رسایی: آسید حسن «خمینی» باش
۲۸۳۶۱۵
۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۷
۱۵۴۴۶
بدون تردید شما که به توان علمی خود اعتقاد دارید، مانند ۴۹۹ داوطلب محترم دیگر با شرکت در آزمون شورای نگهبان و پذیرش مراحل قانونی بعد از آن، ثابت می‌کنید که هیچ امتیازی برای خود قائل نیستید.
خبرگزاری فارس: بدون تردید شما که به توان علمی خود اعتقاد دارید، مانند ۴۹۹ داوطلب محترم دیگر با شرکت در آزمون شورای نگهبان و پذیرش مراحل قانونی بعد از آن، ثابت می‌کنید که هیچ امتیازی برای خود قائل نیستید.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادداشتی را با عنوان «آسید حسن خمینی باش» منتشر کرده است.

متن این یادداشت به شرح ذیل است:

سلام آقا سید!

مدتی قبل نامه‌ای برایتان نوشتم و از برخورد دوگانه‌ای که این روزها با فرزندان خمینی (ره) می‌شود، گلایه کردم. نوشتم که در برخی رسانه‌ها و از زبان برخی شخصیت‌ها از شما به عنوان فرزند خمینی تجلیل می‌شود اما همان افراد، دیگر فرزندان خمینی مثل بسیجی‌ها را افراطی می‌خوانند. نوشتم که این منافقین جدید، شما را به عنوان فرزند خمینی تکریم می‌کنند اما شیخ زکزاکی در نیجریه را نه، با اینکه او هم فرزند خمینی بود.

آقا سید! الحمدلله بعد از ثبت‌نام در انتخابات خبرگان، گفته بودید که مستقل به میدان آمده‌اید، شنیدم از نقدهایی هم که نسبت به شما شده، استقبال کرده‌اید. اما در روزهای اخیر و در آستانه برگزاری جلسه آزمون علمی شورای نگهبان از «500 داوطلب خبرگان رهبری» - که ظاهراً شما هم از جمله مصادیق قانونی آن هستید - برخی رسانه‌های منتسب به شما و برخی چهره‌های سیاسی که سابقه‌ای بد در فتنه‌گری دارند، اعلام کرده‌اند که شما در این جلسه حاضر نمی‌شوید و شأن شما را بالاتر از آن 499 نفر فاضل و عالم دیگر که در انتخابات خبرگان ثبت‌نام کرده و باید در آزمون شرکت کنند، دانسته‌اند، آنها تلاش می‌کنند تا شما را از شرکت در آزمون منصرف کنند!

من البته بعید می‌دانم که این فتنه‌گری‌ها روی شما تأثیری بگذارد چرا که الحمدلله، شما خودتان را صفرهایی می‌دانید که با عدد حضرت امام خمینی(ره) هویت پیدا می‌کند و بدیهی است وقتی امام امت می‌فرمودند: «خدا می‌داند که شخصاً برای خود ذره‌ای مصونیت و حق و امتیاز قائل نیستم.» چرا باید نوه خمینی، برای خود امتیاز ویژه قائل باشد! خصوصاً که پدر بزرگوارتان هم می‌فرمودند: «سوءاستفاده از انتساب به امام‌خمینی خلاف شرع مبین است».

همین انگیزه شد، دومین نامه کوتاه را با ذکر خاطراتی از امام عزیز و پدر بزرگوارتان عطرآگین کنم، خاطراتی از امام که این روزها برخی، از انبار خاطرات ساختگی خود، هرگز به این نمونه از خاطرات خمینی استناد نمی‌کنند:

آقای محسن رفیق‌دوست در خاطرات خود به ماجرای شکایت یکی از شهروندان از امام‌خمینی (ره) اشاره می‌کند و می‌نویسد: «اینکه امام می‌گویند من آماده مؤاخذه‌ام، در عمل هم آن را نشان دادند؛ زمان جنگ یک نفر به دادگستری رفت و از امام شکایت کرد که طول کشیدن جنگ کار امام است. وی موضوع را پیگیری کرد تا پرونده قضایی تشکیل شد. موضوع از طریق رئیس وقت شورایعالی قضایی (آیت‌الله موسوی‌اردبیلی) به اطلاع امام رسید. حضرت امام به آقای موسوی‌اردبیلی می‌فرمایند: چون حضور من در دادگاه تبعاتی دارد و باعث اذیت مردم می‌شود، شما به نمایندگی از طرف من به دادگاه بروید و پاسخگو باشید. ایشان هم در دادگاه حاضر می‌شود و با دلیل و مدرک از امام دفاع می‌کند.»

خدا رحمت کند پدر بزرگوارتان را که در حمایت از جانشین خلف امام (ره) طوری عمل کرد که هیچ فتنه‌گری نتوانست از نام ایشان سوءاستفاده کند. علاوه بر وصیتنامه مهم ایشان خطاب به حضرتعالی و برادران محترم، دقت در مدل رفتار حضرت امام (ره) به عنوان الگویی جامع، همواره مورد تأکید مرحوم حاج سیداحمد خمینی (ره) بود، آنجا که می‌فرمود:

«ما منسوبین حضرت امام (ره) باید توجه داشته باشیم که فقط به علت نزدیکی با ایشان است که با ما مصاحبه می‌شود و یا به ما احترام می‌شود ... باید دقیقاً توجه کنیم که اگر امام نبودند، هرگز کسی ما را بدان صورت نمی‌شناخت تا با ما مصاحبه کند. پس مَن مَن نکنیم که ما هیچیم ... باید توجه کنیم که از انتساب (به امام‌خمینی) سوءاستفاده نکنیم که خلاف شرع مُبین است.»

بدون تردید شما که به توان علمی خود اعتقاد دارید، مانند 499 داوطلب محترم دیگر با شرکت در آزمون شورای نگهبان و پذیرش مراحل قانونی بعد از آن، ثابت می‌کنید که هیچ امتیازی برای خود قائل نیستید و نشان می‌دهید که انتساب شما به خانواده امام‌خمینی(ره) دلیلی بر استثنا کردن شما از بقیه افراد نمی‌شود.

تردید ندارم که شما به همه ثابت می‌کنید «سیدحسن خمینی» هستید، مثل آن خمینی‌ها که به همین دلیل در تاریخ و قلب‌های مردم ماندگار شدند.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1394/10/15
باز این دلواپس شد.
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1394/10/15
کاش برای ورود به مجلس نهم هم امتحان نهایی دوره ابتدایی حداقل میگرفتن تا ببینیم چقدر از این مجلسیا قبول میشدند!!! و آقای رسایی هم شرکت میکردند
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1394/10/15
شما جدا رد صلاحیت شدی؟
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1395/03/16
مانظر دادیم ولی منعکس نکردید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج