساله  و عروس ۱۰۳ ساله ژست گرفتن به سبک اولین عکس عروسی خود

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
# داماد ۹۴ ساله، عروس ۸۶ ساله

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
# ۶ ازدواج زن و شوهر مسن

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
# تد ۹۸ ساله در نهایت با جین عشق راسنینش ازدواج کرد

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
# ۱۰ زن و شوهر ۷۵ سال پس از اولین دیدار ازدواج کردند

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
# لری استال، ۸۴ ساله، و فلورانس استال۸۷ ساله، در یک خانه سالمندان با هم آشنا شدند

مراسم عروسی در پیری پس از سال ها انتظار
# پس از ۱۵ سال آشنایی، زن و شوهر ۹۰ ساله ازدواج می کنند


ازدواج در هر سنی به شرط آنکه در مسیر درست خود باشد و چارچوب های عقلانی در آن مدنظر گرفته شود، رویدادی مثبت تلقی می شود در غیر این صورت می تواند موجب به وجود آمدن مشکلات دیگری شود. متاسفانه این باور غلط در جامعه ما وجود دارد که ازدواج در دوران سالمندی و حتی میانسالی خجالت آور است اما باید گفت دوری از تعصبات بیجا و بی منطق که تنها بر پایه تفکر شخصی یا عرف از سوی فرزندان در خصوص ازدواج سالمندان مطرح می شود راهی غیرمنطقی و ناصحیح به شمار می رود چرا که در این زمینه هیچ گونه منع شرعی وجود ندارد.

ازدواج سالمندان را باید از دیدگاه روان شناسی تحلیل کرد چرا که در این سن، فرد سالمند دور از هوس ها و با همراه داشتن کوله باری از تجربه، به واقعیت های زندگی و روابط آن می اندیشد. در واقع در این سن هوس های جوانی به عشق تبدیل می شوند و سالمند با نگاهی دیگر به ازدواج که نوعی قرارداد اجتماعی محسوب می شود، به دنبال شخصی برای همدلی، همفکری و همبستگی است. فراموش نکنیم هضم بسیاری از رویدادهای اطراف مان نیازمند نگاهی نو همراه با تعقل و دوری جستن از تعصبات خشک و بی منطق است و در این بین ازدواج سالمندان نیز از این قاعده مستثنا نیست. شاید بعضی از ما هم با این حرف موافق باشیم که ازدواج در این سن و سال از نظر همه زشت و ناپسند است اما اگر در تنهایی مان به حقوق والدین خود با ذهن بازتری فکر کنیم، شاید نظرمان عوض شود.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1394/07/13
الان تو ایران که واقعا پسرای ما باید تو همین سنای اینا ازدواج کنن تا بتونن همه شرایط اولیه ازدواجو فراهم کنن همینقد طول میکشه
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1396/11/16
حالم به هم خورد اه اه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج