3 سهمیه المپیک در دوچرخه سواری ایران
۲۶۱۵۱۴
۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۶
۱۲۲۳۵
با توجه به صدرنشینی تیم جاده دوچرخه‌سواری ایران در جدیدترین رنکینگ اتحادیه بین‌المللی این رشته و اختلاف بسیار زیاد با تیم دوم، می‌توان از همین حالا کسب سه سهمیه المپیک این قطعی شدن رشته را قطعی دانست.
خبرگزاری مهر: با توجه به صدرنشینی تیم جاده دوچرخه‌سواری ایران در جدیدترین رنکینگ اتحادیه بین‌المللی این رشته و اختلاف بسیار زیاد با تیم دوم، می‌توان از همین حالا کسب سه سهمیه المپیک این قطعی شدن رشته را قطعی دانست.

طبق آخرین اعلام UCI (اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری) ایران با ۱۵۱۶ امتیاز و با اختلاف ۹۱۴ امتیاز نسبت به کشور قزاقستان در صدر جدول رنکینگ آسیا در رشته جاده قرار گرفت.

طبق قوانین و مقرارت فدراسیون جهانی در کسب سهمیه المپیک در رشته دوچرخه‌سواری جاده‌، چهار تیم برتر رنکینگ آسیا سهمیه المپیک را کسب خواهند کرد که تیم اول رنکینگ ۳ سهمیه و تیم‌های دوم تا چهارم هر کدام دو سهمیه رشته دوچرخه‌سواری جاده را در المپیک خواهند داشت.

با توجه به این قانون و فاصله بسیار زیاد ایران با سایر تیم‌های آسیایی، در سایت فدراسیون دوچرخه‌سواری آمده است: دریافت سه سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته جاده برای کشورمان قطعی شد.

امتیاز شش تیم برتر آسیا به شرح زیر است:

۱- ایران ۱۵۱۶ امتیاز

۲- قزاقستان ۶۰۲ امتیاز

۳- ژاپن ۵۲۱ امتیاز

۴- کره جنوبی ۲۷۶ امتیاز

۵- هنگ کنگ ۲۴۸ امتیاز

۶- فیلیپین ۲۳۰ امتیاز

با توجه به فرصت ده ماهه تا المپیک ریو و عدم تغییر محسوس در امتیاز تیم‌های آسیایی به ویژه ایران که با اقتدار و اختلاف زیاد در صدر جدول قرار دارد، از ماه‌ها قبل نیز می شد قطعی بودن سه سهمیه المپیک دوچرخه‌سواری ایران در بخش جاده را اعلام کرد. خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری نیز با استناد به این مساله، بارها قول کسب سه سهمیه المپیک در بخش جاده را داده بود.

در حال حاضر کشورهای کره‌جنوبی، هنگ کنگ و فیلیپین که اختلاف امتیاز بسیار کمی با هم دارند، در حال رقابت برای کسب عنوان چهارمی تا پایان سال ۲۰۱۵ هستند تا طبق قوانین بتوانند دو سهمیه المپیک را کسب کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج