تهرانگردی؛ کبابِ خوب کجا بخوریم؟!
۲۷۴۶۹۹
۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۷
۱۳۲۸۹۹ 
طعم بینظیر کباب و محبوبیت و رواجی که در بین ایرانی ها دارد، باعث شده به نوعی کباب شناسنامه ای از آشپزی و ذائقه ایرانی باشد و به یکی از غذاهای مجلسی و مخصوص پذیرایی مردم تبدیل شود.
 برترین ها: کَباب یکی از معروفترین غذاهای مورد علاقه مردم خاورمیانه، بیشتر ایران و قفقاز است که در تهیه و پخت بیشتر کباب‌ها از گوشت قرمز بره یا گوساله استفاده می‌شود و همچنین در اکثر کباب‌ها از پیاز و ادویه‌جات استفاده زیادی می‌شود. کباب را به سیخ فلزی یا چوبی کشیده و در برابر آتش مستقیم قرار می‌دهند تا پخته شود و قطر کباب را هر چه قدر که بخواهند می‌توان مطابق میلشان پهن تر و قطورتر ساخت.

معروفترین انواع کباب‌ها را می‌توان کباب چنجه، کباب ترش، کباب کوبیده، کباب برگ، کباب سلطانی، کباب دوش، جوجه کباب، کباب شیشلیک، کباب بختیاری و... نام برد. در کباب چنجه از کوشت‌های تکه شده متوسط استفاده می‌شود در کباب ترش که کباب مخصوص استان گیلان است از گوشت گوساله تازه و مواد ترش کننده استفاده می‌شود این مواد از رب انار ترش و یا رب نارنج و مغز گردو ساییده تولید می‌شود در کباب کوبیده هم از مواد گوشت چربی دار چرخ کرده و پیاز استفاده می‌شود کباب برگ و سلطانی به دلیل برش‌های گوشت که پهن و بزرگ می‌باشند به این نام معروفند. جوجه کباب هم به دو نوع با استخوان و بدون استخوان تولید می‌شود که از گوشت مرغ و یا جوجه استفاده می‌شود. کباب شیشلیک از سری کباب‌های مخصوص استان خراسان بود از بخش‌های دنده گوساله و یا گاو جوان استفاده می‌شود که با همان استخوان دنده به سیخ کشیده می‌شود این کباب نیز دارای طرفداران زیادی است. کباب بختیاری هم کبابی است که در سیخ آن یک در میان از تکه‌های گوشت و تکه‌های برش خورده مرغ استفاده می‌شود.

طعم بینظیر این غذا  محبوبیت و رواجی که در بین ایرانی ها دارد، باعث شده به نوعی کباب شناسنامه ای از آشپزی و ذائقه ایرانی باشد و به یکی از غذاهای مجلسی و مخصوص پذیرایی مردم تبدیل شود. رستوران های بیشماری در تهران اقدام به طبخ انواع کباب ها کرده اند. به هر محله ای که بروی لا اقل 1 یا 2 کبابی در آن موجود است ولی تعدادی انگشت شمار از این کبابی ها توانستند نام خود را از محله خودشان فراتر ببرند و از همه جای پایتخت مشتریانِ عاشق کباب را به خود جذب کنند. سعی داریم در این مطلب با نگاهی عادلانه بهترین و خوش طعم ترین کباب سرا های تهران – که فقط و به صورت اختصاصی به طبخ و ارائه انواع کباب میپردازند _ را برایتان معرفی کنیم.

رستوران اركيده

احتمالاً با شنیدن نام رستوران ارکیده یاد رستوران ارکیده معروف و نامی در جاده چالوس بیافتید. درست است، این ارکیده ورژنی مناسبِ پایتخت از همان رستوران رویایی جاده چالوس است که به یکی از بهترین رستوران های ایرانی تهران تبدیل شده است و بعید است که در میدان آرژانتین انتخابی بهتر از این رستوران پیدا کنید. کباب های آماده شده از بهترین و با کیفیت ترین گوشت ها که در سیخ های بلند نیم متری سرو میشوند، در کنار تیم گارسون حرفه ای و محیطی خوب و آرامش بخش.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (4)

در ارکیده به شما خوش خواهد گذشت، البته به شرطی که وسواس های مالی را کنار بگذارید و سعی کنید در کنار دوستان و یا خانواده خوش بگذرانید و از خوردن یک غذای ایرانی فوق العاده، نهایت لذت را ببرید. ارکیده یک پارکینگ بزرگ دارد که یک ویژگی بسیار مثبت در رقابت با سایر رستوران ها برای ارکیده به حساب می آید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (4)

آدرس: میدان آرژانتین، نبش خیابان الوند

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (4)کباب سرای منصور

یکی دیگر از کباب سرا های اسم و رسم دار و خوش سابقه تهران که خیلی از شکم باز ها بر این باورند بهترین کباب کوبیده تهران را میتوانی در آنجا پیدا کنی. کباب سرای بزرگ منصور واقع در خیابان ولی عصر با تنور و نان داغ با توجه به قدمت و کبابهای خاص خود طرافداران زیادی دارد و معمولاً شلوغ می باشد. البته قیمت کباب های منصور از کبابی های معمولی کمی بالا تر است. کباب هایی واقعاً لذیذ در کنار نان داغ و سبزیجات خوشمزه دست به دست هم داده اند که این شانس را داشته باشید تا طعم واقعی یک کباب خوشمزه را امتحان کنید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (4)

محیط نسبتاً ساده و بدون تجملات که در آن فقط به کیفیت و طعم غذاها اهمیت داده شده است و صرفا برای کسانی است که میخواهند از طعم غذاها لذت ببرند. منصور شعبه های غیر اصل زیادی دارد که نباید فریب نام آن ها را بخورید. حواستان باشد که در ساعات پایانی شب و روزهای تعطیل، منصور به شدت شلوغ است و باید آمادگی ایستادن در یک صف را داشته باشید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (4)

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان شهید بهشتی، جنب پله اول.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (4)رستوران SPU

رستورانی لوکس و زیبا در یک باغ دیدنی در محله ای خوش آب و هوا در تهران. این ها مشخصات رستورانی است که قریب به اتفاق شکم باز ها ان را بهترین و باکیفیت ترین رستوران ایرانی محله تفریحی درکه می‌دانند. با انواع اقسام کباب ها و غذاهای ایرانی که با تیم گارسون های حرفه ای و با تمام تجملات و آداب یک رستوران لوکس برایتان سرو می‌شود. همان طور که در توضیحاتمان اشاره کردیم این رستوران برای کسانی که رعایت حال جیب خود را می‌کنند گزینه مناسبی نیست، بلکه برای کسانی است که دوست دارند حضور و خوردن یک شام خاطره انگیز در یکی از بهترین رستوران های ایرانی تهران را تجربه کنند.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)

شیشلیک های SPU بیشتر از سایر غذاهای موجود در این رستوران برای خود اسم در کرده اند، پس اگر مسیرتان به درکه افتاد و خواستید حضور در این رستوران را تجربه کنید، شیشلیک از اولویت های انتخابتان باشد. در حوالی SPU جای پارک به سختی یافت میشود، علی الخصوص اواخر هفته که درکه خیلی شلوغ می‌شود. پس آمادگی ذهنی برای معطل شدن هنگام یافتن جای پارک را با خود داشته باشید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)

آدرس: درکه، میدان درکه


تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)خانه کباب شمرون

یکی از کبابسرا های موفق تهران در میدان تجریش که با سابقه کم خود توانسته خیلی از رقبای قدیمی تر را کنار بزند و یکی از محبوب ترین ها شود. فضای خوب و چشم انداز زیبایی که این رستوران از مبدان تجریش، خیابان ولیعصر و فضای امامزاده صالح (ع) دارد یکی از ویژگی ها مثبت این رستوران است. کباب های خوشمزه که از بهترین و تازه ترین مواد اولیه و با صد در صد گوشت گوسفند تهیه شده اند در کنار نان داغ و سبزیجات خوشمزه یک روز خوب را برای شما در شمرون خواهند ساخت.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)

سرویس عالی و برخورد مناسب با مشتری در کنار فضای دلپذیری که دارد، شمرون را بدون هیچ شکی در لیست بهترین رستوران های تهران قرار داده است. کباب بره، کباب لقمه گوسفندی، کباب خانواده و جوجه کباب با استخوان را در اولویت ها انتخاب خود در این رستوران قرار دهید.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)

آدرس: میدان تجریش، ضلع شمال شرقی میدان.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)رستوران نوید

یکی دیگر از کباب سراهای معروف تهران که همیشه غلغله است. این شلوغی و استقبال خوب چند دلیل دارد: اول و مهمتر از همه کیفیت بینظیر کباب ها و طعم به یاد ماندنی غذاهایی است که در نوید منتظر شما هستند. دلیل بعدی قرار گرفتن این رستوران در محله پر رفت و آمد آپادانا (خرمشهر) است که به یکی از نمادهای این محله تبدیل شده است و برای هر کسی در این محله و محله های اطراف یک گزینه دم دست و رویایی است.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (2)

 همانطور که گفتیم در نوید باید خیلی صبور باشید، در غیر این صورت هیچ وقت طعم غذاهای آن را نخواهید چشید. نوید یک رستوران با سرویس دهی معمولی و تقریباً قدیمی است، لذا اگر انتظار گارسون های حرفه ای و ظروف آنچنانی را دارید، نوید گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (2)

آدرس: خیابان سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر، بعد از خیابان گلشن.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (2)رستوران ریحون

همانطور که از نام این رستوران مشخص است، ریحون یک کباب سرای تمام عیار است که طی سال ها طبخ انواع و اقسام کباب های ایرانی لذیذ و با کیفیت به نام و آوازه ای برای خود رسیده است و به یکی از بهترین کبابی های تهران تبدیل شده است. ریحون و پنیر و نان سنگک داغ در کنار کوبیده های معرکه و لذیذ و شیشلیک هایی ترد و بینظیر و جوجه هایی خوشمزه که با بهترین و با کیفیت ترین گوشت های کشتار روز طبخ میشوند، روز خوبی را برای شما خواهد ساخت.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانیِ تهران (1)

یکی دیگر از نکات مثبت ریحون فضای داخلی آن است که بسیار نزدیک به سبک معماری تاریخی دوران صفوی و برخی از بقاع معروف اصفهان است. خلاصه باید یکروز عزمتان را جزم کنید و راهی ریحون شوید تا آنچه میگوییم را با گوشت و پوست درک کنید!

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانیِ تهران (1)

آدرس: جردن، بالاتر از تونل نیایش، خیابان کاج آبادی، پلاک 18

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانیِ تهران (1)

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1394/09/18
شرف الاسلامی توی بازار یکی از بهتریناست که جا داشت تو این لیست باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
اصولا در تهیه‌ی این لیست‌ها توجه عجیب و غریبی به مراکز شمالی شهر شده
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1394/09/18
کوبیده ی شمرون بزرگ ولی بدون مزه
واقعا گوشتش بدون طعمه و فقط بزرگه
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1394/09/18
بوی کباب خوب رو کجا استشمام کنیم ؟ بی پول
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
کبابی گلپایگانی خیابان شریعتی کمی بالاتر سید خندان
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1394/09/19
اینها فقط رستوران گران هستن
خیلی رستوران ها داریم که با همین کیفیت کباب دارند و قیمتشان خیلی مناسب تره!!
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1394/09/20
سلام دوستان
كباب خوب و با كيفيت و گوشت تازه كه جلوي خودتان چرخ شود و به به سيخ كشيده شود.
١ كباب گلپايگاني خ لبافي نژاد بعداز فلسطين
٢رستوران شاطر عباس با قيمت مناسب و پذيرايي سنتي و گرم چهار راه پارك وي
٣كبابي گلپايگاني٢ لبافي نژاد چهار راه فخر رازي
٤رستوران قايم فرحزاد خ استخر
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1394/09/22
فقط کباب لقمه های آقا سوری
کبابی سر کوچه مون :-D
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1395/04/10
ريحون و منصور و اركيده كه ما رفتيم واقعا افتضاح هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
قرقروت رو امتحان کن
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1395/07/25
رستوران آتاکباب در بازار تهران که تازه شروع بکار کرده. باانواع کبابهای خوشمزه و نون داغ که در حضور مشتری سرو میشه و کادر خوش اخلاق و محیط صمیمی اش باعث شده که هرروز به این رستوران سربزنم.این رستوران کارش درسته. بوی نون داغش همه ی توریستهای پانزده خرداد رو بخودش جذب میکنه .
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1395/08/12
کبابی قرقروت هم با اینکه فقط بیرون بره ولی کیفیتش فوق العاده است و همیشه صف میشه. کبابیه نایب هم فوق العاده است. تازه کبابی شمرون هم هست. چرا تو لیست نیستن اینا؟
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1395/10/01
متاسفانه به صرف اینکه یک مغازه در شمال شهر باشه یا گرون قیمت باشه، از دید برخی افراد میشه بهترین رستوران!!!
مثلا کبابی ریحون که گوشت صورتی رنگ و خام رو میده به شما چون تو جردن قرار گرفته میشه یکی از بهترین کبابی های تهران؟؟؟
یا حتی شرف الاسلام بازار که از قدیمی ها بود و با کیفیت بود الان دیگه واقعا مثل قبل نیست!!!
پس غذای خوب نه به قدمت هست نه به محله!!
پیشنهاد من برای کباب
1- گلپایگانی - حافظ خیابان غزالی
2- کبابی حاج عبدالله - شعبه 1 خیابان ایران شعبه 2- پارک ملت
3- کبابی مفیدی - پارک وی
4- کبابی گلپایگانی - میدان احتشامیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
ممنون برای کمک
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1395/10/19
ممنون از همگی برای نظرات و پیشنهاداتون.
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1396/01/31
کبابی بهار نبش خیابون بهار شیراز بینظییییره
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1396/02/01
امروز یعنی اول اردیبهشت ۹۶ به اتفاق خانواده جهت صرف ناهار رفتیم رستوران ریحون. لازم می دونم چند تا نکته در خصوص غذا و محیط این رستوران اینجا بگم. ما کوبیده و جوجه با استخوان سفارش دادیم. به نظر من کوبیده خوب بود و مزه خوبی داشت. خیلی هم چرب نبود. اما جوجه خوب پخته نشده بود و یه بخش هایی خام بود ضمنا طعمشم معمولی بود. برخورد پرسنل و گارسن ها خوب بود. اما متاسفانه رستوران خیلی خیلی شلوغ و همهمه مردم آنقدر زیاده که آدم سر درد میگیره. اگه دنبال یه محیط آرام هستین که در آرامش غذاتون صرف کنید من رستوران ریحون حداقل تو ایام تعطیل توصیه نمی کنم. بیش از حد شلوغه. با تشکر از سایت برترین ها.
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1396/02/15
هر جایی دوست دارید برید ولی ... را توصیه نمی کنم چون اصلا برای مشتریانش ارزش قایل نیست و پرسنلش مثل ادمای بدبخت بیچاره با شما رفتار می کنند فکر می کنند به مردم دارند صدقه می دهند اصلا اداب برخورد با مشتری را ندارند . واقعا متاسفم برای خودم که سبب معرفی این رستوران طرح خریده و به این رستوران رفتم . ضمنا غذایش هم چیز شگفت انگیزی نبود .
United States
13:27 - 1396/04/10
هیچ کدام از این رستوران های نام برده شده خوب هم نیستند چه برسه عالی ! اما بنابر تجربه شخصی کباب کوبیده خوشمزه و کم چربی فقط کوبیده بناب (اصل) هست که در تبریز موجوده اما بقیه کباب ها رستوران های عالی ندارند غیر از یک رستوران در شهر ری ، به عقیده من ملت باید خودشون در خانه با استفاده از گوشت تازه و ذغال و منقل کباب درست کنند ( سبک قدیم ) وگرنه بیرون از منزل ممکنه آشغال تحویل بدن و هیچکس متوجه نشه بنابراین دقت کنید کمتر بیرون از منزل غذا میل کنید
و اما غیر از کباب های ذکر شده باید ماهی کبابی هم اضافه کنیم که بهترین ماهی کبابی و خوشمزه ترین ماهی که تا بحال میل کردم از رستوران جوان (هنرور) نازی اباد خیابان شهید رجایی بود که در یک کلام بی نظیر بوده و هست . با تشکر
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1396/05/24
کبابی بهار نبش بهارشیراز بینظیره.هرکسی امتحان کنه طعم کبابهای کودکیمون که گوشتها خیلی مرغوب بود براش تداعی میشه.از دست ندینش
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/04/20
این رستورانها مال پولداراست (قشر پزشک و دلال و آقازاده که این مملکت بهشتشون شده) ما عوام کجا کباب خوب بخوریم که هر پرس 15 تومن بشتر نشه؟
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1397/07/03
واقعا قیمت غذاها خیلی نسبتا بالا بود و رفتار پرسنل تعریفی نداشت یک دستشوبی فرنگی برای آقایان و خانم ها مشترک بود غذاش بد نبود ولی نسبت به قیمت تهریفی نداشت و ۱۱ شب مارا از رستوران بیرون کردند
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/10/17
کباب فقط حاج عبدلله خیابان ایران.. فقطططط
پاسخ ها
نقي
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
اصلا اينطور نيست. بذاريد دهانم بسته بماند درباره اين كبابي
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/01/19
کباب خوب میخوای بخوری برو کبابی حاج علی گلپایگانی یوسف آباد عجیب طعم کبابش خوبه نمیدونم چطور گوشت رو عمل میارن عالیه عالی
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1398/01/29
سلام اره داداش منم کباب حاج علی رو خوردم خداییش حرف نداره تا حالا همچین کوبیده ای نخورده بودم رفته بودیم سینما گلریز
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1398/03/11
کباب منصور هم واقعا خوب بود قیمتش هم مناسب بود
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/03/12
در تعجبم اسمی از البرز سهرودی نیومد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج