بورس تهران رنگ و بوی انتخاباتی گرفت
۳۰۲۷۲۸
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
۱۵۷۷۴
بورس تهران در معاملات امروز و بعد از اعلام نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان روند نزولی در پیش گرفت و با افزایش عرضه رو به رو شد.
خبرگزاری ایسنا: بورس تهران در معاملات امروز و بعد از اعلام نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان روند نزولی در پیش گرفت و با افزایش عرضه رو به رو شد.

بورس تهران بعد از رشد 500 واحدی خود در روز گذشته، در معاملات امروز منفی شد و با افت 494 واحدی به کار خود پایان داد.

در حالی که انتظار می رفت با مشخص شدن نتیجه انتخابات، بورس تهران واکنش مثبتی به این موضوع از خود نشان دهد، اما امروز بورس تهران با افزایش عرضه ها رو به رو شد و روند نزولی را طی کرد و در کانال 77 هزار و 733 واحد قرار گرفت. به این ترتیب عرضه حقوقی ها و شناسایی سود از سوی سهامداران و نیز منفی شدن برخی شرکتهای لیدر بازار موجب روند نزولی بورس تهران شد.

معاملات امروز با عرضه گسترده سهم از سوی حقوقی ها رو به رو شد و عرضه صف خرید شرکت تازه وارد پتروشیمی فجر باعث تاثیر گذاشتن روی سایر سهم ها و افزایش عرضه ها شد؛ به طوری که در بازار امروز شرکتهای ایران خودرو، تاپیکو، بانک صادرات، ملی مس، پتروشیمی جم، هلدینگ خلیج فارس، فولاد مبارکه و بانک های پارسیان و ملت بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند. از سوی دیگر شرکتهای پالایشگاه بندرعباس، پتروشیمی فجر، مخابرات، پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه تبریز برای مثبت شدن شاخص بورس تلاش کردند.

بر این اساس شرکت ایران خودرو به عنوان لیدر بازار در معاملات امروز با اعلام بودجه 1395 حسابرسی نشده و پیش‌بینی سود 56 ریالی به ازای هر سهم برای سال آینده مواجه شد که این موضوع افزایش عرضه در این نماد را در پی داشت. همچنین در معاملات امروز شرکتهای پالایشگاه بندرعباس، تولید محور خودرو و شکر شاهرود بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و در مقابل چادرملو، سیمان فارس نو و کاشی پارس از بیشترین تقاضای فروش برخوردار شدند.

در مجموع بازار امروز بازار متعادل و کم نوسانی بود که در آن بیش از 142 میلیون سهم به ارزش 591 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به 336 هزار میلیارد تومان رسید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج