پیرترين حيوانات باغ‌وحش‌هاي آمريكا +عکس
۲۹۸۶۶
۱۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۵
۷۲۸۱
«دونا» نام كرگدن بومي شهر «ممفيس» در ايالت تنسي آمريكا است كه هفته پيش در سن 61 سالگي در پارك وحش «ميسكر» در ايالت اينديانا مرد.
ایسنا: «دونا» نام كرگدن بومي شهر «ممفيس» در ايالت تنسي آمريكا است كه هفته پيش در سن 61 سالگي در پارك وحش «ميسكر» در ايالت اينديانا مرد.

دامپزشكان مي‌گويند: احتمالا «دونا» پيرترين كرگدني بوده كه در باغ وحش، نگهداري مي‌شده است. خواهر دونا كه آن را «جولي» ناميده‌اند در «ممفيس» به دنيا آمده و اكنون در سن 51 سالگي همراه دخترش «اسپليش» در باغ وحش «ممفيس» نگهداري مي‌شود.

به گزارش سايت اينترنتي كامرشيال اپييل، عمر طولاني «دونا» و «جولي» توجيه كننده چالش اصلي و منحصر به فرد باغ وحش‌هايي است كه براي مراقبت مناسب و دائمي از حيواناتشان از زمان تولد تا پايان عمر، متعهد شده‌اند.اين مراقبت مستمر شامل توجه و رسيدگي به احتياجات حيوانات قديمي‌تر و پيرتري است كه در باغ وحش، بسيار بيشتر از متوسط عمرشان در طبيعت، زندگي مي‌كنند.

مات تامپسون، رييس برنامه حمايت از حيوانات در باغ وحش «ممفيس» دراين‌باره خاطر نشان ساخت: از پيامدهاي نگهداري و مراقبت دائمي از حيوانات در باغ وحش اين است كه بيش از ميانگين طول عمرشان در حيات وحش، عمر مي‌كنند. وي تاكيد كرد: در حيات وحش، طبيعت با اين حيوانات سالخورده و پير، چندان مهربان نيست اما ما به خوبي به آنها رسيدگي مي‌كنيم.

بر اساس اين گزارش، جولي در سن 51 سالگي از پيرترين حيوانات باغ وحش «ممفيس» و هنوز سالم و سرحال است. همچنين يك فيل آفريقايي 47 ساله به نام «تيرانزا» و كرگدن 40 ساله‌اي به نام «تومبي»، همسايه‌هاي پير و قديمي جولي در اين باغ وحش هستند.از ديگر حيوانات مسن اين باغ وحش كه به دقت تحت مراقبت قرار دادند، يك ميمون آسيايي به نام «ديبي» از گونه ميمون‌هاي «سيامانگ‌» است كه 43 سال دارد و بهترين دوست آن «چي كي» كه يك اورانگوتان 35 ساله است.

رييس باغ وحش «ممفيس» مي‌گويد: «ديبي» نيز احتمالا پيرترين ميمون «سيامانگ» در كل آمريكا است. «ديبي» در سال 1968 ميلادي از طبيعت به باغ وحش منتقل شد.

تامپسون در ادامه متذكر شد: حيوانات مسن تر، نياز به مراقبت‌ و توجه بيشتري از سوي كاركنان و پرسنل باغ وحش دارند. اين كاركنان گزارش‌هاي دقيقي از وضعيت روزانه حيوانات مزبور تهيه كرده و در اختيار رييس باغ وحش و يا دامپزشكان قرار مي‌دهند. اين حيوانات در شرايط نامطلوب آب و هوايي، ترجيحا در فضاهاي سرپوشيده مي‌مانند. مثلا «ساوانا» يك ماده شير مسن است كه زمان محدودي در معرض ديد بازديد كنندگان قرار مي‌گيرد و بيشتر در فضاي سرپوشيده نگهداري مي‌شود.شارلوت روئنسر، از مديران پارك وحش «ميسكر» نيز اعلام كرد كه قرار است اين باغ وحش به زودي براي «دونا» مراسم يادبودي برگزار كند.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:1
-
23:28 - 1391/05/17
حيف كه نميشه خوردشون الان گوشتشون مث لاستيك شده.
پاسخ ها
sh
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۱
jو هم که میخوای همه چیز بخوری.
Malaysia
22:41 - 1391/05/19
خانه سالمندان حيوانات بود؟!!
پاسخ ها
!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۱
hehehehehehehehehehehehehehehehehehe namakkkkkkkkkkkk
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج