چگونه فضانورد شویم؟
۲۶۳۲۹۰
۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۶
۷۷۶۸ 
تلاش و تمرین بسیاری لازم است تا یک روز بتوانید از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین خیره شوید، اما ملزومات اولیه ای که ناسا مشخص کرده بسیار ساده تر از آنچه که فکر می کنید هستند.
وب سایت دیجیاتو - محسن وفانژاد: تلاش و تمرین بسیاری لازم است تا یک روز بتوانید از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین خیره شوید، اما ملزومات اولیه ای که ناسا مشخص کرده بسیار ساده تر از آنچه که فکر می کنید هستند. در حقیقت لازم نیست یک دانشمند باشید تا جایی در ناسا داشته باشید.

چگونه فضانورد شویم؟

فقط لازم است یک لیسانس در حوزه ای مرتبط با سه سال سابقه حرفه ای داشته باشید. اگر این شرایط را دارید، ناسا به راحتی درخواست شما را قبول خواهد کرد و کلاس ها از 14 دسامبر نیز آغاز می شود.

هر دوره، معمولا چهار الی هشت هزار نفر ثبت نام می کنند اما در نهایت، فقط هشت نفر هستند که بالاخره پا به ایستگاه فضایی می گذارند.

1. برای شروع، باید مدرک کارشناسی در حوزه های مرتبط داشته باشید. برای مثال زیست شناسی، مهندسی و یا … هر مدرکی در حوزه ریاضیات، مهندسی، تکنولوژی و علوم قابل قبول است.

چگونه فضانورد شویم؟2 .حداقل سه سال تجربه در زمینه مدرک تحصیلی نیز لازم است.

چگونه فضانورد شویم؟ 3. لیسانس دارید اما تا به حال جای خاصی کار نکرده اید؟ مشکلی نیست، برای فوق لیسانس اقدام کنید تا بدون نیاز به سه سال سابقه کار بتوانید نام خود را ثبت کنید.

چگونه فضانورد شویم؟4 .اگر می خواهید یک فرمانده یا پایلوت باشید، بهتر است مدت زمان بیشتری را در دانشگاه سپری کنید.

چگونه فضانورد شویم؟5. برای خلبان ها و فرمانده ها نیز همان مدرک لیسانس کفایت می کند اما اگر مدرکی بالاتر داشته باشید بهتر است. همچنین، 1000 ساعت زمان پرواز با جت نیز حداقل نیاز این شغل است.

چگونه فضانورد شویم؟6 .تا اینجا آسان به نظر می رسد اما از این پس، با ویژگی هایی روبرو خواهید شد که گاهی اوقات توانایی اصلاح آن را نخواهید داشت.

چگونه فضانورد شویم؟7 .بینایی کامل، بدون هیچ ضعفی در هر دو چشم برای قبولی شما لازم است.

چگونه فضانورد شویم؟8 .ناسا یک حداقل و حداکثری هم برای قد فضانوردان در نظر دارد. یک فضانورد ایده آل باید قدی بین 62 تا 75 اینچ (1.57 تا 1.90 متر) داشته باشد.

چگونه فضانورد شویم؟9 .حالا نوبت به بررسی های پزشکی و روان پزشکی می رسد تا صحت کامل شما مورد تایید قرار بگیرد.

چگونه فضانورد شویم؟10 .وقتی وارد فاز تمرینات شدید، باید سعی کنید زیر فشار شدید آن جان سالم به در برید.

چگونه فضانورد شویم؟11 .تمرینات صرفا فیزیکی نیستند و باید مطالعات خود را نیز انجام دهید. سوار شدن بر Vomit Comet معروف نیز یکی دیگر از تمرین های سخت و چالش برانگیز است که از نام آن پیداست تا چه حد با مشکل روبرو خواهید شد.

چگونه فضانورد شویم؟12 .پس از اینکه همه چیز مورد تایید قرار گرفت، ممکن است سال ها طول بکشد تا بالاخره منتخب سفر فضایی بعدی شوید.

چگونه فضانورد شویم؟13 .حتی شاید هیچ وقت سوار این موشک ها نشوید و تا ابد یک فضانورد زمینی باقی بمانید اما اگر انتخاب شوید…

چگونه فضانورد شویم؟14 .باز هم یکی دو سال دیگر تمرین های سخت و فشرده پیش از خارج شدن از زمین لازم است.

چگونه فضانورد شویم؟15 .آنچه که خواندید، قوانین ناسا و آژانس فضایی آمریکا بودند اما اگر می خواهید از طریق کشورهای دیگر اقدام کنید باید با قوانین آنها نیز آشنا شوید که چندان تفاوتی با قوانین ناسا ندارد.

چگونه فضانورد شویم؟16 .سفر فضایی بسیار پر هزینه و پر خطر است. بنابراین همه تمرینات سخت و قوانین دشوار قطعا علتی دارد.

چگونه فضانورد شویم؟
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج