افشاگری توکلی در مورد احمدی نژاد
۳۱۶۱۶۹
۲۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۳
۲۴۰۷۶
احمد توکلی ، تخلف جدیدی از دولت احمدی نژاد را فاش کرد که به ماجرای «قرض 150 هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی» برمی گردد که 105 هزار میلیارد آن بازگشت داده نشد!
پایگاه خبری انتخاب: احمد توکلی ، تخلف جدیدی از دولت احمدی نژاد را فاش کرد که به ماجرای «قرض 150 هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی» برمی گردد که 105 هزار میلیارد آن بازگشت داده نشد!

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان طی سخنانی به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه سال 1395 کل کشور، اظهار داشت: زمانی در دولت قبل 150 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای تهیه دارو قرض گرفته شد، اما صرفاً 45 هزار میلیارد تومان آن را پس دادند و بقیه را صرف خرید ساختمان و قرض دادن به برخی نهادهای دولتی کردند و مقداری را نیز صرف امور رفاهی کارکنان کرد.

وی ادامه داد: از این رو در بودجه 95 جلوی دست‌اندازی‌ها به صندوق ذخیره ارزی را گرفتیم.

قابل ذکر است، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین، بار دیگر فعالیت های خود را گسترده کرده و با وعده «یارانه 250 هزارتومانی» وارد عرصه شده است. وی هفته ی گذشته در جمع اعضای کمگین انتخاباتی خود در آمل، اعلام کرد که او«نوکرتر» مردم است.

جلوی احمدی‌نژاد را گرفتیم

توکلی در ابتدای سخنانش نیز گفت: : اگر قواعد علمی در بودجه‌ریزی کشور رعایت نشود نتیجه آن رشد بی‌انضباطی مالی و کمک به رکود و تورم خواهد بود.

احمد توکلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه کمیسیون تلفیق وقت کافی و خوبی برای بررسی جداول و ردیف‌های لایحه بودجه 95 صرف کرد، گفت: یک سوم وقت کمیسیون تلفیق صرف تدوین جداول بودجه 95 شد، بودجه برنامه مالی یکساله دولت است و باید با انضباط بالایی تدوین شود.

وی اضافه کرد: سیاستگذاری مالی باید طبق قانون و بر اساس قواعد علمی باشد که اگر غیر از این شود، نتیجه آن اتلاف منابع، فساد و تهدید ثبات کشور، کاهش سرمایه‌گذاری و افزایش رکود و تورم است.

نماینده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: پرهیز از قانون‌نویسی در کمیسیون تلفیق از نکات مثبت این کمیسیون بود، در این کمیسیون توانستیم فرصت کافی برای بررسی جداول و ارقام را داشته باشیم. همچنین از سیاستگذاری پولی در بودجه پرهیز شد، چرا که این امر به عهده شورای پول و اعتبار است که البته باید هماهنگ با سیاستگذاری های مالی در دولت و مجلس باشد.

توکلی تصریح کرد: در لایحه بودجه 95 به دولت اجازه داده شده 50 میلیارد دلار تأمین مالی از خارج از کشور داشته باشد که بتواند از محل آن 150 هزار میلیارد تومان تامین اعتبار داخلی کند.

افشاگری توکلی: احمدی نژاد 150 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای تهیه دارو قرض گرفت، اما 45 هزار میلیارد تومان آن را پس دادند!وی با بیان اینکه بودجه متفرقه 41 درصد است که مشخص نیست کجا هزینه می‌شود، یادآور شد: در قانون هدفمندی یارانه‌ها آمده دولت به افراد غیرنیازمند یارانه ندهد، از این رو ریسک کرده تا 14 میلیون نفر غیرمستحق طی ساز و کاری حذف شوند که بر اساس آن باید به حساب‌های بانکی سرکشی شود.

احمد توکلی ادامه داد: به نظرم حرف آقای رئیس‌جمهور درباره سرکشی به حساب‌های بانکی افراد درست نبود،‌آقای رئیس‌جمهور این کار را دخالت در حریم خصوصی مردم عنوان کرده بود، درست است که حساب‌های بانکی افراد حریم خصوصی آنان است اما برخی افراد مانند دادستان، قاضی و مأمور محاسبه مالی نامحرم نیستند و محرم هستند.

وی تصریح کرد: اجلاس جهانی برای شفافیت اطلاعات برای مبارزه با مفاسد مالی شکل گرفته که 110 کشور عضو آن هستند، به این معنا که اطلاعات بانکی بین کشورها رد و بدل می‌شود تا فرار مالیاتی نداشته باشند، لذا اگر بانک مرکزی سرکشی به حساب‌ها داشته باشد، هم افراد مستحق شناسایی می‌شوند و هم دریافت مالیات افزایش پیدا می‌کند، این اقدام موجب جلوگیری از فرار مالیاتی و هدر رفتن پول بیت‌المال می‌شود.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش حذف تبصره 19 در کمیسیون تلفیق را از دیگر نکات مثبت بوجه 95 دانست و گفت: در تیرماه 92 یعنی اواخر ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد بود که وی برای تسویه حساب بدهی دولت درخواست 74 هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی را داشت، ما در مجلس بعد از مراجعه به شورای پول و اعتبار و عدم نتیجه‌گیری به دیوان عدالت اداری مراجعه کردیم که قاضی‌های دیوان حق را به ما دادند چرا که «ارز» دارایی خصوصی بانک مرکزی نیست که دولتی آن را برای تسویه بدهی خود استفاده کند بلکه ابزار سیاستگذاری است.

وی متذکر شد: در آن زمان مجلس قانونی تصویب کرد که هم جلوی این کار احمدی‌نژاد گرفته شود و هم دولت‌های بعدی وسوسه نشوند، اما روحانی 3 بار این کار را تکرار کرد که به وزیر اقتصاد تذکر دادیم، این کار آثار منفی اقتصادی دارد و اگر تاکنون ارز را برای افزایش بودجه گران می‌کردند، حال دارند برای تسویه بدهی دولت این کار را می‌کنند که کمیسیون تلفیق با حذف تبصره 19 جلوی این کار را گرفت.

نماینده تهران در مجلس همچنین گفت: دولت محترم اول «فکر موش کند بعد فکر گندم»، چرا که نظام بانکی ما در حال حاضر فساد دارد و خرج‌های اضافی و هزینه‌های گزافی به دولت تحمیل می‌شود.

احمد توکلی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی در دولت قبل 150 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای تهیه دارو قرض گرفته شد، اما صرفاً 45 هزار میلیارد تومان آن را پس دادند و بقیه را صرف خرید ساختمان و قرض دادن به برخی نهادهای دولتی کردند و مقداری را نیز صرف امور رفاهی کارکنان کرد، از این رو در بودجه 95 جلوی دست‌اندازی‌ها به صندوق ذخیره ارزی را گرفتیم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1395/01/22
از 150 هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی 105 هزار میلیارد آن بازگشت داده نشد!
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1395/01/22
چرا دادستان علیه احمدی نژاد اعلام جرم نمیکنه وقتی سند همه چی هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
یعنی واقعا نمیدونی چراااااااا ؟؟؟؟؟؟؟
اگر ندونی دیگه...
محمود
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
حتماً ميترسن حرفهاي زيادي براي گفتن داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1395/01/22
باید بره دادگاه میگه چرا نباید تایید صلاحیت بشه
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1395/01/22
نوشدارو پس از مرگ سهراب
شما نمایندگان آن زمان که میباست حرف میزدید نزدید، و بعضی نمایندگان این آقا رو انقدر مقدس میشمردند که حتی غذای مونده اش رو بعنوان تبرک بر میداشتند.
همه شما در این مسایل به نوعی مقصرید و در پسشگاه خدا و مردم مسئول
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
اختیار دارین .... نماینده حرف بزنه ؟؟؟؟!!!
کارتون رابین هود رو یادت رفته ؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
دقیقا... مردم حق داشتند به شماها رای ندهند. واقعا کی جوابگوی عمر ماست؟
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1395/01/22
نوکرتری که خودشو موظف به جارو کردن صندوق ذخیره ارزی برای اطرافیانش بدونه نمیخواییییییییییییم...
این بار فکر کنم هوس کردی کف صندوق ذخیره ارزی رو دستمال بکشی و برق بندازی اما کور خوندی دستت برا مردم رو شده.
United States
20:14 - 1395/01/22
برادر عزیز جناب آقای دکتر توکلی بفرض که ادعاهای شما درست باشد. اولا که نوشدارو بعد از مرگ سهراب است . ثانیا چرا این خلاف کاری های دولت مکتبی! پیش را از کانال مقامات قضایی دنبال نمی کنید. تقریبا همیشه افشاگری می کنید بعد دنبال کار را نمی گیرید؟
مطمئن هستم این افشاگری ها را از روی مسئولیت پذیری که دارید مطرح می کنید ولی چه عامل یا عواملی شما را از دنبال کردن باز می دارد؟!!
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1395/01/22
باشه دلیل نمیشه باز بترسیم این عاقا میخواد بیاد :)))))
تا قیام قیامت شاهد این شیرن کاریاش هستیم
جالب تر اینجاست یه سریا میان باز طرفداریشو میکنند باور کنید برید تحقیق کنید متوجه میشید طرفداراش چشمشون به همون یارانست ، انقدر عقلشون نمیرسه 10 برابرشو هر ماه پس میدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
دقیقا .... یه عده نمیدونم نمیفهمن !!! یا مثلا میخوان بگن مام صاحب عقیده ایم !!!! یا شایدم از حقیقت فراری هستن و دوست دارند خودشون رو گول بزنن :)
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1395/01/23
ما داریم به کجا می ریم .؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
ما داریم به کجا می رینیم .؟
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1395/01/23
پس چرا میزارین این اقا راه بیفته و‌برای خودش تبلیغ کنه و‌دوباره یه عده مثل خودش رو‌گول بزنه .....ما نوکرنمیخواییم ..
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1395/01/23
پس چرا میزارین این اقا راه بیفته و‌برای خودش تبلیغ کنه و‌دوباره یه عده کم مثل خودش رو‌گول بزنه ... ..
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1395/01/23
مردم بد بخت ایران که در طول تاریخ ,بازیچه سیاسی کاری ,مسعولین شدید!!!بچشید طعم تلخ طرفداری از سیاست های پوچ!!
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1395/01/23
آقای رسایی کجایی؟؟؟؟
چرا دلواپس نیستی؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1395/01/23
احمدی بر می گرده
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1395/01/23
خداييش شما كه مدعي بي طرفي هستيد
مرد هستيد امروز سخنان امروز توكلي رو با تيتر عليه دولت فعلي كار كنيد يه خورده به شما ايمان بياريم كه جزو منافقين نيستيد
توکلی در اخطار قانونی اساسی:
دولت فعلی مرتب از صندوق توسعه ملی پول برداشت می‌کند/ بیشتر منابع صندوق در اختیار دولت است
شناسه خبر: 1045168 سرویس: سیاسی
۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹
احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت فعلی مرتب از صندوق پول برداشت می‌کند و نتیجه آن قطعاً خالی شدن صندوق خواهد بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان و در جریان بررسی لایحه بودجه 95 در اخطاری با استناد به اصل 110 قانون اساسی، به مصوبه کمیسیون تلفیق برای الحاق یک بند به تبصره 4 اشاره کرد و اظهار داشت: این بند الحاقی نشان می‌دهد که قرار است در سال 95 از صندوق توسعه ملی اعتباری به بانک کشاورزی که یک بانک دولتی است، تسهیلات داده شود تا این اعتبارات را برای امور مربوطه هزینه کند که قطعا این مسئله با اصل 110 قانون اساسی مغایرت دارد، زیرا این صندوق نمی‌تواند به بخش دولتی وام دهد.

وی افزود: اگر صندوق توسعه ملی در بانک مربوطه سپرده‌گذاری کند، این مسئله اشکالی ندارد و صندوق می‌تواند در تمام بانک‌ها سپرده بگذارد. از این رو براساس قانون، صندوق تنها می‌تواند از طریق بانک‌های عامل به بخش خصوصی و تعاونی تسهیلات دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به گزارش تفریغ بودجه 6 ماهه آخر سال 94 گفت: متاسفانه براساس این گزارش شاهدیم که بیشتر اعتبارات صندوق صرف امور دولتی شده و این در حالی است که صندوق توسعه ملی یک امر نجات بخش بوده تا به وسیله آن توسعه تحقق یابد.

توکلی تصریح کرد: تمام کشورهای نفت‌خیز برای توسعه خود صندوق‌های اعتباری تاسیس کرده و پول‌های مازاد خود را در آنجا ذخیره می‌کنند تا این اعتبارات صرف سرمایه‌گذاری شود.

وی با تاکید بر اینکه اختصاص اعتبارات از صندوق توسعه ملی به بخش دولتی مغایر با قانون است، گفت: بخش دولتی که در دوران رئیس‌جمهور قبلی 637 میلیون دلار تنها از درآمدهای نفتی، برداشت و خرج کرد، البته این میزان اعتبار به غیر از اعتبارات صندوق توسعه ملی و صندوق ذخیره ارزی است. از طرف دیگر دولت فعلی مرتب از صندوق پول برداشت می‌کند و نتیجه آن قطعاً خالی شدن صندوق خواهد بود. در شرایط کنونی متاسفانه دولت با کارآیی عمل نمی‌کند و بیشتر منابع صندوق در اختیار دولت است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
شما که منافق نیستی ، بدون که عمل خلاف قانون و مصالح عمومی همه جا و توسط هر کسی بده . بعد هم ، این جناب آقای توکلی که حالا هشدار میده آیا در زمان دولت قبل اینهارو نمیدونست ؟؟؟؟؟
چرا اون موقع هشدار نمیداد ؟؟؟؟!!!!
اصلا فکر کردی چرا ؟؟!! :))))
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1395/01/23
یادمون نمیره که همین سایت برترین ها هم تو اون هشت سال طرفدار بی چون و چرای احمدی نژاد و دار و دسته اش بود
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1395/01/24
اون ج.ر که من می دونم این دولت فعلی است که همین جوری داره از صندوق ذخیره ارزی پول برداشت می کنه چیزی بر نمی گردونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج