با هزینه های ازدواج آشنا شوید
۳۱۵۷۶
۱۴ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۸
۹۳۶۲۸ 
هر چیزی رسم و رسوم خودش را دارد و هر که طاووس خواهد، باید جور مراسمش را هم بکشد. باید خرج کرد. چقدرش البته معلوم نمی کند، یک کمی به سلیقه و رویای شما بستگی دارد

برترین مجله اینترنتی ایران

همشهری جوان: واقعیتش، همینطور نمی شود دست نیمه گمشده را گرفت و برد سر خانه و زندگی، البته در بیشتر اوقات، وقتی پولی در بساط باشد یا پای عمه خانمی در میان باشد که اجازه فانتزی بازی های جوانانه و مدرن را ندهد. اینکه مثلا برویم جزیره قناری و برگردیم یا فقط یک مهمانی کوچولو.

بالاخره هر چیزی رسم و رسوم خودش را دارد و هر که طاووس خواهد، باید جور مراسمش را هم بکشد. باید خرج کرد. چقدرش البته معلوم نمی کند، یک کمی به سلیقه و رویای شما بستگی دارد، کمی به جبر جغرافیایی و قیمت های محلی و مقادیر زیادی هم به نوسان بازار، باور بفرمایید از همین الان که این مطلب نوشته می شود، تا بیاید دست شما برسد، همه قیمت ها یک تکانی خورده اند.

از بس که بازار همه شده مثل طلا فروش ها و به ساعت قیمت ها را چک می کنند. با همه این شل کن، سفت کن ها، عزممان را جزم کردیم ببینیم در این روزهای بعد از عید فطر و آخر تابستان که بازار عرسی داغ می شود، خرجش چقدر می شود؟از بازاری ها بپرسی، می گویند حداقل پولی که باید برای برگزاری مراسم و رسیدن یک زوج خوشحال و خندان جدای از کرایه و پول پیش خانه و اسباب و اثاثیه جهیزیه عروس خانم خرج کرد، 28 میلیون تومان است.

چیزی که قیمت گیری خودمان در بازار هم تقریبا همان را نشان داد. البته این هزینه یک مراسم عروسی تمام و کمال سنتی بازاری است وگرنه کارمندی و نسل چهارمی اش را که چه به این حرف ها.

28 میلیون به تعبیری می شود معادل 20 ماه حقوق یک کارمند معمولی در یک اداره دولتی. حالا اگر مهریه عروس خانم زیر 110 سکه و سن آقا داماد کمتر از 25 سال و هر دو دانشجوی دانشگاه های دولتی یا طلبه حوزه های علمیه باشند یا خدای نکرده یکی از زوجین یا هر دو بدون پدر باشند، می توانند از تسهیلات وام 8 میلیون تومانی ازدواج استفاده کنند.

 بعد از آن ولی باید برای 20 میلیون باقیمانده یا روی جیب مادر و پدرهایشان حساب کنند، یا قرض و وام. اجازه بدهید، همین جور حساب کنید که نه داماد به کارش می رسد، نه عروس به خانه بخت. بیایید سری به بازار بزنیم تامیانگین و کف هزینه ها دستمان بیاید.طلا و جواهر

معمولا اولین خریدی که عروس و داماد برای ازدواجشان می کنند، از حلقه ازدواج و جواهرات شروع می شود. در این بالا پایینی و موج های سینوسی قیمت طلا، نمی شود قیمت واحدی را گفت اما نوع نگینی که روی طلا سوار می شود در مجموع قیمت تاثیر زیادی دارد.

نگین های اتمی قیمت بسیار پایین تری از نگین های برلیان و مارکیس دارند اما در عوض زمان فروش، نگین اتمی ارزش فروش ندارد. برای کسانی که قصد دارند هزینه کمتری برای طلا بپردازند، این روزها سرویس های تراشه در بازار بسیار زیاد است که هم زیبا هستند و هم قیمت بسیار پایین تری نسبت به سرویس های جواهر و نگین دار در بازار دارند.

انگشتر نشان یا انگشتر نامزدی سبک

ساده و بدون نگین 200 هزار تومان

.................

حلقه ازدواج زنانه

ساده و بدون نگین 300 هزار تومان

.................

حلقه ازدواج مردانه پلاتین

ساده و بدون نگین 400 هزار تومان

.................

نیم ست سرویس طلا سبک وزن

ساده و بدون نگین 1 میلیون و پانصد هزار تومان

.................

یک جفت ساعت عروس و داماد ساده

200 هزار تومان

.................

میانگین هزینه: دو و نیم میلیون

صورتحساب

[شاید برای شما هم اتفاق افتاده! اگر شما هم این روزها کف بازارید و دارید خرید می کنید، این عددها را با قیمت های بازار شهرتان تطبیق بدهید. ببینید میانگین شما با میانگین ما می خواند یا نه؟ آن باکس های خالی جدول ها (.................) برای عددهای شماست.]


عنوان

میانگین هزینه (تومان)

.................

توضیحات

1

لباس داماد

300 هزار

.................

خوبش را بخرید، بعدا می شود لباس کار!

2

لباس عروس

300 هزار

.................

هزینه برای اجاره لباس در نظر گرفته شده است.

نکته: خرید لباس از آن خریدهایی است که قیمت آن با قیمت محله و منطقه به طرز عجیبی ارتباط مستقیم دارد. پس قیمت بالای لباس همیشه نشاندهنده کیفیت بالای آن نیست. تمام مزون ها و فروشگاه ها کلی منو و ژورنال جلوی دست مشتری می ریزند که تنوع انتخاب مشتری را بالا می برند و اینطور وقت هاست که به عروس خانم ها توصیه می شود که آقا داما را با خودشان نیاورند تا هر چه دلشان می خواهد، بین مزون ها و پاساژها چرخ بزنند. قیمت پارچه و نوع دوخت و تعداد سنگ دوزی ها هم روی قیمت تاثیر زیادیدارند و پیدا کردن یک لباس متناسب با قیمت مناسب را کمی سخت تر می کند.

از طرفی، برعکس تصور خیلی از افراد، خرید کت و شلوار مخصوصا کلت و شلوار دامادی خرید آسانی نیست و علاوه بر جیب باید برای آن وقت و حوصله خرج کرد. کت و شلوارهایی که برندهای معروفی دارند، قیمت بسیار بالاتری دارند و عروس و داماد لازم نیست با همه خرج هایی که برای ازدواج دارند، پولشان را به پای مارک برزند. هنگام خرید کت و شلوار باید به اندازه و فرم ایستادن لباس مخصوصا سرشانه ها و پاچه های شلوار دقت کرد. کسانی که قد کوتاه تری دارند نباید کت های بلند بپوشند چون کوتاه تر نشانشان می دهد و بالعکس خیلی قدبلندها باید کت های به نسبت بلندتری بپوشند تا متناسب جلوه کنند.

3

آرایشگاه

400 هزار

.................

البته گاهی نیازی به آرایش نیست!

نکته: سرخاب و سفید آب عروس خانم این روزها خرج کمی ندارد. برای انتخاب آرایشگاه حتما باید یک نیم نگاهی به مارک و محصولات آرایشی خانم آرایشگر انداخت تا بعد از مراسم عروسی، پوست عروس خانم بتواند به حیات خودش ادامه دهد. الان مثل قدیم ترها نیست. آرایشگاه هایی که کارکنان و کادر زیادی دارند، همان اول یک ورودی درست و درمان می گیرند و عروس خانم باید برای استفاده از خدمات آرایشگاه فیش بگیرد و آخر یک هزینه حسابی روی دست آقا داماد می گذارد.

4

آینه و شمعدان

300 هزار

.................

نقلی اما خوبش را بخرید. صحبت یک عمر خاطره است.

نکته: آینه و شمعدان از واجبات سفره عقد است که روبروی عروس و داماد می گذارند تا خودشان را در آن ببینند و از قدیم گفته اند فلسفه اش این است که دل هایشان مثل آینه صاف و زلال باشد. دو شمعدان هم کنار آینه قرار می گیرد که نشاندهنده گرمی و روشنایی پیوند ازدواج است. سایزها و جنس های مختلفی از آینه و شمعدان در بازار موجود است که پرطرفدارترین آنها آینه و شمعدان های روکش نقره با شمعدان های کریستالی و گوشواره دار است. هنگام خرید باید به فکر جا دادن آینه و شمعدان در خانه بخت هم بود که خریدی نکنند که در آخر فقط جلوی دست و پایشان را بگیرد.

5

محضر

100 هزار

.................

اگر بخواهید محضردار برای خطبه عقد به خانه بیاید هزینه اش بیشتر می شود.

نکته: برای ثبت ازدواج باید یک دفترخانه نزدیک آزمایشگاه پیدا کرد که آدم مجبور نباشد مدام دور خودش بچرخد.

دفترخانه همان ابتدا چند گواهی دست عروس و داماد می دهد تا بروند آزمایشگاه و آنجا با توجه به مشخصاتی که دارند، برایشان فرم پر کنند. ثبت محضری هم بدون خرج نیست و باید پول 36 امضایی که می زنند را بپردازند.

6

آزمایشگاه

27500

.................

-

نکته: هنوز پا را به آزمایشگاه نگذاشته، متصدی آزمایشگاه شماره حساب را کف دست مشتری می گذارد و به بانک حواله اش می دهد. نکته جالب این است که جلوی درب همه آزمایشگاه ها چندتا تاکسی خطی از آنجا تا شعبه بانک مورد نظر به صورت خودجوش فعالیت می کنند که همگی برگه واریز هم در اختیار دارند و به قول خودشان در عرض سه سوت کار را انجام می دهند اما حداقل 6 هزار تومانی عروس و داماد را پیاده می کنند. آزمایش های ازدواج بستگی به نسبت عروس و داماد و سن و کلی چیزهای دیگر دارد اما به طور معمول ابتدا از آقای داماد یک آزمایش خون می گیرند. اگر خدای نکرده کم خونی داشت سراغ عروس خانم می روندکه مبادا کم خونی داشته باشد. ازدواج زوجی که هر دو کم خونی دارند خطرناک است و از آنها آزمایشات دیگری می گیرند تا عوامل دیگری را هم بررسی کنند. برخلاف تصور خیلی از افراد آزمایش پرهزینه ژنتیک جز در موارد معدودی ضرورتی ندارد. اگر اثر ده ساله واکسن کزازی که قبلا زده اند تمام شده باشد، مجبورند واکسن بزنند که تب کردن و افتادن فشار و گیجی بعد از آن طبیعی است. بعد از این دو مرحله نوبت آزمایش ادرار و شرکت در کلاس های ازدواج است. بعد از آن می توانند با خیال راحت مدارکشان را در دست بگیرند و دوبارهبه محضر مراجعه کنند. اعتبار آزمایش های انجام شده یک ماهه است.

7

سفره عقد

300 هزار

.................

می شودسفره عقد را روی خدمات تالار گرفت.

نکته: از قدیم رسم بوده که هنگام عقد عروس و داماد یک پارچه ترمه جلویشان پهن می کردند و روی آن آینه و شمعدان، قرآن نبات، نان و پنیر و سبزی، بادام و عسل می گذاشتند. حالا سفره های عقد امروزی برای خودشان کلی دم و دستگاه دارند و کرایه کردنشان هزینه کمی ندارد. در خیلی از تالارها اتاق عقد طراحی شده است که عروس و داماد قبل از مراسم عروسی آنجا می روند و خطبه عقد را جاری می کنند. خیلی از عروس و دامادها هم علاقه دارند برنامه عقد را قبل از مراسم عروسی در منزل برگزار کنند و سفره را برای خانه کرایه می کنند.

8

خرید عروس و داماد

500 هزار تومان

.................

صرفه جویی نکنید، خرج خودتان است، نه مهمان ها!

نکته: عروس خانم و آقا داماد هر کدام با خودشان یک چمدان به خانه بخت می برند که خرید چمدان و محتویات عروس خانم به عهده خانواده آقا داماد و خرید چمدان لوازم آقا داماد به عهده خانواده عروس خانم است. داخل چمدان هم لوازم شخصی مثل حوله، لباس شخصی و مجلسی و لوازم آرایشی بهداشتی است که الان تشخیص دادن جنس اصل از تقلبی خودش داستانی دارد و همیشه نمی شود به حرف های فروشنده اعتماد کرد.

9

آتلیه عکس و فیلمبرداری

1 میلیون

.................

غیر از موارداضطراری مالی، به صفر کردن این گزینه فکر نکنید، خاطره است دیگر

نکته: خاطره بازها بیشتر از هر چیز سعی می کننند برای عکاسی و فیلمبرداری مراسم ازدواجشان هزینه کنند و تا می توانند از آن روز یادگاری جمع کنند. هزینه ای که برای عکاسی و فیلمبرداری پرداخت می شود، بستگی زیادی به کیفیت دکور و تعداد و سایز عکس ها و تعداد خدماتی که استفاده شده دارد. برای همین نمی توان قیمت واحدی را تعیین کرد. خیلی از آتلیه های پیشرفته از عروس و داماد ورودی هم می گیرند که تا اندازه ای هزینه را بالاتر می برد.

10

کارت عروسی

150 هزار

.................

برای 100 عدد کارت عروسی ساده

نکته: نوع کارتی که برای عروسی انتخاب می شود، گرچه مهم است اما مهمتر از محتوای متنی که در آن نوشته می شود نیست. اختلاف قیمت کارت ها اگرچه به نظر نمی آید اما همین تفاوت قیمت های 100 تومانی در تعداد زیاد خودش را نشان می دهد.

11

ماشین و دسته گل عروس

100 هزار

.................

یک آدم باسلیقه و یک ماشین نو، می تواند این هزینه را هم به صفر نزدیک کند.

نکته: عروس خانم وقتی گل می چیند، هزینه اش به پای آقا داماد است. قیمت دسته گل به تعداد و نوع گلی که انتخاب می شود بستگی دارد. ماشین عروس نیز به همین صورت است و هر چه پرگل تر باشد پرهزینه تر هم می شود. برخی هم ترجیح می دهند از گل های مصنوعی و فلزی برای تزئین ماشین عروس استفاده کنند که کرایه آن کمی بالاتر است و فردای عروسی باید همه آن را پس بدهند.
تالار و خدمات تالار


تمام تالارها برای برگزاری مراسم عروس، ابتدا یک مبلغ به عنوان ورودی دریافت می کنند که نه ربطی به تعداد مهمان هایتان دارد نه منوی غذایی که انتخاب می کنید. در روزهای تعطیل و اعیاد مذهبی و آخر هفته ها این مبلغ ورودی بیشتر می شود اما اگر اواسط هفته به عنوان شب عروسی انتخاب شود، ورودی کمتری نیز دریافت می شود. برگزاری مراسم عروسی در باغ به مراتب هزینه بیشتری دارد.

هزینه ورودی یک تالار معمولی در شهرهای بزرگ

روزهای وسط هفته

حدود 250 هزار تومان

آخر هفته ها و اعیاد مذهبی

حدود 400 هزار تومان

هزینه ورودی یک باغ – تالار در شهرهای بزرگ

روزهای وسط هفته

حدود 500 هزار تومان

آخر هفته ها و اعیاد مذهبی

حدود 800 هزار تومانمیانگین قیمت: 400 هزار تومان

بعد از انتخاب تالار و پرداخت ورودی آن حالا باید به فکر خورد و خوراک مهمان ها بود. هزینه پذیرایی به تعداد حساب می شود و باید از مهمان ها خواست که اگر تشریف نمی آورند، حتما از قبل اطلاع دهند تا هزینه اضافه پرداخت نشود. (مبالغ میانگین بر اساس حداقل 100 مهمان محاسبه شده است)

نوشیدنی (چای + شربت + نسکافه)

هر نفر حدود 400 تومان

میوه

برای هر 700 گرم و سه نوع میوه 2 هزار تومان به بالا

شیرینی هر 15 نفر یک کیلوگرم

هر کیلو 6 هزار تومان

شام (یک شام اصلی + سالاد و نوشابه)

9 هزار تومان


میانگین قیمت: 1 میلیون و سیصد هزار تومان
انتشار یافته: 81
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1391/06/14
قبلا هم اين مطلبو گذاشته بودين
پاسخ ها
آناهیتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
مطلبی که قبلا در این مورد گذاشته بود طنز بود
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1391/06/14
آخه این قیمت هارو ازکجاتون در میارین!!یعنی یک ازدواج اینقدر ارزون تموم می شه!!!!خودتون گول می زنین یا مخاطب ها تون رو؟الان یه بچه هم از مخارج یه عروسی ساده با خبره......
پاسخ ها
NoFear
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
کجاش ساده بود؟ مطلب داره میگه این روزا یه ازدواج ساده هم خیلی هزینه داره...
مجتبی
United States
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
اصلا این قیمتها درست نیست

این قیمتها مال سال 91 هستش دلار 2500 تومن بود الان دلار 5000 تومنه

قیمت الان عروسی زیر 40 میلیون در نمیاد تو تهران
.
تو شهرستان 20 تا 30 میلیون
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1391/06/14
پس لطفاً پدر عروس زحمت مخارج را بکشند
پاسخ ها
faezeh
United Kingdom
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
طفلی پدر عروس
متانت
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۸
بیچاره پدر عروس که با این قیمتا باید جهاز بده. تازه باید بعد عروسی هم هنوز جور کش باشه و سیسمونی هم بده.
120
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۸
متانت; همه رو بذاری روی هم که به پای خونه و ماشین داماد نمیرسه.
آخه چقدر این جهازتون رو میزنید به سر ما مردای مظلوم؟!!!!
متانت
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۹
من منظورم این نبود که جهازو بزنم تو سر مردا. ولی کلا دلم برای بابای دخترا می سوزه. حتی خود شما وقتی بابای یه دختر بشی. خیلی مظلومن به خدا.
ببعی
United States
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
داماد همش داره هزینه میکنه

پدرش در میاد زیر قسط و قرض میوفته فقط بخاطر خواسته های پدر عروس

پدر عروس باید هزینه هارو نصفش رو بده چون اونه که عروسی میخواد و اگرنه با یه عقد خدا همه چیز رو تموم کرده چشم و همچشمی پدر عروس باعث بدبختی مردها میشه انگار خودش مرد نبوده و قبلا اصلا از این کارها نبوده الان از داماد بزور میخوان حتما بره زیر قرض
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1391/06/14
خببببببببببببب یهو بگو ازدواج نکنید دیگه
پاسخ ها
faezeh
United Kingdom
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۵
والا آدم هم میخواد ازدواج کنه هم این مسائل رو ک میبینه خودش عقب میکشه
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1391/06/14
به نظرم با این هزینه ها ازدواج نکنیم بهتره!!!!!!! زنده باد تجرد و خانواده های تک نفره و بی دغدغه
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1391/06/14
بابا سختش نکنین دیگه، خرج عروسی خودش جور میشه اصلا نمی فهمی از کجا میرسه، ما هم اگه رو کاغذ می آوردیم 100 سال دیگه هم نمیتونستسم عروسی کنیم ولی خدارو شکر به وقتش همه چیز جور شد....
پاسخ ها
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
شما که میگی سختش نکنید واقعا خودت از لباس عروس و آرایشگاه و حلقه و سرویس گذشتی؟یا فقط واسه پدر خودت دل میسوزونی
مطمئنم خود شما پدر شوهرتو در آوردی
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1391/06/15
تو رو جون هر کی دوست دارید چیزی که نمیدونید نذارید
کجای دنیا الان ساعت ست 200 تومن پیدا میشه؟
شیرینی کیلو 6 تومنه آخه؟
انگشتر 300 تومن؟
نشون من بدون نگین بود 5 گرم شد 580
آخه چرا حرص آدمو در میارین؟
بچه گیر آوردین؟
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1391/06/15
کسی که بخواد واقعا ازدواج کنه مخارج عروسی که براش مهم نیست
بالاخره برای بدست آوردن هزینه های عروسی به هر دری میزنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
آقایون هم انسان هستن
ربات که نیستن
خانمها بخاطر همسرشون حاظر نمیشن از هیچی بگذرن و مخارج کم بشه
این ارقام که نوشته برای زمان رضاشاه
الآن خیلی فرق کرده
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1391/06/15
زندگي كردن تو اين دوره سخته جه برسه بخوان سختگيري هم بكنن
بزن اون دست قشنگه رو به سلامتي تمام مجرد ها
United States
15:08 - 1391/06/15
دوستان من به عنوان یک فرد متاهل با توجه به تجربه شخصی خودم و صادقانه می گم که اکثر ما از ازدواج یه غول ساختیم. باور کنید اونقدرها هم سخت نیست کافیه یه کم فقط یه کم واقع بین باشیم و سطح توقعمون رو پایین بیاریم. اصلا فلسفه ازدواج توی این خرج ها و تشریفات گم میشه. دو نفر همدیگه رو دوس دارندو می خوان برن سر خونه زندگیشون چرا باید اینقدر خرج کرد و مته به خشخشاش گذاشت. شعار نمی دم عشق در عین سادگی قشنگ ترین چیزه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
خانمها از مخارجشون کوتاه نمیان
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1391/06/15
تو رو جون هر کی دوست دارید چیزی که نمیدونید نذارید
کجای دنیا الان ساعت ست 200 تومن پیدا میشه؟
شیرینی کیلو 6 تومنه آخه؟
انگشتر 300 تومن؟
نشون من بدون نگین بود 5 گرم شد 580
آخه چرا حرص آدمو در میارین؟
بچه گیر آوردین؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
ارقام برای زمان رضا شاهه
United States
03:02 - 1391/06/16
سالاد نه سالارد!
بعدشم قیمتایی که گفتین واقعا خنده داره و با واقعیت خیلی فاصله داره
پاسخ ها
مدیر پایگاه با سپاس
اصلاح شد
Sweden
03:31 - 1391/06/16
ازدواج یعنی چند شاخه گل و یک مهمانی ساده ... بقش تجملات هست .

و بقیه پولش رو صرف خرید یک ماشین برای مسافرت ماه عسل کنید ...
-
09:28 - 1391/06/16
منم به عنوان یه متاهل میگم وقتی حرف ازدواج میشه خدا خودش همه چیزو ازیه جایی که نمیدونی کجاس درس میکنه.نترسین.ازدواج از همه کارها قشنگترواسونتره
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1391/06/17
کدوم کارمند معمولی دولتی ماهی 1400 حقوق میگیره؟
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1391/06/17
ا;ثر هزینه هایی که گفتید با واقعیت خیلی فاصله داره. مثلا ی با 1 تا 2 ملیون کی میتونه سرویس و حلقه بخره ؟!
در ثانی شما انگار از هزینه اجاره ها خبر ندارید !
28 ملیونی که گفتید فقط میشه پول رهن یک خونه 60 متری همراه با اجاره.
من یک ماه دیگه عروسیمه. خیلی سختی کشیدم ولی انصافا همه چیز خودش جور میشه. این چیزها با محاسبات جور در نمیاد. پس برای ازدواج محاسبه نکنید....
United States
19:48 - 1391/06/17
خرجه عکاسی یادت رفت
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1391/06/18
همچین هم ارزون نیست با همین قیمتی که خودشون گفتن در میاد به عبارتی 8375000تومن
حالا یه پول پیش خونه هم هست
آقا این که میگن ازونه و خوبه و فلان و بیسار بیخود میگن میشه ارزون تمومش کرد ولی اینی که نوشتن دیگه حد اقلاشه
کمتر از این نمیشه اگه بخایی مراسم بگیری
البته یادتون از پاتختی و شاباشی ها نره که حدودا این هزینه ها رو جبران میکنه
نترسید و دلیر باشید ولی اشتباه نکنید بی مقدمه پا پیش نزارید یه حد اقلی رو برا خودتون مهیا کنین و بعد پا بزارین جلو (اینو به آقایون میگماااااااااا)خیلی بده برا یه چیزایی کوچیک کم زندگیتون بزارین و خجالت همسرتونو بکشین برا همین میگم حد اقلا رو برا خودتون مهیا کنین تا توش نمونین
همتونو دوس دارم
یا حق
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1391/06/18
من هیچکدوم این هزینه ها رو نکردم بدون هزینه یه عقد مختصر بقیشم گذاشتم پول پیش خونه شکم فامیل هم به درک راضی راضی هم هستیم
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1391/06/18
قیمتا واقعی نیست.یه حلقه برلیان ساده مردونه 600 تومن درمیاد.این قیمتا مال گذشته هاست
Netherlands
13:02 - 1391/06/18
fek konam tarikh enteshare in matlab bayad 1370.06.18 mishod ke eshtebah chap shode.
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1391/06/18
28 میلیون به تعبیری می شود معادل 20 ماه حقوق یک کارمند معمولی در یک اداره دولتی....
ماها که صب تا شب واسه 600 700 تومان کار میکنیم آدم نیستیم؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1391/06/18
واقعیت اینه که هر دو طرف باید سطح توقعاتشون رو پایین بیارن. خود من مهریه ام 14 تاس و هزینه عکاسی و فیلممون 450 شد و به غیر لباس عروس و آرایشگاهم هیچ خریده دیگه نداشتم و نخواستم.
پاسخ ها
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
الان مثلا کم توقعی؟
دیگه چه خریدی میخواستی بکنی و نکردی؟
اصلش آرایشگاه و لباس عروسه دیگه
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1391/06/18
همه حرفها به کنار ولی اون حقوق 1400 ماهیانه یه کارمند معمولی و شام 9000 تومانی و لباس 300 تومانیه داماد و ساعت 200 تومانی و حلقه 200 تومانی و . . . رو خیلی با دقت و دقیق بیان کردن ... مثل اینکه تو یه کشور دیگه زندگی میکنن . . . . واقعا ممنون
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1391/06/18
همه حرفها به کنار ولی اون حقوق 1400 ماهیانه یه کارمند معمولی و شام 9000 تومانی و لباس 300 تومانیه داماد و ساعت 200 تومانی و حلقه 200 تومانی و . . . رو خیلی با دقت و دقیق بیان کردن ... مثل اینکه تو یه کشور دیگه زندگی میکنن . . . . واقعا ممنون
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1391/06/18
باسلام
به نظر من هرپسری باید زمانی ازدواج کنه که حس مسولیت پذیری رو در خودش ببینه{دسته گل مردمو بی بسترکشت(تو)دلش نکاره} اگه مسولیت پذیر باشه و واقعا طرفشوبخواد تموم مشکلاش حله حتی مشکلای مالی!!!درضمن خانومای دم بختم اینقدم که ما پسرا میگیم بی انصاف نیستن(تجملات زیاده) اکثرشون همونایی هستن که با تموم کموزیادما مردا میسازن.
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1391/06/18
من مجردم.از ازدواج میترسم.از زندگی نه هاااااااااااا.دختری رو دوست دارم و واااااااقعا کنارش آرامش رو لمس میکنم. کار ندارم.خانواده ای هم ندارم که پول دار باشن یا کاری برام جور کنن.به شدت میترسم برم جلو.از این میترسم که از نظر مالی کم بیارم.
دعا کنید برام
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1391/06/19
واقعا این رقم ها رو از کجا آوردین؟
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1391/06/20
خطاب به کسانی که میګن قیمت های ارایه شده مجعول و غیر معقوله میګم با کمتر از این هزینه هایی که ګفتند میشه ازدواج کرد فقط لازمه توقعاتتون معقول باشه و رسمای مسخره رو ادا نکنین اخه تا کی پز و افاده
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1391/06/20
کاش دامادی رو با یه جشن ساده تموم میکردیم کاش میفهمیدیم دامادی و جشن تمام عیار واجب نیست کاش طناب رسمامون رو از دور و برمون باز می کردیم دیګه همه چی حل بود
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1391/06/25
باباي من،بنده خدا، که 5-6ساله بازنشسته شده 1،100,000 حقوق مي گيره،اون وقت شما چطوري حساب کردين که اقاي داماد. فوقش با 10 سال سابقه 1,400,000 حقوق مي گيره????
تازه خدا به داد جوونايي برسه که کارمند شرکتهاي خصوصي ان و حقوقشون از 350-400 تومن بيشتر نمي شه...
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1391/07/19
قيمت ها مال سال 85 84 و قبله الان بايد آپديتش كنيد
France
12:25 - 1391/11/26
دوستان عزیز من 2 ماه دیگه عروسیمه
این قیمتها رو ضربدر 5 کنید تا قیمت یه عروسی معمولی به دست بیاد!
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1391/12/12
سلام
بسیار مورد استفاده قرار گرفت
برای شما از خداوند تبارک و تعالی عاقبت بخیری آرزومندم
موفق باشید
شکروی
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1392/03/21
سلام
یه سوال دارم :
خرید لباس پاتختی با خانواده داماد است یا خانواده عروس؟
Iran, Islamic Republic of
05:26 - 1392/05/28
طلا مثقالی چنده ؟

اینو جواب بدید ممنون میشم ....
آآآآآآآآآآآآآخه کی میتونه تو این دور و زمونه زن بگیره ؟
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1392/06/10
اين قيمتها را از كدوم بازار گرفتيد واقعا آدم شاخ در مياره
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1393/03/04
زندگی چرتیکه بردار نیست عزیزان من...
United States
16:55 - 1393/03/21
مال چه قرنه محاسبه نرخ خرجکردتون!
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1393/09/08
سلام منو شوهرم کل هزینه های ازدواجمون 13 میلیون شد با خونه دو طبقه گرفتیم بالا ما پایین خانواده اش دو میلیون شوهرم تو رهن خونه گذاشت البته الان بعد دو سال چهار میلیون شده حلقه من 200 هزار تومن شد خلقه شوهرم نقره 50 هزار تومن خیلی هم قشنگه سرویس طلای من یک میلیون شد آتلیه هم نرفتیم تالار نگرفتیم تازه سرویس طلامو فروختم سه میلیون شوهرم پکان خرید باهاش مسافرت راه دور هم رفتیم /مهریم 50سکه است دو تا بجه داریم!!! اینقدر زندکی رو سخت نکنید اینقدر غر نزنید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1393/11/29
حلقه خریدم ساده 1500000
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1394/03/01
این رقم ها مال ایرانه عایاااااا؟؟؟؟؟؟؟؟/؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1394/03/23
من الان 6 ماهه عقدم هنوز هیچ کاری نکردیم امیدیم ندارم بتونیم عروسی بگیریم نه چیزی خود ب خود جور میشه نه الکی دلتونو خوش کنید همین خرجای کمی که گفتین هم اصلا راحت جور نمیشه هیچ میدونید جور کردن حتی یه میلیونم وقتی دستتون ب جایی بند نیس ممکن نیس؟من دارم ب جدایی فکر میکنم در حین علاقه ای که ب نامزدم دارم وفقط یه نتیجه گرفتم از روزای سختی که گذروندم علت اصلی طلاق تو مملکت ما اوضاع داغون اقتصادمونه خدا رحم کنه به قشر پایین و متوسط جامعه داره قربان میشه...
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1394/04/11
واقعا اقایون گناه دارن
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1394/11/13
آدم به این نتیجه میرسه اصلا نباید ازدواج کنه
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1395/09/10
اگر وضع مالیتون خوب نیست اصلا ازدواج نکنید که حماقته
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1395/09/15
MOJTABA:
این مملکت و پدر و مادر هایی که به فکر ما جوونا نیستن الان من جوون که دل باخته شدم چه کنم ۳۰ سالم شده منی که به ازدواج قبلا اعتقاد نداشتم ولی از موقعی که با این دختر آشنا شدم به ازدواج بیشتر علاقه مند شدم ولی وقتی پول یه شب ازدواج که من هزینه هاش رو حساب کردم ۶۰ میلیون و رهن یه خونه ۱۵ میلیون هزینه داره تازه من همش رو دسته پایین گرفتم وگرنه خیلی بیشتر از اینها میشه . اگه پدر و مادر های ۲ طرف به فکر بچه هاشون بودن و کمک میکردن بدون این خرجها میشد یه خونه ی نقلی خرید و بدون جهیزیه کامل و دسته دوم خریدن خود زوجین میشه یه زندگی رو شروع کرد ولی خونواده ها نمیذارن میگن ما آرزوی یه یادگاری از شما داریم من خودم هم دوست دارم این یادگاری ها رو ولی به چه قیمتی . من کلا مثل همه ی جوونا ناامید شدم از زندگی . من و ما جوونا چکار کنیم با خرج ازدواج
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1395/09/22
به خاطر همین مسائل مالی دو ساله نتونستم ازدواج کنم با کسی که همو دوست داریم واقعا رسم و رسوم های مسخره ای داریم این همه خرج کنیم واسه یک شب! کاش یاد میگرفتیم اینارو سرمایه کنیم برای آینده
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1395/11/21
اصلا کی حوصله ازدواج داره هرچی بدست بیاریم باید به زن بدیم
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1395/12/07
سلام به همگی.
ببین عزیزای من این چیزایی که گفته شد یه خورده از حقیقت دوره. ما سال پیش عقد خونی مون شد هزینه هارو بگم که متوسط هزینه عقدمون با پنج تومن تموم شد.
دو تومن حلقه هامون.(نشون و حلقه عقد خودمو همسرم)
پونصد تومن کت شلوار . لباس منم مامانم از کربلا گرفته بود
ششصد تومن خرید لباسام
صدتومن گل و شیرینی خواستگاری
صد تومن عاقد
پونصد تومن کرایه تالار و پونصد میوه شیرینی
یه هفتصد ام گردن بند ظریف واس زیر لفظی.
کل عقد نامزدیمون با این هزینه تموم شد به خوشی. قسمتی از هزینه هارو پسر داد قسمتیشو خانواده ما اصلا فشار نیفتادیم بدون قرض و وام . ارایشگاه مردا که ده تومن پولشه واسه خودمم به اسم عروس رفتنی کلی تیغ میزنن گفتم عروسی برادرمه مدل مو دادم خیلی خوش دست تموم کرد ارایشمم خودم خیلی ملیح درست کردم. در طول نامزدی مون همسرم برام تو هر عید خودش النگو گرفت ابجی هاشم کادو دادن . اینا اختیاری بود. اما هزینه ی عروسی نگرانی نداره خودش خرجشو خیلی راحت دراورد هیچ اضافه ام موند. خریدای عروسیمونم همسرم یه سرویس گرفت شش تومن اونم تو عروسی پولش دراومد.شما نیت قلبیتون تشکیل خانواده باشه خدا خودش یه جوری ساپورت میکنه که نمیدونین چطوری شد. برای همتون ارزوی خوش بختی میکنم دوستان.
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1396/01/20
شماهایی که میگین خرج عروسی خودش جور میشه.و از یه جایی میاد که متوجه نمیشین. بله خب خودش جور میشه شما که زحمت نمیکشی پولشو جور کنی.پدر مادرت برات جورش میکنن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
خونه خریدم باقرض و وام
هنوز دارم قسط میدم
کلی خرج خونه کردم
کلی طلا خریدم
حالا بازم سرویس طلا و عروسی میخوان از من
سال قبل پدرم به رحمت خدا رفته
از کجا بیارم
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1396/04/20
من یه سالیه نامزدم دیگه کم کم کمرم میشکنه یه ماه هم اینجوری پیش بره اعلام ورشکستگی میکنم من تازه 3 سال هستش درآمد دارم خودتون حساب کنید یه نفر تو سه سال چقدر میتونه درآمد داشته باشه من تو یه سال با هزینه خونه نزدیک 60 میلیون پول خرج کردم یه خواهشی دارم از دختر خانما تو خدا اینقدر که به فکر باباتونید به فکر نامزدتون هم باشید چون اونان که زندگیشونو با شما شریک میشن باباها وقتی شمارو به دنیا آوردن به فکر خرجتون هم بودن و حتما تواناییشون از دومادشون توپرداخت این هزینه ها بیشتر
چیزایی که تو خونه باباتون یه عمر ندیدید یه شبه از شوهرتون انتظار نداشته باشین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
دقیقا درک میکنم چی میگی
Iran, Islamic Republic of
03:44 - 1396/05/05
سلام
شاید باورتون نشه ولی من ۱۶سالمه واین مطالبو میخونم و از زندگی ناامید میشم با این قیمت های نجومی و
چشم و همچشمی ها
(ووواااییی به حااال نسل مننن)
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1396/06/22
من مراسم عروسی نمیگیرم
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/06/30
عدد هایی که نوشته شده هیچ کدوم درست نیت هزینه خیلی بیشتر از این صحبت هاست.
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1396/07/27
سلام، سوالی که برام ایجاد شده اینه که آیا حتما باید هزینه چمدان عروس و داماد باید یکسان باشه، اگر در شرایطی هزینه چمدان عروس بیشتر از چمدان داماد شد عروس باید مابقی مبلغ به داماد برگردونه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/09/18
باو از ایران زن نگرید این یک
چون نه عشق و علاقشون زنان ایرانی شخصی و اصلا حس مشترک ندارند. . دختران دهه 60 به بعد کلی عوض شدند با زنان دهه 50 به قبل
دوما که رسم و رسومات قدیم بزارید برای همون قدیم .

سوما در مخارج ازدواج هم دختر و هم پسر باید مشترک هزینه کنند.
جهاز کامل با زن هزینه جور کردن خانه اجاره ای یا صاحب خانه شدن هم با پسر
دیگر مخارج مشترک هزینه بشه

دختره نداره بده ازدواج نکنه . پسرا نباید بیان خواستگاری دختره خانواده دختر و خود دختر هر چی از ذهنشون می رسه از پسره درخواست کنن .
پسرا هم باید درخواست مادی از زنان بکنند . همین طور که دخترا می کنن والا
Czech Republic
23:54 - 1396/10/25
اولین نظر برای سال 91 هستش الآن 96! همه اعداد در 3 ضرب کنید سپس جاهای خالی را با گزینه مناسب پر کنید...!
United Arab Emirates
21:35 - 1396/11/20
هوووف,واقعا این سنت پیامبره
United States
14:09 - 1397/01/10
قیمت های شما برای سال 91
هستش


انگشتر طلا نشان برای عقد 600 هزار تومان
حلقه طلا برای دختر 2 میلیون تومان
حلقه پلاتین برای مرد 2 میلیون تومان
سویس طلا 6 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان
لباس داماد 1 میلیون تومان
لباس عروس اجاره 1 میلیون تومان تا 2 میلیون تومان
هزینه تالار 30 تا 40 میلیون تومان در تهران در شهرستان 20 میلون تومان
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1397/04/14
کاشکی خانوما از عروسی صرف نظر میکردن. به خدا زوره...
ما هم جهیزیه کامل و عالی نمی خوایم. مگه ما خیلی بتونیم یه خونه به زور رهن کنیم.
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1398/04/30
اگه قیمتا این بود که غ نداشتم....
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/07/06
من میخوام تازه عروسی کنم اما خواهرام میگن خرج عروسی با داماد ولی من میگم هر کی هزینه مهمان های خودش بده که به هردو خانواده فشار نیاد ایا درسته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج