شایعه آزمون سید حسن خمینی تکذیب شد
۲۸۳۷۳۷
۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۴
۱۱۹۹۸ 
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی تأیید کرد که از سوی شورای نگهبان هیچ دعوتنامه رسمی یا پیامکی برای حضور سیدحسن خمینی در آزمون علمی انتخابات مجلس خبرگان ارسال نشده است.
خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی تأیید کرد که از سوی شورای نگهبان هیچ دعوتنامه رسمی یا پیامکی برای حضور سیدحسن خمینی در آزمون علمی انتخابات مجلس خبرگان ارسال نشده است.

موج خبری عجیب و در عین حال جالبی در رسانه‌ها به وجود آمده بود. منابع غیر رسمی دائماً خبر می‌آوردند که آیت‌الله سیدحسن خمینی و گروه دیگری از نامزدان انتخابات خبرگان به امتحان شورای نگهبان دعوت نشده‌اند؛ سپس منابع دیگر می‌گفتند ایشان دعوت شده‌اند.

بعضی رسانه‌ها سخنان رسمی سخنگوی شورای نگهبان را منتشر کردند که حاکی از اعتبار فرمایشات آیت‌الله مؤمن بود و گروهی دیگر مصاحبه با عضو حقوقدان شورای نگهبان را مطرح کردند که گفته است از سیدحسن خمینی و محمود امجد برای شرکت در امتحان دعوت شده است.

در مقابل گروهی در اعتبار سخنان این حقوقدان خدشه کردند و گفتند وقتی سخنگوی رسمی شورای نگهبان از لیست دعوت‌شدگان اظهار بی‌اطلاعی می‌کند چگونه عضو حقوقدان این شورا که قانوناً نقشی در فرایند تأیید صلاحیت اعضای خبرگان ندارد از لیست خبر می‌دهد؟!

در مورد بسیاری از کاندیداهای دیگر نیز ابهامات و شایعات داغ بود. به همین خاطر خبرنگار «انتخاب» به سراغ نزدیکان کاندیداهایی رفت که در مظان امتحان بودند.

عدم دعوت از آیات موسوی بجنوردی، امجد، غروی، اعرافی، شاه‌آبادی، بنایی و سعیدی برای شرکت در آزمون خبرگان

آیات امجد، غروی (عضو جامعه مدرسین)، اعرافی (امام جمعه قم و رئیس جامعة المصطفی)، نصرالله شاه‌آبادی (استاد اخلاق و فرزند استاد امام خمینی)، بنابی، سعیدی (امام جمعه قم و تولیت حرم حضرت معصومه) کسانی بودند که خبرنگار انتخاب به نزدیکانشان دسترسی پیدا کرد و همه اعلام کردند که تا پایان وقت اداری دوشنبه هیچ دعوت و حتی پیامکی از شورای نگهبان برایشان ارسال نشده است.

البته طبق اعلام شورای نگهبان بالغ بر 260 نفر برای امتحان دعوت نشده‌اند.

سیدعلی خمینی: از حاج حسن آقا دعوت نشده است

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی ساعات پایانی دوشنبه شب، در پاسخ به سؤال خبرنگار ما، خبر پیشین «انتخاب» مبنی بر اینکه از سوی شورای نگهبان هیچ دعوتنامه رسمی یا پیامکی برای حضور سیدحسن خمینی ارسال نشده است، را تأیید کرد.

تکذیب خبرسازی اخیر در مورد درخواست «سیدحسن»

در همین رابطه یک منبع نزدیک به بیت امام نیز بیشتر خبرهای منتشره در سایت‌های خبری در مورد یادگار امام را خبر سازی دانست و تقاضای آیت‌الله سیدحسن خمینی برای طی کردن راه‌های اختصاصی و فرا قانونی را قویاً رد کرد و گفت: اینها همه ناشی از وحشت افراطیون از اقبال مردمی به یادگار امام است.

وی افزود: یادگار امام در مورد روند تأیید صلاحیتشان از هیچ‌کس هیچگونه تقاضایی نداشته و شأن ایشان بالاتر از اینگونه درخواست‌هاست.

همچنین طبق اطلاعی که خبرنگار انتخاب کسب کرده است از آیت‌الله محسن فقیهی (از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه) جهت شرکت در امتحان دعوت شده است؛ اما معلوم نیست که ایشان در این امتحان شرکت کند.

نکته مصاحبه اخیر سخنگوی شورای نگهبان

نکته قابل ذکر، مصاحبه آخر و ملایم سخنگوی شورای نگهبان است که عدم شرکت نامزدها را به معنای انصراف ندانسته اما گفته است که عدم حضور ابزار تشخیص اجتهاد را از شورای نگهبان سلب می‌کند.

رسانه‌ها منتظرند تا طی چند روز آینده تکلیف این دوره از انتخابات هم روشن شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج