نقدینگی 872 هزار میلیارد تومان شد
۲۶۴۷۷۹
۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۴
۱۵۸۶۸ 
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی از افزایش نقدینگی به ۸۷۲ هزار میلیارد تومان تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی از افزایش نقدینگی به ۸۷۲ هزار میلیارد تومان تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد.

ابوالفضل اکرمی امروز با حضور در نمایشگاه مطبوعات با اعلام آخرین آمار از میزان نقدینگی گفت: نقدینگی با رشد 11.5 درصدی در شهریور ماه نسبت به اسفند سال گذشته به 872 هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گفته وی، میزان نقدینگی شهریور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23.5 درصد تغییر دارد.

وی همچنین آخرین آمار تغییر پایه پولی را نیز اعلام کرد و گفت: پایه پولی در شهریور ماه با رشد 4.8 درصدی در مقایسه با اسفند به 137.5 هزار میلیارد تومان رسیده است.

آن طور که اکرمی عنوان کرد میزان بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در پایان شهریور چهار درصد کم شده و به 806 هزار میلیارد تومان رسیده است.

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی همچنین به رشد بدهی دولت به بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان شهریور ماه رشد 5.6 درصدی داشته و به 73.9 هزار میلیارد تومان رسیده است که این افزایش به دلیل تن خواهی است که بانک مرکزی براساس قانون بودجه در اختیار دولت قرار می‌دهد که تا پایان سال نیز تسویه خواهد شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1394/08/21
سلام
پرداخت وام بمنزله ورود نقدینگی به بازاربوده که اقتصادبازار را بصورت تصنعی دچارگردش گاهآهیجانی میکند.
اگردولت محترم خواهان چرخش چرخهای صنعت وتجارت است نبایدمردم رابه بهانه کنترل تورم به پرتگاه اقتصادی کشیده ارزش پولی راپایین بیاوردیاازطریق بورس اوراق بهادار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج