قدردانی مراجع تقلید از تلاش های ظریف
۲۶۵۱۲۰
۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
۱۳۳۵۸
شماری از مراجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار دکتر محمد جواد ظریف با آن ها از تلاش های شبانه روزی وزیر امورخارجه در به سرانجام رساندن برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام پس از دو سال قدردانی کردند.
خبرگزاری ایرنا:‌ شماری از مراجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار دکتر محمد جواد ظریف با آن ها از تلاش های شبانه روزی وزیر امورخارجه در به سرانجام رساندن برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام پس از دو سال قدردانی کردند.
 
به گزارش دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: همانطور که قبلا گفته ام باید اصل برجام را پایان یافته تلقی کرد، مناقشه کردن و نفی برجام، با هیچ عقل و حکمتی سازگار نیست.

این مرجع تقلید در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با وی، اظهار کرد: الان فقط باید برای نحوه اجرای آن بحث شود در ضمن شما در برابر مخالفت ها، حساسیت نشان ندهید.

وی خطاب به وزیر امور خارجه گفت: اگر زحمات و جدیدت شما نبود، برجام به فرجام نمی رسید، زحمات شما در تاریخ ثبت خواهد شد؛ هر چند بعضی ها شاید حق شناس نباشند، شما کار غیر ممکن را ممکن ساختید.

برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام پس از 2 سال مذاکره، بیست و سوم تیرماه 1394 (چهاردهم ژوئیه 2015) در وین اتریش بین جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5(چین، فرانسه، روسیه، انگلیس، آمریکا و آلمان) نهایی شد.

وی درخصوص مبارزه با گروه های تکفیری نیز گفت: این افراد را تنها با برخورد نظامی و امنیتی نمی توان از بین برد بلکه باید به موازات کار سیاسی و نظامی، کار فکری کرد و ریشه های این جریان را خشکاند والا این روند ادامه پیدا می کند.

این مرجع تقلید با اشاره به سفر موفقیت آمیز هیات های خارجی به استان قم تصریح کرد: وزارت امور خارجه کاری کند که این سفرها به قم بیشتر انجام گیرد و زمینه دیدار علما و نخبگان جهان با علمای حوزه فراهم تر شود، چون ما تاثیر این گفت و گوها را در مقامات خارجی دیده ایم.
 
آیت الله وحید خراسانی: آنهایی که اهل فهم هستند ارزش کار شما را درک می کنند

آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید نیز در دیدار وزیر امور خارجه، ضمن تقدیر از زحمات ایشان گفت: شما هم اهل خدمت هستید و هم اهل فکر؛ هنر شما قابل تقدیر است، مردم هم باید از شما تشکر کنند.

وی خاطرنشان کرد: بالاخره آنهایی که اهل فهم هستند ارزش کار شما را درک می کنند، امیدوار هستم در این خدمتتان موفق شوید.

وی اظهار کرد: باید کمر بست برای خدمت به مردم، چون این مردم مورد عنایت حضرت ولی عصر(عج) هستند، خدمت به اینها باعث کسب آبرو نزد پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) است.
 
آیت الله صافی گلپایگانی: ما به دنبال زندگی مسالمت آمیز با دنیا هستیم

همچنین آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در دیدار وزیر امور خارجه، با اشاره به انجام مذاکرات طاقت فرسای هسته ای گفت: توفیق هایی که حاصل شده است را باید قدر دانست، من از شخص جناب عالی و همکارانتان تشکر می کنم و مردم هم قدر زحمات شما را می دانند.

وی با تاکید بر اینکه در سایر موضوع های منطقه ای و بین المللی نیز همین مسیر را ادامه دهید، اظهار کرد: ما به دنبال گفت وگو و زندگی مسالمت آمیز با دنیا هستیم، نباید بگذاریم هویت ما را جوری معرفی کنند که بدخواه دیگران جلوه کنیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: درباره بهبود وضع معیشت مردم هر کاری که می توانید، انجام دهید، چون این تلاش اسباب خوشحالی امام زمان(عج) می شود.
 
آیت الله موسوی اردبیلی: در فضای آرام همه چیز به نتیجه می رسد

آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید نیز در دیدار محمد جواد ظریف، با اشاره به موضوع برجام از تلاش و جدیت دستگاه دیپلماسی تقدیر و تشکر و برای استمرار موفقیت تلاش های دیپلماتیک دولت دعا کرد.

وی خاطرنشان کرد: در فضای آرام و بدون التهاب همه چیز به نتیجه می رسد، اما فضای ملتهب نتیجه معکوس می دهد.
 
آیت الله جوادی آملی: معتقدم در مذاکرات هیچ چیز از دست ندادیم

آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: به عقیده من اینکه برخی می گویند ما مذاکرات هسته ای امتیازاتی را از دست داده ایم و در عوض امتیازاتی گرفته ایم در واقع درست نیست! بلکه من معتقدم ما در این مذاکرات هیچ چیز از دست ندادیم.
 
وزیر امور خارجه: نیازمند همدلی ملی هستیم

بر اساس این گزارش، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه نیز در این ملاقات ها ضمن عرض تشکر از دعاهای خیر، حمایت های مستمر و راهنمایی های موثر مراجع معظم تقلید، نسبت به سیاست خارجی کشور و تیم مذاکره کننده، گزارشی از روند اجرای برجام و آخرین تحولات عراق، سوریه، یمن و عربستان را به استحضار آیات عظام رساند.

وی با اشاره به شرایط پسا برجام اظهار کرد: ما در این زمان برای استفاده از فرصت های به وجود آمده، بیش از هر چیز نیازمند همدلی ملی هستیم؛ اگر ما از این فرصت استفاده نکنیم طرف مقابل استفاده خواهد کرد.

وزیر امور خارجه با توجه به تحولات منطقه خاطرنشان کرد: بحران های موجود راه حل نظامی ندارد، باید بتوانیم به توقف جنگ و درگیری بین مسلمانان کمک کنیم و ارتباط هر چه بیشتر علمای جهان اسلام می تواند در کاهش فضای تنش آمیز موجود موثر باشد.

وزیر امور خارجه در سفر به قم، پس از زیارت بارگاه کریمه اهل بیت(ع) به دیدار مراجع عظام تقلید رفت و در این سفر همچنین با آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید و حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران و نیز با حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه(ص) دیدار و گفت وگو کرد.

لازم به ذکر است در این سفر غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، وزیر امور خاجه را همراهی می کرد.

قدردانی مراجع تقلید از تلاش های ظریف

قدردانی مراجع تقلید از تلاش های ظریف

قدردانی مراجع تقلید از تلاش های ظریف
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج