برنامه گالری‌ ها برای روزهای زمستانی
۲۹۶۷۸۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
۱۸۴۰۹
گالری‌ها، مراکز هنری و فرهنگسراهای تهران با برگزاری نمایشگاه‌های متنوع از هنرهای تجسمی، میزبان علاقه‌مندان به هنر در آخرین روزهای بهمن‌ماه 94 هستند.
خبرگزاری ایسنا: گالری‌ها، مراکز هنری و فرهنگسراهای تهران با برگزاری نمایشگاه‌های متنوع از هنرهای تجسمی، میزبان علاقه‌مندان به هنر در آخرین روزهای بهمن‌ماه 94 هستند.

11 هنرمند همزمان با فرارسیدن دهه فجر، نگارگری‌های خود را در یک نمایشگاه گروهی به‌نمایش گذاشته‌اند. هنرمندان شرکت‌کننده، آثاری متنوع را در سبک‌های کاری مخصوص به خود در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده‌اند.

مهناز اسدالله، خدیجه رجبی، مژگان عبدالملکی، دلارام فغانی، زهرا قاضی‌پور، آسیه گونه‌زاد، زهرا نوایی لواسانی، زهرا محمدی‌گونه، مونا محسنی رجایی، نازی عظیمی نایینی و هدی یزدی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه «شمیم نگار» از 17 تا 24 بهمن‌ماه از ساعت 10 تا 18 در گالری هنر سعدآباد به نشانی زعفرانیه، خیابان کمال طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد میزبان علاقه‌مندان است.

گالری هفت ثمر

مهدی جودی در نخستین نمایشگاه آثار خود، تنهاییِ چند درخت را به تصویر می‌کشد. بیش از 25 فریم عکس در ابعاد 30*45 و 100*70 سانتی‌متر در نمایشگاه «تنهایی عریان» روی دیوار گالری می‌روند که موضوع و سوژه‌ی اصلی همه‌ی آن‌ها درخت است.

نمایشگاه «تنهایی عریان» از 23 تا 28 بهمن‌ماه ساعت 16 تا 20 در گالری «هفت ثمر» به نشانی خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 میزبان علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.

گالری شیرین

نمایشگاه آثار برگزیده ششمین دوره جایزه عکس «شید» برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از 23 بهمن‌ماه ساعت 16 افتتاح می‌شود و تا 5 اسفندماه به‌جز روزهای دوشنبه، در گالری شیرین به آدرس خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک 5 برپاست. علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای هفته از ساعت 11 تا 19 و روز جمعه از ساعت 16 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.

فرهنگسرای نیاوران

65 اثر خوشنویسی و نگارگری نسل‌های مختلف هنر کشور در نمایشگاه «فجر و هنر ملی» جشنواره هنرهای تجسمی فجر به تماشا گذاشته شده است. در این نمایشگاه، 65 اثر از نسل‌های مختلف هنرهای خوشنویسی و نگارگری با هدف حمایت از هنرهای ملی کشور در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از آثار این نمایشگاه به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

موزه فلسطین

نمایشگاه «گنج رضوی» در بخش جنبی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه فلسطین فرهنگستان هنر افتتاح شده است. در این نمایشگاه ۵۰ اثر خوشنویسی، نگارگری و مثنی‌سازی از گنجینه موزه ملک و موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نمایش درآمده است.

هشت اثر خوشنویسی از غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، عباس اخوین، محمد سلحشور، مجتبی ملک‌زاده، عبدالصمد صمدی، رسول مرادی و سیدرضا بنی‌رضی در کنار نگاره‌های احسان افشار و رضا مهدوی به‌نمایش درآمده است. همچنین آثار نقاشی فریده تیرناز و ۳۵ اثر مثنی‌سازی نیز در نمایشگاه «گنج رضوی» در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نمایشگاه «گنج رضوان» از ۱۸ بهمن تا اول اسفندماه در موزه فلسطین برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از گنجینه موجود در آن دیدن کنند.

گالری مهروا


«پیمان دوام» مفهوم آزادی و تعریف آن را دستمایه‌ی آثار نقاشی خود در نخستین نمایشگاه انفرادی‌اش قرار داده است. در این نمایشگاه 10 تابلوی نقاشی با تکنیک رنگ روغن روی دیوار گالری رفته است. موضوع این آثار، نگاه به مفهوم آزادی از بعد فلسفی است، این‌که آزادی چیست و چگونه تعریف می‌شود.

این نمایشگاه از 16 تا 26 بهمن‌ماه در گالری «مهروا» به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، شماره 38 (به‌جز پنجشنبه‌ها) از ساعت 17 تا 21 میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

گالری Ag

نمایشگاه گروهی شامل آثار 9 عکاس با عنوان «تصویرِ کوچک، آینه ی بزرگ: عکاسی معاصر ایران» برپا شده است. این نمایشگاه، آثار ۹ هنرمندی را که در طول یک سال گذشته با گالری Ag همکاری کرده‌اند، دور هم گردآورده است.

این نمایشگاه تا 12 اسفندماه از ساعت 12 تا 20 به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان پسیان، شماره ۳ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری عقیلی


یک هنرمند نمایشگاهی از نقاشی‌های خود را با تکنیک‌ها و سبک‌های متنوع در گالری «عقیلی» برپا کرده است. در این نمایشگاه 14 تابلو با تکنیک‌های ترکیب‌مواد، اکریلیک، آب مرکب روی مقوا و آبرنگ به نمایش گذاشته شده است که هنرمند در همه‌ آن‌ها فضای شخصی کارهایش را دنبال کرده است.

نمایشگاه این هنرمند تا 23 بهمن‌ماه در گالری «عقیلی» به نشانی شهرک غرب، خیابان سیمای ایران، روبه‌روی بیمارستان لاله، خیابان پنجم، گذر فروردین، شماره 12 برپاست.

شهر کتاب فرشته

نمایشگاهی از آثار ویدئوآرت هفت هنرمند با عنوان «اینجا» در شهر کتاب فرشته برپا می‌شود. در این نمایشگاه آثاری از سارا پویان‌فرد، لیلا چهل امیرانی، امیرشاهد مهرتاش، طیبه شریف‌زاده، هانیه فرهادی نیک، نوید عطروش و شهرزاد رزاقی به نمایش گذاشته خواهد شد.

این نمایشگاه از 23 بهمن‌ماه تا سوم اسفند در گالری شهرکتاب فرشته به نشانی تجریش، خیابان مقصودبیک، نرسیده به چهارراه حسابی از ساعت 11 تا 20 میزبان علاقه‌مندان است.

خانه کاریکاتور

خانه کاریکاتور میزبان آثار هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست استان خراسان رضوی است.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی مانند محمد آقامیرزا، محسن اسدی، محمود آزادنیا، علیرضا پاکدل، مجید ادیبی، مجید داودی، رضا جنگی، حسین وقاری، محمدرضا دادمهر، حامد حافظیه، مجید مهجور، جعفر بهروان، سمیه شوقی، سمانه نهاردانی، ندا شجاعی، محبوبه پاکدل، الناز باهنر، عاطفه خیراندیش، عفت امجدی‌پور و زهرا دادمحمدی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 15 تا 28 بهمن‌ماه 1394 از ساعت 9 تا 17 به نشانی تهران، خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن (کتابی)، شماره 44 مراجعه کنند.

گالری شکوه

نقاشی‌های هومن بیات و احد وطنی از 16 بهمن‌ماه روی دیوار گالری «شکوه» رفته‌اند.

«طبیعت بی‌جان برندهای جاندار» عنوان مجموعه آثار هومن بیات است. او در این نمایشگاه 9 اثر رنگ روغن روی بوم را که کوچک‌ترین آن‌ها 50×30 و بزرگ‌ترین‌شان 140×220 سانتی‌متر است در معرض تماشا قرار داده است. آثار او در فضای هایپررئال کار شده است. مصرف‌گرایی، نقبی بر دغدغه‌های انسان معاصر و ... از جمله تأویل‌هایی است که از این نقاشی‌های معاصر می‌توان دریافت کرد.

احد وطنی نیز در این نمایشگاه از مجموعه «زنانی که با گرگ‌ها می‌دوند» چهار اثر سورئال رنگ روغن روی بوم را که ابعاد کوچک‌ترین آن‌ها 140×200 سانتی‌متر و بزرگ‌ترین‌شان 140×300 سانتی‌متر است ارائه کرده است. او در آثارش رویکرد اجتماعی دارد و به نوعی موقعیت زندگی انسان امروز را در بیانی استعاری تحلیل می‌کند.

نمایشگاه نقاشی‌های هومن بیات و احد وطنی تا 27 بهمن‌ماه برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از این آثار، از ساعت 16 تا 20 در گالری «شکوه» واقع در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره 19 دیدن کنند.

گالری اورمزد

نگارخانه «اورمزد» با نمایش 45 اثر از هنرمندان ایرانی کار خود را آغاز کرده است.

پنج اثر نقاشی از آیدین آغداشلو و آثار دیگری از رضا افسری، رضا بانگیز، حمید پازوکی، آنه محمدتاتاری، علیرضا جدی، مهدی حسینی، خسرو خسروی، محسن دایی‌نبی، رضوان صادق‌زاده، قدرت‌الله عاقلی، طلیعه کامران، بهنام کامرانی، مهرداد محبعلی، حسین محجوبی و داور یوسفی در این نمایشگاه روی دیوار گالری رفته است.

این نمایشگاه تا 28 بهمن‌ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری «اورمزد» به نشانی کریمخان، خیابان سنایی، خیابان اعرابی ششم، شماره 2 میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

گالری مجموعه آسمان

نمایشگاهی گروهی از آثار چند عکاس با عنوان «تاریخ بی‌دروغ» در گالری مجموعه فرهنگی - هنری «آسمان» گشایش یافته است. عکس‌های این نمایشگاه توسط محمد فرنود جمع‌آوری شده‌اند.

«تاریخ بی‌دروغ» تا 25 بهمن در مجموعه فرهنگی - هنری «آسمان» به نشانی خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، بالاتر از خیابان شیرکوه، شماره 47 میزبان علاقه‌مندان است.

خانه هنرمندان ایران

فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش ایران در خانه هنرمندان برگزار شده است.

این نمایشگاه با هدف عرضه آثار منتخبی از هنرمندان نقاشی و اساتید برجسته کشور برپا شده است. با توافق‌ها و رایزنی‌های انجام‌شده، آثار بسیاری از اساتید مطرح و توانمند هنر نقاشی کشور در این نمایشگاه با قیمت‌های استثنایی و غیرقابل تکرار، ارائه شده است.

این نمایشگاه تا 27 بهمن در خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان طالقانی، خیابان ایرانشهر برپاست.

گالری مژده

«نو خط کهن» عنوان نمایشگاهی است که در آن ٢٣ هنرمند از سه نسل هنرمندان معاصر، زوایایی گوناگون از نقاشی‌خط ایران و سیر تحول تاریخی آن را عرضه کرده‌اند.

در این نمایشگاه، آثار قربانعلی اجلی، سیدمحمد احصایی، نصرالله افجه‌ای، جواد بختیاری، فرامرز پیلارام، صداقت جباری، بهرام حنفی، امیرصادق تهرانی، جلیل رسولی، علیرضا ریاحی، حسین زنده‌رودی، ساسان سلاسلی، مهرداد شوقی، علی شیرازی، عین‌الدین صادق‌زاده، محمد فدایی، مهدی فلاح، علیرضا کرمی، حسین کاشیان، رضا مافی، احمد محمدپور، کیارش یعقوبی و فریبا نصیریان برای تماشا و فروش به‌نمایش در آمده است.

این نمایشگاه تا 23 بهمن در «گالری مژده» به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷، واحد یک هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری سایه

نمایشگاه گروهی «موزه اشیای مسروقه» شامل نقاشی‌های در سبک‌های مختلف کوبیسم، کلاژ، رنگ روغن و ... و همچنین چند قطعه عکس، برگفته از اشیا و آثار هنری مسروقه جهان، 9 بهمن‌ماه در گالری «سایه» در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این نمایشگاه تا 26 بهمن در گالری «سایه» به نشانی نیاوران، خیابان جمشیدیه (فیضیه)، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، پلاک 3 ادامه دارد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج