5 ویژگی مشترک پرفروش ترین عکس ها از اشخاص
۲۶۹۷۴۳
۰۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۵
۶۶۴۲
تیم محتوای سایت ۵۰۰px، پرفروش ترین عکس های اشخاص سایت را بیرون کشیده و با دقت و زحمت هر یک از آنها را تجزیه و تحلیل کرده است.
وبسایت لنزک: تیم محتوای سایت ۵۰۰px، پرفروش ترین عکس های اشخاص سایت را بیرون کشیده و با دقت و زحمت هر یک از آنها را تجزیه و تحلیل کرده است. چند بار فروخته شده است؟ چند سوژه در عکس وجود دارد؟ آیا سوژه ها قابل شناسایی هستند؟ آیا عکس ها ژست گرفته یا کاندید (بی هوا) هستند؟ آیا این عکس ها ویژگی های مردان، زنان، یا کودکان را برجسته می کنند؟ پس اگر قصد فروش عکس هایتان در سایت هایی مثل ۵۰۰px را دارید، در ادامه این مطلب لنزک با ما همراه شوید.

«ما در تلاش برای اطمینان از این که عکاسان ما می توانند عشق نهفته در عکس های خود را به یک منبع درآمد نسبتا خوب (منصفانه) و قابل اطمینان تبدیل کنند، به تازگی تصمیم گرفتیم به سوال «چه نوع عکس هایی بیشتر از همه در فروشگاه ۵۰۰px به فروش می رسند؟» پاسخ دهیم. ما با عکس های اشخاص شروع کردیم، چون اکثر پرفروش ترین عکس های ما از اشخاص گرفته شده اند.»

به پایین اسکرول کنید تا با ۵ ویژگی اصلی این عکس ها آشنا شوید (برخی از آنها واقعا تعجب آور هستند)، و خودتان شروع به گرفتن عکس های تجاری ماندگارتر کنید!

۱. عکس های تکی بهتر از عکس های گروهی فروش می روند

۵ ویژگی مشترک پرفروش ترین عکس ها از اشخاص

این مورد واقعا ما را شگفت زده کرد. وقتی شما به «عکس استوک – stock photo» استاندارد فکر می کنید، گروهی از افراد جوان در حال لبخند زدن یا چند تاجر که دست هایشان را تکان می دهند، در ذهنتان نقش می بندند. اما شرکت ها دیگر عکس های استوک «استاندارد» نمی خواهند.

و بنابراین ما متوجه شدیم که اکثریت قریب به اتفاق پرفروش ترین عکس ها، به جای دو یا چند سوژه، یک سوژه واحد داشتند. چه تعداد از آنها؟ با توجه به داده ها، ۶۰% از پرفروش ترین عکس ها تنها یک سوژه داشتند، در حالی که تنها ۲۰% از آنها دو یا چند سوژه داشتند.

درسی که می توان آموخت:
از یک سوژه تکی استفاده کنید مگر اینکه وضعیت موجود بیش از آن را بطلبد.

۲. عکس های کاندید بهتر از عکس های دارای ژست فروش می روند

۵ ویژگی مشترک پرفروش ترین عکس ها از اشخاص

این مورد با توجه به درس گرفته شده از نکته بالا جای تعجب ندارد. از آنجا که شرکت ها تلاش می کنند تا اعتبار خود به مخاطب نشان دهند (یا حداقل معتبر به نظر برسند)، دیگر عکس های استوک کم ارزش نمی خواهند. آنها عکس های کاندید می خواهند.

عکس کاندید: به عکسی گفته می شود که از سوژه بی هوا عکاسی شده باشد، بدون اینکه از او خواسته شود ژست بگیرد.

در اینجا تفاوت چندان زیاد نبود، اما قطعا قابل توجه بود: ۶۲% از پرفروش ترین عکس ها به سبک کاندید می باشند، در حالی که تنها ۳۸% از آنها به وضوح دارای ژست هستند.

درسی که می توان آموخت:
عکس های کاندید بگیرید. اگر می توانید از دوستان خود عکس بگیرید و عکس های واقعی از تعاملات واقعی بگیرید، چه بهتر!

۳. عکس های واید (عریض) بهتر از عکس های کلوزآپ فروش می روند

۵ ویژگی مشترک پرفروش ترین عکس ها از اشخاص

مورد دیگری که بسیار منطقی به نظر می رسد، این است که عکس های واید در میان خریداران تصویر خیلی خیلی خیلی محبوب تر از عکس های کلوزآپ یا حتی عکس های حد وسط (mid-shot) هستند. این تفاوت حتی برجسته تر از تفاوت تعداد سوژه ها بود: ۷۲% از پرفروش ترین عکس ها واید، ۱۲% کلوزآپ و ۱۶% حد وسط هستند.

ما فکر می کنیم علت آن این است که عکس های واید، به طراحان برای کار کردن فضا می دهند. اگر شما از یک تصویر برای یک کمپین تبلیغاتی یا برای طراحی یک وب سایت زیبا استفاده می کنید، یک عکس کلوزآپ برای اضافه کردن متن یا شرح یا حتی فقط برای این که امکان طراحی را فراهم کند، به شما فضا نمی دهد.

درسی که می توان آموخت:
وقتی بیرون از خانه در حال گرفتن تصاویری هستید که می خواهید بفروشید، به عکس های واید ارجحیت دهید… خریداران تصویر هم قطعا همین کار را می کنند.

۴. نگاه کردن به دور دست بهتر از نگاه کردن به دوربین است

۵ ویژگی مشترک پرفروش ترین عکس ها از اشخاص

این یافته بسیار تعجب آور دیگری برای ما بود و جای دیگری که در آن اعداد غیر قابل انکار هستند. برخلاف داستان عکس های فروشی یا استوک استاندارد (که در بالا مطرح شد…) نگاه کردن سوژه های شما به جایی دور از عکس بهتر از نگاه کردن آنها به دوربین است.

این نهایت اطلاعاتی بود که ما پیدا کردیم، و چشم پوشی از آن سخت است. در ۸۵% از پرفروش ترین عکس هایی که ما تجزیه و تحلیل کردیم، سوژه به جایی دور از دوربین نگاه می کرد، در حالی که در ۱۵% از آنها سوژه ها به دوربین نگاه می کردند.

توجه داشته باشید که این بدان معنی نیست که اشخاص در این عکس ها به دوربین پشت کرده بودند، آنها فقط مستقیما به داخل لنز نگاه نمی کردند.

درسی که می توان آموخت:
کاری کنید که سوژه شما به جایی دور از دوربین نگاه کند. این ممکن است به این معنی باشد که آنها به طور کامل برمی گردند، یا تنها به بیرون از دوربین نگاه می کنند، اما خریداران قطعا نمی خواهند که شما «مرز بین واقعیت و خیال را بشکنید».

۵. سوژه های ناشناس بهتر به فروش می روند

۵ ویژگی مشترک پرفروش ترین عکس ها از اشخاص

وقتی شما نکته شماره ۴ را در نظر بگیرید این مورد تعجب آور نیست، اما اعداد در واقع به روشن شدن مطلب کمک می کنند. به یاد می آورید که در نکته شماره ۴ بالا گفتیم لازم نیست سوژه ها حتما به طور کامل بچرخند؟ در این مورد لازم است این کار را بکنند.

بنابراین، اعداد چه می گویند؟ ۵۷% از پرفروش ترین عکس ها یک سوژه «تار» یا غیر قابل تشخیص داشتند، درحالیکه ۴۳% دیگر هویت شخص را در عکس آشکار می کردند.

درسی که می توان آموخت:
این که سوژه های خود را به صورت یک راز نگه دارید موثرتر از نشان دادن هویت آنهاست. با این حال با توجه به این که اعداد در اینجا چندان قوی نیستند، ما به شما پیشنهاد می کنیم آنطور که وضعیت موجود می طلبد، عمل کنید.

نکته اضافی:
اکثر عکس های پرفروش، در طلوع یا غروب آفتاب گرفته شده اند

در اینجا برایتان یک نکته اضافی داریم که ممکن است بدیهی باشد، اما قطعا هنوز هم ارزش مطرح شدن را دارد. بهترین زمان برای گرفتن عکسی که به فروش می رود، هنگام طلوع یا غروب آفتاب است. عکس های گرفته شده در هنگام ظهر، عکس های گرفته شده در استودیو، و عکس های دارای نور شدید به این خوبی فروش نمی روند.

ما خریداران عمده ای داشته ایم – داریم در مورد شرکت هایی صحبت می کنیم که صدها تصویر را در یک زمان می خرند – که به طور خاص برای عکس های طلوع یا غروب آفتاب درخواست می دهند.

درسی که می توان آموخت:
طلوع یا غروب آفتاب، بهترین نور را عرضه می کنند، بنابراین پرفروش ترین عکس های خود را آن موقع بگیرید!
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج