قهرمان المپیک دوپینگی در آمد
۲۷۷۸۰۷
۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
۱۱۵۲۲
تست دوپینگ قهرمان المپیک لندن و نایب قهرمان وزنه‌برداری جهان در سال 2015 مثبت اعلام شد و فدراسیون جهانی هرگونه فعالیت او را به صورت موقت تعلیق کرده است.
خبرگزاری ایسنا: به نقل از Inside the games، اون کوک کیم قهرمان المپیک لندن در وزن 62 کیلوگرم در میان 7 ورزشکاری است که از سوی فدراسیون جهانی به صورت موقت تعلیق شدند، چرا که تست دوپینگ آنها در مسابقات جهانی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی که ماه قبل برگزار شد، مثبت اعلام شده است.

کیم در مسابقات جهانی آمریکا، در یک ضرب مدال طلا و در دو ضرب و مجموع مدال نقره جهان را کسب کرد اما اکنون در نمونه او letrozole پیدا شده است. این و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ 27 ساله در مسابقات 2010 و 2014 قهرمان شده است.

هریستوف والنتین، و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ آذربایجانی نیز که پس از اون کوک کیم در مسابقات و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی جهانی آمریکا مدال برنز را کسب کرد، به دلیل استفاده از آنابولیک استروئید، تست‌اش مثبت اعلام شده است. هریستوف از سال 2013 تا 2015 نیز به دلیل استفاده از آنابولیک استروئید، تست‌اش مثبت اعلام شده بود.

ایلخان علیگلی زادا، دومین و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ آذربایجان است که به صورت موقت تعلیق شده است زیرا تست او هم مثبت اعلام شده است. او در مسابقات جهانی آمریکا در دسته 77 کیلوگرم با زدن وزنه 203 کیلوگرم در حرکت دو ضرب گروه B همه را شگفت زده کرده بود.

علی گلی زادا، یکی از 18 و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ آذربایجانی است که در سال 2013 تست دوپینگ‌شان مثبت اعلام شده بود و او تا نهم سپتامبر امسال (2015) محروم بود. سومین و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی که از آذربایجان تست دوپینگش مثبت اعلام شده است، سیلویا آنجلووا است.

آذربایجان در سال 2013 مبلغ 500 هزار دلار به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ 18 و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ آن جریمه شده بود و ورزشکاران، مربیان و پزشکان تیم نیز محروم شدند اما فدراسیون از حضور در مسابقات محروم نشد.

عمربیک بازاربایف از ترکمنستان نیز برای استفاده از آنابولیک استروئید و غنادی دادوگ لو نیز به دلیل تستسترون متابولیک و منصور عبدالرحیم از عربستان برای افزایش هورمون Ibutamoren، تست‌شان مثبت اعلام شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج