رهاسازی پساب آلوده بیمارستان در آب
۲۸۲۷۴۲
۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
۷۵۸۷
پساب آلوده یک بیمارستان در ساری در کانال آب رهاسازی می شود. مردم از بوی بد آن شکایت دارند و پژوهشگرانی که روی این پساب تحقیق کرده اند می گوید این فاضلاب پر از تخم انگل بیماری زاست.
خبرآنلاین: پساب آلوده یک بیمارستان در ساری در کانال آب رهاسازی می شود. مردم از بوی بد آن شکایت دارند و پژوهشگرانی که روی این پساب تحقیق کرده اند می گوید این فاضلاب پر از تخم انگل بیماری زاست.

مردم ساری از تخلیه پساب بیمارستان امام خمینی به شدت ناراضی هستند. پسابی که آنها می گویند دارای بوی نامطبوع است، به گفته پژوهشگران، خطرات زیادی برای سلامتی و محیط زیست دارد.

یکی از شهروندان ساروی که خود را مجتبی داودی معرفی کرده در کامنت خود در سرویس مشکلات مردم نوشته: با سلام به استحضار میرساند در اثر تخلیه فاضلاب بیمارستان حضرت امام خمینی شهرستان ساری در کانال آب منطقه سه راه امام تا خیابان شهیدان عبوری باعث ایجاد آلودگی شدید وبوی بسیار نا مطبوع گردیده و آسایش را ازساکنان محترم این منطقه گرفته است .پیگیریهایی از طریق شهرداری و محیط زیست هم بعمل آمده ولی تا کنون ترتیب اثر داده نشد خواهشمند است انعکاس دهید.

جالب اینجاست بدانیم در تحقیقی که سال ۸۷ روی پساب این بیمارستان توسط ۴ محقق بهداشتی انجام گرفته، مشخص شده است تسویه خانه این بیمارستان نمی تواند جلوی انتشار عوامل بیماری زا در پساب را بگیرد و پساب بیمارستان یاد شده، به شدت بیماری زا است.

در تحقیق این پژوهشگران نوشته شده: نتایج تحقیق نشان داد در بیمارستان امام خمینی (ره) میانگین تعداد کل تخم انگلها در ورودی و خروجی به ترتیب 8/53 و 13/83 عدد در لیتر است. که بیشترین نوع انگل در ورودی لارو نماتود به میزان 4/78 و در خروجی اووسیست به تعداد 7/81 عدد در لیتر می باشد .

در بخش دیگری از این تحقیق عنوان شده: در پساب بیمارستان امام خمینی (ره) نیز اووسینست بالاترین میزان را داشت. نتایج شمارش تخم انگل ها بر روی ورود ی و پساب خروجی تصفیه خانه نشان داد که تصفیه خانه کارایی مناسبی در حذف انگل نداشت و وجود لارو نماتود در پساب خروجی بیمارستان نشان دهنده عدم مطابقت کیفیت پساب خروجی با شاخص انگلبرگ ( تعداد تخم نماتود ≤ 1 عدد در لیتر ) است که برای مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز قابل استفاده نیست.

اکنون دانشگاه علوم پزشکی ساری و سازمان حفاظت از محیط زیست استان مازندران باید پاسخگو باشند چرا اجازه تخلیه این پساب آلاینده در شهر را صادر کرده اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج