برگزاری سالگرد درگذشت سید احمد آقا
۳۰۷۴۹۹
۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۵
۸۱۸۹ 
بیست و یکمین سالگرد رحلت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی با حضور بیت حضرت امام(ره) در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار شد.
خبرگزاری ایرنا: بیست و یکمین سالگرد رحلت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی با حضور بیت حضرت امام(ره) در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار شد.

در این مراسم باشکوه که شنبه شب همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد جمعی از اعضای بیت حضرت امام(ره) از جمله حجج اسلام و المسلمین سید حسن خمینی، سید علی خمینی، سید یاسر خمینی و دیگر یادگاران حضرت امام(ره) حضور داشتند.

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در این مراسم با بیان اینکه حاج احمد آقا در تمام عمر در مدار رضای خدا و حضرت امام(ره) حرکت کرد افزود: حاج سید احمد همواره امین حضرت امام(ره) در دوران حیات ایشان بودند و پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش داشتند تا از افکار و اندیشه های بلند ایشان حراست کنند.

حجت الاسلام اکبر حمیدزاده گیوی گفت: شان و جایگاه حاج احمد خمینی در حدی است که جا داشت مجلسی به وسعت سرتاسر ایران اسلامی برقرار می شد و رسانه ملی نیز مراسم حرم حضرت امام(ره) را به نحو شایسته ای پوشش می داد اما متاسفانه از این مراسم باارزش غفلت شد.
وی گفت: توجه به این مراسم و حضور شایسته در آن فرصتی بود تا کسانی که دم از دفاع از امام(ره) و بیت ایشان می زنند حضور یافته و صداقت خود را نشان دهند.

حمیدزاده گیوی با اشاره به ظرافت و دقت کلمه حق در بیان امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه گفت: جامعه نباید فریب چهره ها و لفاظی افراد را بخورد بلکه باید حق را معیار قرار داده و به اعمال و رفتار افراد و میزان صداقت آنها نگاه کند.

وی گفت: عده ای با ممزوج کردن حق با باطل و التقاط آن منویات باطل خود را دنبال می کنند و در این میان مشخص کردن مرز حق و باطل و تبیین آن برای مردم وظیفه علما است که نباید از آن غفلت کنند.
حمیدزاده گیوی گفت: بعد از رحلت حضرت امام(ره) جریاناتی که در دوران مبارزه پیش از انقلاب عافیت طلبی پیشه کرده بودند شروع به فعالیت کردند و تلاش داشتند تا متاع باطل خود را در لباس حق عرضه کنند اما وجود حاج احمد آقا که قلبی پراز اسرار و حقایق در سینه داشت مانع جلوه گری آنان شد.

وی ادامه داد: پس از رحلت حاج احمد آقا این افراد مدعی که در حوزه های علمیه و دانشگاه ها حضور داشتند و خود را زیر برش های سیاسی پنهان کرده بودند با خوشحالی زایدالوصفی خود را ظاهر کرده و مدعی شدند.

حمیدزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتخار آفرینی مردم ایران در انتخابات هفتم اسفند گفت: امروز که انتخابات تمام شده است و مردم موجودیت خود را باردیگر به دنیا نشان دادند باید فقط به فکر کار و خدمت به ملت و کشور بود.

وی گفت: خوشبختانه کشور اسلامی امن و بالنده در پرتو ولایت فقیه اداره می شود و نباید برخی که رای نیاوردند با کارشکنی و بدخواهی فضای رشد و بالندگی کشور را مخدوش کنند.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی فرزند، مشاور امین و یار حضرت امام(ره) در شامگاه ۲۵ اسفند ۱۳۷۳ بر اثر سکته مغزی در تهران دارفانی را وداع گفت.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج