اختلاف کارفرمایان و کارگران بالا گرفت
۲۹۶۷۶۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
۱۳۱۷۶
جلسات شورای عالی کار در حالی در روزها و هفته های بعدی ادامه دار است که هیچ عدد و رقمی برای افزایش مزد سال آینده کارگران از جلسه روز گذشته بیرون نیامده است.
خبرآنلاین: جلسات شورای عالی کار در حالی در روزها و هفته های بعدی ادامه دار است که هیچ عدد و رقمی برای افزایش مزد سال آینده کارگران از جلسه روز گذشته بیرون نیامده است.

نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در حالی دیروز جلسه ای دیگر از شورای عالی کار را برگزار کردند که قرار بود به جمع‌بندی نسبی درباره سبد هزینه‌ای کارگران دست یابند.

اما فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره مذاکرات روز گذشته می‌گوید: مذاکرات دیروز منجر به دستیابی به یک نتیجه روشن و اعلام هزینه های جدید خانوار نشد.

عضو شورای عالی کار می افزاید: سبد مورد نظر جامعه کارفرمایی با کارگری متفاوت است. متأسفانه فاصله بین ارقام به دست آمده کارگران با کارفرمایان زیاد است و نتیجه این شد که در هفته آینده دوباره جلسه ای برگزار و محاسبات دو گروه بررسی شود.

*کارفرمایان میانگین تعداد خانوار را 3نفره می‌دانند


اصغر آهنی‌ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار درباره این اختلاف نظرها می گوید: کارگران معتقدند سبد معیشت خانوار کارگری باید 4نفره محاسبه شود. در حالی که مطابق آمار تأمین اجتماعی میانگین خانواده‌های این سازمان 3نفره است.

وی ادامه می دهد: علاوه بر این موضوع نمایندگان کارگران تعیین دستمزد را برای سراسر کشور یکسان می‌دانند. در صورتی که نمایندگان کارفرمایان معتقدند هستند دستمزد نباید برای همه یکسان باشد. گاهی پیش می آید که هزینه معیشت یک کارگر در شهر 2برابر یک کارگر در روستا است، بنابراین ضرورتی ندارد که کارگر روستایی مطابق کارگر شهری حقوق و مزایان دریافت کند.

آهنی‌ها اظهار داشت: ما معتقد هستیم دستمزد باید منطقه ای و متناسب با شغل فرد تعیین شود. 4محور در محاسبه میزان معیشت خانوار کارگری مد نظر کارفرمایان است. تورم، معیشت، مزد صنایع مختلف و مزد در مناطق مختلف از جمله مواردی است که در بررسی و محاسبات ما لحاظ می‌شود.

وی می گوید: در این زمینه ها با نمایندگان کارگران اختلاف نظر داریم که حل آن نیازمند بررسی‌های بیشتر است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1394/11/22
آخرشم ده درصد رو پایه حقوق میزارن
والسلام.....!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج