شبح سرگردان اقیانوس را ببینید
۳۰۶۷۵۳
۰۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۵
۱۱۵۵۴ 
محققان بااستفاده از ربات کاوشگر اقیانوس موفق به کشف گونه‌ای جدید از اختاپوس‌ها در عمق 4290 متری شده‌اند که به خاطر شباهت‌شان به یک شخصیت کارتونی به نام کاسپر یا «شبح سرگردان اقیانوس» مشهور شده‌اند.
وبسایت خبرآنلاین: محققان بااستفاده از ربات کاوشگر اقیانوس موفق به کشف گونه‌ای جدید از اختاپوس‌ها در عمق 4290 متری شده‌اند که به خاطر شباهت‌شان به یک شخصیت کارتونی به نام کاسپر یا «شبح سرگردان اقیانوس» مشهور شده‌اند.

شبح سرگردان اقیانوس را ببینید/کشف جدید با ربات کاوشگر اقیانوس در عمق 4 هزار متری

اين كشف كه دانشمندان را هيجان زده كرده است در اعماق اقيانوس آرام و در نزديكي هاوايي صورت گرفته است. اين اختاپوس به خاطر نداشتن پيگمنت‌هاي رنگي از سوي بعضي‌ها شبح اقيانوس خوانده مي‌شود. گروهي هم به خاطر شباهتش با يك شخصيت كارتوني نام اين اختاپوس را كاسپر گذاشته‌اند.

به گزارش اي‌بي‌سي،اين گونه اختاپوس در شمال غرب هاوايي در نزديكي جزيره نكر و در حين فيلمبرداري با استفاده از ربات كاوشگر اقيانونس كشف شده‌است. به گفته مايكل وكيون از اعضاي گروه تحقيقاتي اين اختاپوس شبح مانند بي‌شك در دسته گونه‌هاي ناشناخته قرار دارد.

اين جاندار همچنين به خاطر اينكه در عمق بسيار زياد اقيانوس زندگي مي‌كند جالب توجه است.  اين اختاپوس اولين نوع از خانواده اختاپوس‌ها است كه در عمق 4290 متري كشف شده است. يعني 120 متر عميق‌تر از ركورد پيشيني كه از زندگي اختاپوس‌ها در اعماق ثبت‌شده‌است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج