قرار گرفتن بورس روی موج نوسان گیری
۳۰۳۵۰۷
۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
۸۳۸۲
بورس اوراق بهادار تهران در معاملات امروز روند متعادل و پرنوسانی را تجربه کرد و تلاش‌هایی برای قرار گرفتن در کانال مثبت انجام داد.
خبرگزاری ایسنا: بورس اوراق بهادار تهران در معاملات امروز روند متعادل و پرنوسانی را تجربه کرد و تلاش‌هایی برای قرار گرفتن در کانال مثبت انجام داد.

بورس تهران بعد از روند نزولی خود در روز گذشته، امروز اندکی بهبود پیدا کرد و با تقویت طرف تقاضا تلاش هایی برای قرار گرفتن در کانال مثبت انجام داد.

در بازار امروز روند متعادلی در عرضه و تقاضای اکثر شرکتها مشاهده شد و فعالیت نوسان گیران در برخی سهام ها منجر باقی ماندن قیمت سهام شرکتها در رنج مثبت به طوری که در نهایت شاخص بورس تهران رشد 109 واحدی را تجربه کرد و در کانال 77 هزار و 648 واحد باقی ماند.

در حالی بازار سرمایه در روزهای اخیر با کاهش روند هیجانی و نیز تمایل به نوسان گیری و افزایش عرضه مواجه شده است که کارشناسان معتقدند روند اصلاحی بورس در روزهای اخیر طبیعی بوده و ممکن است این مسیر به دلیل نیاز سهامداران به تامین نقدینگی در روزهای آینده نیز ادامه پیدا کند اما این مسیر طبیعی بوده و بورس تهران به دلیل اخبار مثبت اقتصادی روند صعودی خود را مجددا آغاز می کند.

با این حال در بازار امروز شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، پالایشگاه بندرعباس، ایران خودرو ، بانک ملت، پتروشیمی پردیس، بانک تجارت، گروه بهمن و بانک صادرات شاخص بورس را مثبت نگه داشتند اما شرکتهایی مانند مخابرات، فولاد، مپنا، پتروشیمی فجر، غدیر و نفت و گاز پارسیان تاثیر منفی روی بورس گذاشتند و شاخص را به سمت منفی شدن هدایت کردند.

در بازار امروز همچنان شرکتهای خودرویی در صدر توجه معامله گران قرار گرفتند به طوری که شرکتهایی همچون ایران خودرو دیزل، تولید محور خودرو و همچنین پست بانک از شرکتهایی بودند که بیشترین تقاضای خرید امروز را به خود اختصاص دادند؛ در این میان شرکتهای چادرملو، فولاد خراسان و بانک سینا از تقاضای فروش برخوردار شدند.

در مجموع در بازار مثبت و متعادل امرو بیش از یک میلیارد و 55 میلیون سهم به ارزش 329 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به سطح 335 هزار میلیارد تومان رسید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج