بهبود سریع متاهل ها بعد از جراحی
۲۶۰۶۰۱
۰۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
۱۷۳۸۶
طبق یافته اخیر محققان، افراد متأهل شانس بیشتری نسبت به مجردها، مطلقه ها و بیوه ها برای بهبود پس از عمل جراحی قلب دارند.
خبرگزاری مهر: طبق یافته اخیر محققان، افراد متأهل شانس بیشتری نسبت به مجردها، مطلقه ها و بیوه ها برای بهبود پس از عمل جراحی قلب دارند.

در این تحقیق پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا آمار سلامت، بهبود و بقاء ۱۵۷۶ فرد بالغ که ۵۰ سال یا بیشتر سن داشتند و تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بودند را تجزیه و تحلیل کردند. آنان به این نتیجه رسیدند که افراد متأهل نسبت به افراد مجرد (مطلقه و بیوه) ۴۰ درصد بیشتر شانس زنده ماندن و بهبود را بعد از جراحی قلب دارند. همچنین افراد متأهل ۴۰ درصد بیشتر از بقیه افراد، از امراض بعد از جراحی قلب مانند: ناتوانی در راه رفتن (تا ۲ سال اول بعد از جراحی) در امان هستند.

مطالعات جدید نشان می دهد افرادی که درموقعیت اجتماعی متأهل به حساب می آیند، امید به زنده ماندن و بهبودشان، بعد از جراحی قلب قابل پیش بینی است.

پژوهشگران این مطالعات در ۴ مرحله (طی سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰) از شرکت کنندگان در مورد وضعیت تندرستی، فعالیت های روزانه، مراقبت های پزشکی و ساختار خانوادگی، تحقیق به عمل آوردند.

در میان این افراد ۶۵ درصد از آنان متأهل، ۱۲ درصد مجرد مطلقه، ۱۲ درصد آنان بیوه و ۲ درصد آنان، هیچ وقت ازدواج نکرده بودند.

مطالعات نشان داد که ۱۹ درصد از افراد متأهل، بعد از جراحی های قلبی و عروقی یا فوت کردند و یا دچار ناتوانی های مربوط به جراحی، طی ۲ سال بعد از جراحی شده اند. در عوض ۲۹ درصد از افراد مجرد و مطلقه و ۳۴ درصد از افراد بیوه که تحت تأثیر جراحی، یا جان دادند و یا طی ۲ سال بعد از جراحی دچار ناتوانی شده اند.

به گفته پزشکان و متخصصین اهمیت این جنبه از زندگی افراد کمتر از عوامل فیزیکی مانند فشار خون و میزان کلسترول خون، نیست.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1394/08/09
دروغه من هفته ی پیش ی جراحی داشتم الانم الانه درد دارم مسکن می خورم متاهلم هستم اینا چرندیاته محضه
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1394/08/10
کو شووووووووهر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج