4 سال انتظار اختاپوس برای تولد نوزادان
۳۰۳۴۱۷
۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
۱۲۴۸۰
اختاپوس ماده اقیانوس آرام با چهار سال اعتصاب غذا و انزوا در اعماق آب برای نگهداری از تخم‌هایش، رکورددار طولانی‌ترین مدت انتظار برای تولد نوزادانش شناخته شد.
وبسایت رکنا: اختاپوس ماده اقیانوس آرام با چهار سال اعتصاب غذا و انزوا در اعماق آب برای نگهداری از تخم‌هایش، رکورددار طولانی‌ترین مدت انتظار برای تولد نوزادانش شناخته شد.

4 سال انتظار یک اختاپوس برای تولد نوزادان

به‌گفته دانشمندان این گونه از اختاپوس‌ها برای تخم‌ریزی به عمق هزار و 400 متری اقیانوس می‌روند و با اقامت در اعماق آب تخم‌ریزی می‌کنند. این اختاپوس‌ماده برای نگهداری از تخم‌ها و دور کردن شکارچیان در مدت چهار سال حتی برای خوردن غذا از محل دور نشده بود و با انزوای دائمی در منطقه تا زمان تولد فرزندانش در اعماق اقیانوس انتظار می‌کشید. گروهی از دانشمندان برای رصد این فرایند طولانی و حیرت‌انگیز به‌مدت چهار سال (53 ماه) با استفاده از دوربین‌های مخصوص روند زندگی این اختاپوس را تحت نظر قرار دادند و موفق شدند به واقعیات شگرفی درباره این نرم‌تن برسند.

این ماده اختاپوس‌ها در زمان تخم‌ریزی به رنگ بنفش در می‌آیند اما پس از گذشت ماه‌ها در اثر سوءتغذیه رنگ بدنشان کم می‌شود و پس از تولد نوزادها به بی‌رنگی می‌رسند.

فرایند رشد تخم‌ها علاوه بر مشقت‌های ماده اختاپوس در دمای در حال انجماد اعماق اقیانوس و در تاریکی مطلق انجام می‌گیرد.

4 سال انتظار یک اختاپوس برای تولد نوزادان
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج