عکس: لطفا این آثار هنری را نخورید!
۲۵۷۴۵۰
۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹
۱۹۳۹۸
شاهکارهای خوردنی
خلق آثار هنری با استفاده از مواد غذاییِ خوراکی طرفداران فراوانی را پیدا کرده است. برخی از این آثار آن‌قدر زیبا هستند که هیچ کس دلش نمی‌آید آن‌ها را یک لقمه چپ کند!
وبسایت فرادید: خلق آثار هنری با استفاده از مواد غذاییِ خوراکی طرفداران فراوانی را پیدا کرده است. برخی از این آثار آن‌قدر زیبا هستند که هیچ کس دلش نمی‌آید آن‌ها را یک لقمه چپ کند!
 
به گزارش بی بی سی انگلیسی، بازسازیِ ساتسومای تزئینات فرسکوی میکل آنژ در کلیسای سیستین توسط هیاتی از کارشناسان به عنوان اثر برتر مسابقه «شاهکار خوردنی» برگزیده شد.
 
این مسابقه از عموم مردم خواست تا با استفاده از مواد خوراکی (میوه، شکلات و غیره)، نمادهای فرهنگی و  آثار هنریِ مورد علاقه‌ی خود را بازآفرینی کنند. این کار در جهت افزایش درآمد‌های موزه‌‎ها و گالری‌های بریتانیا صورت گرفت.
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
«آفرینش آدم» نقاشی معروفی از میکل آنژ است که در سال 1511 میلادی بر روی سقف کلیسای سیستین، اقامتگاه رسمی پاپ در واتیکان، کشیده شد. «پرایلی رایلی» سعی کرده با استفاده از پرتقال، آن را طراحی کند
 

فرانسس کین، برنده پیشین مسابقه آشپزی تلویزیونی بیک آف؛ راولی لِی، آشپز، رستوران دار و روزنامه نگار؛ و جوناتان جونز، سه عضو هیات داوری این مسابقه بودند که کارهای دریافتی را بررسی کردند. کارهای دریافتی از تنوع بالایی برخوردار بودند.
 
لی می‌گوید: «داوران از نحوه‌ی استفاده‌ی اثر پیروز شگفت‌زده شده بودند. چیزی که این کار را از کارهای دیگر متمایز می‌کرد، عنصر «تخیل» بود. کین می‌گوید: «حوزه فکریِ این اثر بسیار فراتر از ظرف پرتقال است.»
 
خانم پرایلی رایلی، 21 ساله، دانشجوی سال آخر هنرهای زیبای دانشگاه لافبورو است. او از نقاشی آفرینش انسان الهام گرفته است. همان‌طور که پیشتر گفتیم، این نقاشی بر روی سقف کلیسای سیستین (اقامتگاه رسمی پاپ در واتیکان) کشیده شده است.
 
او می‌گوید: «تاکنون با میوه کار هنری انجام نداده بودم. آشپزی من خوب نیست و مانند بسیاری از دانشجوهای دیگر با مایکروفر غذا درست می‌کنم. اما دوست داشتم شرکت کنم، چرا که اساس این مسابقه، هنری بوده و مبالغ جمع‌آوری شده صرف پشتیانی از موزه‌ها و گالری‌ها می‌شود. بنابراین تصمیم گرفتم در این مسابقه شرکت کنم.»
 
هیات داوری همچنین 10 اثر منتخب دیگر را نیز اعلام کردند.
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
امید ممکن است به هر شکلی پدیدار شود... حتی به شکل کیک (ارسال شده توسط جسیکا دونیتورن)
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
تاج محل شکلاتی (اِولین دِی)
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
اثر هنریِ بیسکویتی - ایمی هاجکینسون
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
جواهر تزئینی اما خوردنی – کارن وبستر
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
مرد کِیکی – لونا هیوز
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
کیک باس – الیسون بیدنل
 
(تصاویر) لطفا این آثار هنری را نخورید!
کیک‌های کوچک تزئین شده به سبک هنر مدرن – نیکول دادز

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج