هشدار CIA درباره «دونالد ترامپ»
۳۰۲۹۳۵
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶
۱۵۰۱۳
رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفت، این احتمال وجود دارد که در صورت روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور، ارتش آمریکا از اجرای برخی از دستورات وی سرپیچی کند.
خبرگزاری ایسنا: رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفت، این احتمال وجود دارد که در صورت روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور، ارتش آمریکا از اجرای برخی از دستورات وی سرپیچی کند.

مایکل هایدن، رئیس سابق سیا که بین سال‌های 1999 تا 2005 ریاست آژانس امنیت ملی آمریکا را هم در دست داشت، گفت که اظهارات دونالد ترامپ جمهوری‌خواه که برای رسیدن به پست ریاست جمهوری تلاش می‌کند، سوالات بسیاری را بر می‌انگیزد.

وی در مصاحبه با بیل ماهر، تحلیل‌گر و مجری مشهور آمریکایی گفت: اگر ترامپ بخواهد پس از پیروزی هم مطابق سخنانش در کارزارهای انتخاباتی عمل کند، من شخصا بسیار نگران می‌شوم.

ترامپ اوایل همین ماه در کارولینای جنوبی گفته بود که وی از روش بازجویی غرق مصنوعی (القای حس خفگی با ریختن آب بر سر مظنون) و تکنیک‌های بازجویی مشابه آن حمایت می‌کند چرا که منجر به دریافت اطلاعات حیاتی از تروریست‌ها می‌شود.

وی در مصاحبه با یو اس ای تودی از اقدام هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه دولت اول اوباما برای استفاده از سرور شخصی انتقاد کرد و گفت که آژانس‌های اطلاعات خارجی هم احتمالا به این نکته پی‌برده و همین آن را به هدفی با اهمیت تبدیل می‌کند.

رئیس سابق سیا همچنین گفت که خود را به آب و آتش می‌زند تا به ایمیل‌های سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دسترسی پیدا کند.

وی افزود: اگر من هنوز رئیس آژانس امنیت ملی بودم و فردی به من می‌گفت که می‌توانم به ایمیل‌های سرگئی لاوروف دسترسی پیدا کنم، من چه میزان انرژی بابت آن صرف می‌کردم؟ قطعا خودم را به آب و آتش می‌زدم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج