افـق نگاه کودکتان را روشن كنید
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۱۶۰۳۳
۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۴
۴۹۷۸
چه حوصله‌ای دارد این پسر، واژه‌ها را از گوشه و کنار جمع می‌کند و به هم می‌بافد و می‌بافد تا مبادا تار و پود رویایش از هم گسیخته شود. با این که فریاد کردن را بلد نیست، با این که هیاهویی ندارد، اما آوای سکوتش گوش را می‌خراشد.صدای تیک و ‌تاک نبضش در میان هیاهوی هزار نت این سرزمین، عجیب گم شده است.
وب‌سایت همشهری شش و هفت: چه حوصله‌ای دارد این پسر، واژه‌ها را از گوشه و کنار جمع می‌کند و به هم می‌بافد و می‌بافد تا مبادا تار و پود رویایش از هم گسیخته شود. با این که فریاد کردن را بلد نیست، با این که هیاهویی ندارد، اما آوای سکوتش گوش را می‌خراشد. صدای تیک و ‌تاک نبضش در میان هیاهوی هزار نت این سرزمین، عجیب گم شده است.
 
شاید برای او تمام دنیا فقط همین دیوار باشد، دیواری که می‌شود آن را با بهترین رنگ‌های عاشقانه دنیا نقاشی کرد تا دل پسرک شاد شود. مراقبت از کودکا ن بیمار یا بچه‌هایی که به مشکلات جسمانی و ذهنی  مبتلا هستند، سخت است. یکی از روش‌هایی که این مراقبت‌ها را برای والدین سهل‌تر می‌کند، استفاده از تکنیک‌های ویژه چیدمان خانه برای کودکان بیمار یا مبتلا به مشکلات ذهنی است. در واقع با روش‌های ساده می‌توان امید را به زندگی کودک بیمار باز گرداند و رفتارهای مراقبتی را بهتر انجام داد.

افـق نگاهش را روشن كنید

نورپردازی اتاق 

نورهایی که روی دیوار پخش می‌شوند و در واقع منبع روشنایی محسوب می‌شوند، باعث تجمع نور، تنها در یک محدوده خاص خواهند شد. بنابراین، از این نوع روشنایی برای اتاق خواب کودکان بیمار یا کودکانی که در حال گذراندن دوره نقاهت‌شان هستند، استفاده کنید. بعضی کودکان ممكن است به مدت طولانی به سقف اتاق خیره ‌شوند و نوری که به صورت مستقیم پخش می‌شود، چشم‌های حساس آنها را آزار خواهد داد.
 
به طور کلی نور مخصوص در سقف اتاق بهترین و مطمئن ترین منبع نوری برای کودکان مبتلا به اختلالات ذهنی است؛ چرا که هم در دسترس کودک نیست و هم می‌تواند در تمام اتاق پخش شود. برای کودکان پر جنب و جوش و کودکان بیش فعال، بهتر است نور اتاق را از طیف‌ ملایم انتخاب کرده و آن را مطابق با سلیقه کودک و هماهنگ با شکل اتاق خواب و رنگ دیوار و اسباب بازی‌ها انتخاب کنید.

 رنگ‌هایی مانند سبز، آبی و صورتی که هیجان‌ کودکان پر جنب و جوش را کنترل می‌کند برای اتاق خواب بیش فعال‌ها مناسب‌تر است. در اتاق کودكان هیجانی و بیش فعال از ساعت استفاده نکنید یا به همان ساعت کوچک با طراحی کودکانه که محبوب فرزندتان نیز بوده، اکتفا کنید. اتاق خواب بهترین مکان برای استراحت و راحتی و آسایش کودکان است و نصب ساعت‌های بزرگ یا تابلوهای رنگی یا شلوغ باعث کاهش آرامش و بالا بردن سطح فعالیت آنهامی‌شود.

امید ببخشید

کودکان مبتلا به ام‌اس، كودكان دچار مشكلات حركتی یا کودکانی که تحت درمان با شیمی‌درمانی قرار دارند، ‌نیازمند امید بیشتری هستند. شاید تمام دنیای این كودكان در نمایی از چیدمانی که شما برای‌شان انتخاب کرده‌اید، خلاصه شود.

 قرار دادن گلدان در نمای دید آنها یكی از بهترین راهكارهاست. یک درختچه زیبا متناسب با فصل مانند درختچه یا گل آفتابگردان می‌تواند نگاه‌‍‌شان را تازه و امیدوار كند. دلیل آن نیز رشد و جان گرفتن گلدان‌ها و جان گرفتن آنهاست. پیچ امین الدوله یكی از گل‌های بسیار زیبا و با طراوت است.،  قبل از کاشت و پرورش گلدان، حتما با یک کارشناس مشورت کنید تا مراحل رشد گیاه به خوبی پیش برود.
 
از آلرژی زا نبودن گیاهان و بی ضرر بودن کاشت گل در اتاق کودک نیز اطمینان حاصل کنید و با پزشک فرزندتان مشورت کنید. درختچه پیچ امین الدوله‌، نسترن و رازقی گزینه بسیار خوبی است. معمولا این نوع گل‌ها آفتاب دوست هستند و می‌توانید افق دید كودكان را با این گل بیارایید. بنابراین فرزندتان به نور و زیبایی و طراوت گل‌ها به طور همزمان نگاه خواهد كرد.

افـق نگاهش را روشن كنید

مراقبت از کودکان در خودمانده

دكوراسیون دیوار اتاق کودکان مبتلا به اوتیسم (‌درخود مانده) باید خاص باشد. بهتر است از نقشه‌هایی که در آن معادلات ریاضی ترسیم شده  به‌جای کاغذ دیواری‌های کارتونی یا تابلوهای رنگی، کمک بگیرید. در صورت امکان دو اتاق را به کودک مبتلا به اوتیسم اختصاص دهید یا با کمک پارتیشن یکی از اتاق‌های بزرگ خانه را به دو قسمت تقسیم کرده و یکی از آنها را به رنگ بژ یا آبی تیره درآورده و یکی دیگر را با ترکیبی از رنگ‌های مختلف، به صورت هنری و مبتکرانه رنگ آمیزی کنید.
 
قسمتی از اتاق را برای خوابیدن کودک و بخش دیگری از اتاق را هم برای فعالیت‌های مورد علاقه کودک درنظر گرفته و طراحی كنید. این گروه از کودکان انزواطلب بوده و به برقراری ارتباط‌های اجتماعی علاقه اندکی نشان می‌دهند. بنابراین بهتر است با کمک شیوه‌های خلاقانه دکوراسیون اتاق، انگیزه، شور و شوق زندگی را در او بیدار كرده و محدودیت‌های او را از بین ببرید.   اغلب کودکان مبتلا به این اختلال عصبی – رشدی به تغییرات حساس بوده و در صورتی که دکوراسیون مطابق علاقه آنها نباشد به سمت بازی با اشیاء نمی‌روند و برنامه دكوراسیون آنها هدر می‌رود.

با کمک برچسب‌هایی در اندازه‌های بزرگ تمام اسباب بازی‌ها و وسایل مورد استفاده کودک را در اتاق خواب علامت گذاری یا نام گذاری کنید. کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا با زبان علائم با اطرافیان خود ارتباط برقرار می‌کنند و نظم بخشی و دسته‌بندی وسایل اتاق کودک‌، کمک زیادی به برقراری ارتباط بهتر میان فرزندان و والدین یا پرستاران آنها خواهد بود. عکس‌های خانوادگی را روی دیوارهای خانه نصب کنید. به جای قرار دادن مبل یا صندلی در اتاق کودک فضاهای خالی را با بالش پر کنید.
 
اگر فضا مناسب است، تاب چرخشی در اتاق كودك نصب كنید. بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم در بزرگسالی، توانایی زندگی مستقل را ندارند و برای زندگی شخصی معمولا به دیگران وابسته هستند. چیدمان‌های اصولی منطبق بر تکنیک‌هایی که بتوان وابستگی کودکان را کاهش داد، به حل این مشکل کمک می‌کند. بی خوابی، خوابگردی و وحشت شبانه از جمله مشکلات رایج در کودکان مبتلا به اوتیسم است که می‌توان با تغییر در چیدمان اتاق کودک این مشکل را حل کرد. پرده‌های ضخیم و تیره رنگ، دیوارهایی با رنگ تیره از جمله این راهكارهاست. علاوه براینكه نباید در اتاق كودك چراغ خواب روشن كرد. کنترل نور تابیده به اتاق كودك از راهکارهایی است که به خواب بهتر این کودکان کمک می‌کند.


دکوراسیون ویژه پر جنب و جوش‌ها

اختلال بیش فعالی یکی از مشکلات شایع کودکان در اکثر جوامع دنیاست. آمار‌ها نشان می‌دهد، بیش از هشت میلیون بزرگسال و پنج میلیون کودک در سراسر دنیا از بیماری بیش‌فعالی رنج می‌برند. چیدمان اتاق کودکان بیش فعال بهتر است با دقت خاصی انجام شود. اختصاص دادن فضای مناسب برای بازی این کودکان پر جنب و جوش از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
معمولا اتاق‌هایی با پرده‌های نازک و روشن و خلوت برای این کودکان مناسب خواهد بود. کودکان بیش فعال در اتاق‌های شلوغ و نابه‌سامان قادر به تمرکز نخواهند بود و کنترل آنها دشوار است. وسایل اضافی مانند بالش‌ها، کتاب و مجله، اسباب‌بازی‌های محرک، تلویزیون، تلفن و وسایل برقی نباید جایی در اتاق این گروه از کودکان داشته باشند و اتاق خواب باید به محلی برای آرامش و استراحت کودک تبدیل شود.

افـق نگاهش را روشن كنید

از رنگ‌های با طیف ملایم مانند آبی که کاهش‌دهنده فشار خون بوده و ضربان قلب را کاهش می‌دهد برای تزئین اتاق و رنگ‌آمیزی دیوارها کمک بگیرید. تابلو، عکس‌های خانوادگی و قاب‌های هنری نیز بهتر است مضامینی از طبیعت را تداعی كنند. برای نمونه قاب‌هایی که جریان آب در رودخانه یا اقیانوس را به تصویر می‌کشد یا جلوه‌ای از درختان، جنگل و باغ و بستان را در معرض دید می‌گذارد برای این کودکان مناسب خواهد بود. هرگز تصاویری را که سقوط، خشونت و مجادله را نمایش می‌دهد در اتاق کودکان بیش فعال  قرار ندهید. 
 
میز تحریر را از اتاق کودک بیش فعال بردارید. به این ترتیب به خواب راحت و بازگشت آرامش ذهنی کودک كمك خواهید كرد. تختخواب این کودکان را در کناردیوار به گونه ای قرار دهید که قادر باشند فضای خارج از اتاق را به راحتی ببینند و با قرار دادن شمع‌های معطر و پخش موسیقی آرام و چراغ خواب‌هایی با نورهای ملایم، محیط را برای کودکان بیش فعال، رویایی و آرامش‌بخش كنید.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان