زمان جدایی زوج های ایرانی
۳۱۶۳۱۳
۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
۱۴۴۳۲ 
معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی بیشترین میزان طلاق را در ۵ سال اول زندگی و دخالت خانواده ها را موثرترین عامل در طلاق عنوان کرد.
خبرگزاری مهر: محمد اسحاقی معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، گفت: همچنان شاهد رشد منفی رویداد ازدواج در کشور در حالی که میانگین طلاق در کشور روند رو به رشد دارد.

وی ادامه داد: فارس در ثبت رویدادهای ازدواج در سال ۹۳ پائین تر از میانگین کشوری قرار دارد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: رشد واقعه طلاق بین زوج های تحصیلکرده روبه افزایش است و بررسی ها نشان می دهد طی حدود ۱۰ سال گذشته دامنه سنی ازدواج کاهش و میانگین سنی ازدواج افزایش داشته به گونه ای که در سال ۹۴ میانگین سن ازدواج در مردان ۲۸ سال و زنان ۲۳.۸ سال بوده است.

اسحاقی یادآور شد: این عدد را برای فارس ۳۰ سال در مردان و ۲۶ سال برای زنان است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از افراد جامعه در سن بالای ۳۵ سال ازدواج می کنند، گفت: ۱۴ درصد نیز وقوع ازدواج در سنین بالای ۳۰ سال اتفاق می افتد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص زمان طلاق در کشور نیز تاکید کرد: بیشترین میزان طلاق در ایران طی ۵ سال اول ازدواج و در کل ۱۳ تا ۱۴ درصد از طلاق ها در سال اول ازدواج حادث می شود که عامل بخش عمده ای از آنها اعتیاد است.

اسحاقی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقشه جامع فرهنگی کشور، گفت: نقشه جامع مهندسی فرهنگی در کنار نقشه جامع علمی تضمین کننده اجرای قانون اساسی و این ها در کنار اقتصاد مقاومتی، حرکت به سمت تمدن اسلامی است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم سیاست های جامع علمی و فرهنگی، برنامه کنترل و کاهش طلاق است.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: طی بررسی های انجام شده مهمتری عامل موثر در طلاق دخالت خانواده ها و محقق نشدن شروط ضمن عقد است به همین دلیل برنامه جامعه کنترل و کاهش طلاق به شکل پایلوت در ۱۰ استان کشور اجرایی می شود.

وی افزود: این برنامه در استان های فارس، تهران، گیلان،اصفهان، البرز، کرمانشاه، مازندران، قم، خراسان رضوی و مرکزی اجرایی خواهد شد.

اسحاقی تاکید کرد: میزان تجرد قطعی در ایران کمتر از ۲ درصد است و۹۸ درصد افراد در ایران میل به ازدواج دارند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1395/01/23
خیلی از مساعل باعث جدایی میشود و تنها یک عامل نیست بیماری هر یک از زوجین بیکاری و فقر اعتیاد خیانت که متاسفانه روبه افزایش است وشروط به سن و جنس خاصی نیز نیست چشم و هم چشمی های نابجا دخالتهای والدین هم مرد و هم زن تحصیلات عالی برای بانوان و آشنا شدن به حق و حقوق خود و.....باید جلوی خیلی از ضد ارزشها گرفته شود وخیلی از باورهای فرهنگی تغییر کند تا طلاق کم شود و روند ازدواج بهبود یابد!!!
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1395/01/23
تازمانی که ازادی وعدالت بین زن ومرد به صورت قانونی وقاطع واقع نشود اضمحلال خانواده هابیشتر خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1395/01/23
اکثر طلاق ها به خاطر خیانت طرفین هستش!

الان من نمیتونم به دختری اعتماد کنم برای ازدواج.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
چون خودت هفت خطی
United States
20:21 - 1395/01/24
سلام..هم چشمی.نگاه به زندگی متفاوت هسته.غرور بعضی از خانم ها و مردها باعث میشه خیلی اتفاق ها بیفته.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج