مظاهری: خروج از رکود بدون تورم امکان ندارد
۲۵۶۶۰۵
۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
۱۳۴۸۴ 
رئیس کل اسبق بانک مرکزی با اشاره به رونمایی از بسته جدید سیاست‌های اقتصادی دولت گفت: مطمئنا خروج از رکود بدون تورم ممکن نیست البته نباید از چنین تورمی نگران بود، چراکه تورم ناشی از رونق اقتصادی بسیار مطلوب و تورم ناشی از تزریق نقدینگی مضر است.
خبرگزاری تسنیم: طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی با انتقاد از برخی سخنان مبنی بر امکان خروج از رکود بدون تورم، گفت: به بیان دقیق‌تر باید گفت خروج از رکود و رسیدن به رونق اقتصادی با حداقل تورم است و بسته جدید اقتصادی دولت نیز حکایت از این موضوع دارد، درعین‌حال بهتر است آقای سیف برای این بسته تیمی را در نظر بگیرد تا به نتیجه مطلوب برسد.مظاهری با انتقاد از فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، گفت: بانک مرکزی باید با این مؤسسات برخورد کند، باید یقه آنان را نیز بگیرد تا آنان فعالیت‌های بانک‌های قانونی دیگر را پنبه نکنند.

وی افزود: هم بانک مرکزی می‌تواند با آنها برخورد کند و هم قوه قضائیه باید وارد عمل شود.وزیر اسبق اقتصاد گفت: مشکل رکود در اقتصاد به علت بدهی‌های دولت است.

ما هم‌اکنون بیش از ٨٦٠ هزار میلیارد تومان نقدینگی داریم، اما همچنان واحدهای تولیدی از کمبود نقدینگی می‌نالند. مظاهری خطاب به وزیر اقتصاد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و رئیس‌جمهور، گفت: موقعیتی از این بهتر برای پرداخت بدهی‌ها نمی‌توان یافت، مشکلات رکود در اقتصاد به علت بدهی‌های دولت است که موجب زمینگیرشدن پیمانکارها شده است.

وی پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را مُسکن دانست و افزود: نباید اقدام اساسی را فراموش کرد و معلوم نیست که در آینده این شرایط فراهم شود.مظاهری گفت: دولت می‌تواند در برنامه شش‌ماهه به‌جای هفت ‌هزار میلیارد تومان پرداخت بدهی، شصت هزار میلیارد تومان کمتر یا بیشتر پرداخت کند و البته مابقی را نیز سال آینده بپردازد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج