برای همیشه با ترک پاهایتان خداحافظی کنید
۳۱۶۵۱۰
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
۲۵۹۶۰۵ 
شایع‌ترین علت ترک پاشنه پا، خشکی پوست است. کسانی که به‌طور عمومی خشکی پوست دارند، مستعد این هستند که دچار ترک کف پا، به‌خصوص ترک پاشنه پا هم شوند، اما در بعضی افراد شانس بروز این مشکل نسبت به بقیه بیشتر است.
برترین‌ها: شایع‌ترین علت ترک پاشنه پا، خشکی پوست است. کسانی که به‌طور عمومی خشکی پوست دارند، مستعد این هستند که دچار ترک کف پا، به‌خصوص ترک پاشنه پا  هم شوند، اما در بعضی افراد شانس بروز این مشکل نسبت به بقیه بیشتر است.
 
به گفته متخصصان ترک پاشنه پا در خانم‌ها بیشتر از آقایان دیده می‌شود که یکی از دلایل اصلی آن تفاوت‌های هورمونی بین زن‌ها و مردهاست. اگر شما هم جزو کسانی هستید که از ترک پا رنج می‌برید و تا حالا هرچه کرده‌اید، نتوانسته‌اید از شرش خلاص شوید حتما این مطلب را بخوانید.

برای همیشه با ترک پاهای‌تان خداحافظی کنید

چرا کف پا خشک می‌شود؟

عواملی مانند اضافه‌وزن، شرایط شغلی و... باعث به‌وجود آمدن ترک‌های کف پا می‌شوند. افرادی که مشکل اضافه‌وزن دارند و در دسته افراد چاق قرار می‌گیرند به‌دلیل فشاری که روی پوست کف پا تحمیل می‌شود پاشنه پای‌شان مستعد به‌وجود آمدن ترک‌های عمیق می‌شود. به‌علاوه شغل‌هایی وجود دارند که به طریقی پوست کف پا در معرض خیسی و رطوبت (پا به‌طور مکرر در معرض خیس شدن و خشک شدن قرار می‌گیرد) یا مواد شوینده قرار می‌گیرد مانند مربیان شنا یا افرادی که در کارخانه‌های قالیشویی کار می‌کنند بیشتر مستعد خشکی پاشنه یا کف پا هستند.

بیماری‌هایی که با خشکی پا اشتباه گرفته می‌شوند

همان‌طور که گفته شد یکی از علت‌های شایع ترک‌های کف پا، خشکی پوست است. اما برخی بیماری‌ها وجود دارد که علائم‌شان خشکی و ترک پاشنه و کف پاست، به‌همین دلیل در ذیل به چند مورد از این بیماری‌ها اشاره می‌کنیم:

بیماری صدف یا پسوریازیس

یکی از مشهورترین بیماری‌هایی که با ترک‌های عمیق و دردناک کف پا همراه است، بیماری صدف یا پسوریازیس است. البته این بیماری به‌طور نادر در کف دست یا کف پا مشاهده می‌شود اما چطور ترک‌های کف پای ساده را که ناشی از خشکی پوست است را از بیماری پسوریازیس تمایز دهیم، باید گفت اگر ترک‌‌های پا همراه با پوست قرمز و ملتهب باشد، این ترک‌ها ناشی از بیماری پسوریازیس است. پوست حالت چرمی شکل دارد و چون قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، پوست کف پا دچار ترک می‌شود که همراه با درد است.  این دسته از ترک‌های پا درمان متفاوتی نسبت به ترک‌های معمولی کف پا دارند. یعنی علاوه بر نرم‌کننده‌ها باید از کرم‌های مخصوص برای درمان ضایعات پسوریازیست استفاده شود.

بیماری قارچی

ضایعات قارچی یکی دیگر از بیماری‌هایی است که ممکن است با مشکل ترک و پاشنه پا اشتباه گرفته شود. این بیماری بیشتر در سنین بالا و افراد مسن دیده می‌شود. در نگاه اول ممکن است فرد فکر کند به مشکل خشکی پوست ساده دچار شده است، اما اگر ترک‌ها با پوسته‌ریزی‌های چشمگیر همراه باشد و علاوه بر کف پا ناخن و اطراف ناخن را هم درگیر کند، آن زمان است که باید به بیماری قارچ پایی مشکوک شد. در این مواقع یک بررسی آزمایشگاهی برای کشف علت انجام می‌شود و اگر بیماری قارچی تایید شود، آن وقت داروهای مناسب تجویز می‌شود و بعد از مصرف طی مدت کوتاهی فرد بهبود پیدا می‌کند.

 اگزمای پوستی

اگزمای پوستی در بعضی مواقع ممکن است باعث به‌وجود آمدن ترک در کف پا شوند. اما در صورت وجود اگزما ابتدا باید علت اصلی ریشه‌یابی شود و بعد از به دست آوردن نتیجه درمان درست را به کار برد. البته یکی از علت‌های ایجاد اگزما می‌تواند ناشی از شغل فرد باشد. مثلا افرادی که پاهای‌شان دائما داخل مواد شیمیایی قرار دارد، در این مواقع باید پاها از این مواد دور نگه داشته شوند.

بیماری کراتودرمی

بیماری مادرزادی به‌نام کراتودرمی‌های کف پا وجود دارد که همان‌طور که اشاره شد علت اصلی به‌وجود آمدن این بیماری‌ها ژنتیک است. راه رفتن این افراد را می‌توان به کسانی که روی شیشه یا سنگلاخ راه می‌روند تشبیه کرد. برای همین پیاده‌روی و راه رفتن طولانی‌مدت برای این افراد مناسب نیست، چراکه با درد زیاد همراه است. این بیماری هم جزو بیماری‌هایی است که نباید با ترک‌های پاشنه پا عادی اشتباه گرفته شود. با این حال چون این یک بیماری ارثی است، نمی‌توان انتظار بهبودی کامل را داشت، اما با کمک داروهای تجویزی می‌توان این بیماری را تحت کنترل گرفت.

 دردهای کف پا ناشی از چیست؟

ترک پاشنه و کف پا در فصل پاییز و زمستان بیشتر بروز می‌کند و تنها دلیلش هم خشکی هواست، اما نکته حائزاهمیت این است افرادی که دچار مشکل خشکی و ترک کف پا هستند ممکن است در بعضی مواقع در عمق این ترک‌ها عفونت‌های میکروبی هم مشاهده کنند. در چنین وضعیتی شخص ممکن است از درد پا به‌دلیل وجود عفونت‌های میکروبی شکایت داشته باشد.

برای همیشه با ترک پاهای‌تان خداحافظی کنید

ترک پا چطور درمان می‌شود؟

افرادی که با مشکل ترک پاشنه پا مواجه هستند، برای درمان این مشکل باید از چرب‌کننده‌ها و کرم‌ها استفاده کنند، اما بهترین کرم‌ها برای درمان این دسته از مشکلات، کرم‌هایی هستند که خاصیت نرم‌کنندگی بالایی دارند. انواع و اقسام این کرم‌ها با برندهای معتبر در بازار موجود است؛ اما در بعضی مواقع ممکن است متخصص پوست تجویز کرم دست‌ساز را بدهد. در نهایت متخصص پوست تعیین می‌کند که برای درمان، از چه کرم‌هایی استفاده شود، بهتر است. معمولا کرم‌های مخصوص ترک پاشنه پا حاوی ماده‌ای به اسم اوره هستند که درصد اوره آنها حدود 20درصد است که برای درمان ترک‌های پا این مقدار کافی است.
 
شما می‌توانید انواع کرم‌های رفع ترک پا را به صورت آنلاین و فقط با چند کلیک تهیه کنید:
 
برای همیشه با ترک پاهای تان خداحافظی کنید

ترک پا را ریشه‌کن کنید

اگر دنبال نتیجه بهتری هستید توصیه می‌شود پاها را در یک تشت آب قرار دهید و بگذارید کف پا خیس بخورد؛ بعد از اینکه پاها را خشک کردید زمانی که رطوبت پوست تبخیر نشده و پوست نمناک است کرم‌های نامبرده را به کف پا بزنید. همچنین توصیه می‌شود بعد از این اقدام برای اثربخشی بهتر کرم‌ها، یک کیسه نایلونی را روی پاهای کرم‌زده بکشید. با این راهکار نتیجه درمانی بهتر خواهد شد. اما اگر شخصی قصد دارد بعد از کرم زدن فعالیت خاصی انجام دهد، برای اینکه کیسه نایلونی مزاحمتی ایجاد نکند توصیه می‌شود روی کیسه مجددا جوراب بپوشد.

 صندل خزدار ممنوع!

علاوه بر کرم، به افرادی که مشکل ترک پاشنه پا داشته باشند توصیه می‌شود از دمپایی یا صندل‌های رو فرش استفاده کنند. البته توصیه می‌شود از صندل‌ها یا روفرشی‌هایی که پرز (الیاف و خزدار نباشند) دارند، استفاده نشود. صندل‌هایی که خزدار هستند پیشنهاد خوبی برای این دسته از افراد نیستند. توصیه بعدی این است با پای برهنه در محل‌هایی که گرد و خاک وجود دارد حضور پیدا نکنند؛ همان طور که گفته شد ترک‌های پا محل ورود انواع و اقسام مواد از محیط  هستند که هم باعث تشدید ترک پا و هم خارش و التهاب و درد در این ناحیه می‌شوند.

پوست کف پا را با دست نکنید!

پوسته‌پوسته شدن کف پا یکی از مشکلاتی است که درراستای خشکی پا به‌وجود می‌آید. البته استفاده از کرم‌های نرم‌کننده بروز این پوسته‌ها را کاهش می‌دهد؛ با این حال گاهی اوقات این پوست‌ها طوری قرار گرفته‌اند که ممکن است برخوردشان با سطح باعث ایجاد درد شود. در این مواقع توصیه می‌شود با وسیله‌ای مثل قیچی‌های کوچک استریل شده پوسته اضافه را بردارند. با دست این پوسته‌ها را نکنید چون احتمال اینکه به پوست بیشتر آسیب وارد شود زیاد است.

تاثیر سنگ پا در درمان خشکی پا

سنگ پا وسیله‌ای است که از گذشته تا همین امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما درمورد تاثیر سنگ پا در درمان ترک پاشنه پا باید گفت این ترک‌ها بیشتر در افرادی به‌وجود می‌آید که پوست کف پای‌شان کلفت شده باشد. سنگ پا تاحدودی می‌تواند در این زمینه موثر باشد، اما بازهم نیاز به یادآوری است که بهترین و موثرترین روش استفاده از کرم‌های نام برده شده است.

برای همیشه با ترک پاهای‌تان خداحافظی کنید
درمان‌های خانگی

افرادی که دسترسی به کرم‌های طبی و دارویی ندارند، می‌توانند از چرب‌کننده‌های خانگی مثل روغن‌های حیوانی، وازلین و حتی روغن‌های جامد خوراکی استفاده کنند. همچنین اگر ترک پاها همراه با عفونت باشد می‌توانند از پانسمان‌ عسل استفاده کنند. البته نکته مهم این است که عسل باید طبیعی باشد.
انتشار یافته: 56
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1396/10/24
کف پاهای من کلا اینطوری اصلا نمیره اصلا
پاسخ ها
فاطمیه
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
سلام
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
چه تیتر مزخرفی زدین اصلا راه حل کلی هم ارائه ندادین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
منم همین مشکل رو داشتم ولی جدیدا از روغن نارگیل استفاده می کنم و بسیار مفید فایده بود چون من شاغل هستم صبح تمام پام رو به روغن نارگیل اصل که از مغازه های روغن کشی گرفتم به کف پام می زنم بعد جوراب می پوشم و می رم سرکار وقتی برگشتم خونه پامو می شورم و دوباره فردا صبح همین کارو تکرار کردم خیلی خیلی بهتر شده و اثرش از زمانی که وازلین و کرمهای دست ساز دکترا رو می زدم بسیار بسیار ماندگارتره
اشکان
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
برای همیشه از شر ترک پا خلاص شوید
من همیشه اول پاهام رو چند دقیقه توی تشت آب گرم وشامپوی نرم کننده میزارم بمونه دوسه دقیقه کافیه بعد باتیغ ریش تراشی یا ژیلت بهتره برای تازه کارها چون دست نباید کج بشه پا رو میبره کامل تمیز میکنه شاید یه ترک ریز بمونه اون هم با کرم جی واز بین میره موفق باشید
اشکان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
صندل خیلی برای پا مشکل ایجاد میکنه باصندل حتما باید جوراب پوشید وهر روز با اب گرم وشامپوی نرم کننده پا رو نرم کنید در آخر هم روغن نرم کننده وکرم جی کاملا از شر ترک پا در امان باشید
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1397/01/21
کف پای من از 9سالگی به بعد اول با قرمزی و بعدها با ترک ترک شروع شد و الان کف پای من ترک داره و خشکه من چه طوری میتونم این مشکلمو حل کنم لطفا راهنماییم کنید.
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1397/01/25
ترک پا از بچگی دارم کرم جی میزنم کمی خوب میشن به محض که نمیزنم دوباره شروع ترک میشه
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
ببخشید مادر شوهرم خیلی با ترک پاش ازیعت هست مشهرهنما کنید
بدون نام
France
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
با یک قاشق غذا خوری جوش شیرین نیم استکان سرکه یک ربع توی تشته کوچک با اگرم بمانه وبعد از خشک کردن با
مینا خسروی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
سلام ترک پای من زیاده هم پاشنه هم کف پا
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/01/30
سلام کف پای من ترک های خیلی زیادی نداره ولی اثر هایی از پوسته پوسته شدن و خشکي هست چیکار میتونم بکنم میشه راهنماييم کنيد
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1397/02/17
باسلام کف پاهای من زمستون نرمه ولی تابستون خشک زبرمیشه خیلی چربشون میکنم جوراب میپوشم ولی فایده نداره
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/02/18
منم ترک پا دارم ولی هریک روز در میان ترک پای دکتر ژیلا میزنم خیلی راضی ام امتحان کنید جواب میگیرید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
منم دکترژیلا میزنم خوبه ولی کلا صاف نمیشه و هروقت ک نمیزنم باز بدترمیشه
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1397/02/29
باسلام پاهای من ترک میخوردن خیلی شدیدوقتی کرم میزنم خیلی خوب میشن اماتازمانی که کرم جی میزنم راهنمایم کنیدواقعاخسته شدم
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1397/03/03
پاهای من زیاد ترک نداره ولی خشکی زیاد داره بعضیا میگن بخاطر کمبود آهنه نمیدونم چیکارکنم لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1397/04/23
کف پای من هم ترک داشت ولی خیلی کم بود چند سال پیش د رکلاس انجمن دیابت شرکت کردم یکی ازموضوع هاش درباره مراقبت ازپاها بود که هروز کف پاها با وازلین یا کرم چرب کنید ومرتب جوراب ودم پایی بپوشید منم این کارروکردم ازاون موقع دیگه اثری ازترک ها درپام نیست وپاشنه پام نرمه اوایل کرم که میزدم روزی یک بار سنگ پازدم تا زبری قبلیش رفت ولی الان دیگه سنگ پاهم نمیزنم کرم پاها رومرطوب نگه میداره واز ترک خورد آن جلوگیری میکنه دوستان ازاین روش استفاده کنید حتما نتیجه میگیرید ولی باید مرتب هرروزکرم یا وازلین به کف پاهاتون بزنید تا خشک نشه
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1397/04/23
پاهای منم چندروقت بود خشک و پوست پوست شده بود چندروز کرم ترک پای ساویز زدمـ پشت سرهم خوب شده
روعن زیتونم خوبه
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1397/04/24
سلام همسرم ترک پاش کم نمیشه ازانواع کرم های نرم کننده سنگ پااستفاده کردیم ولی جواب نداد لطفاراهنماییم کنیدهمسرم ازیت میکشه ممنون
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1397/04/24
دوستان اين راهكارم خوبه كف پاتون رو با نرم كننده سر سنگ پا بكشيد براي پوسته هاي كم جواب ميده و بعد از حموم لوسيون يا كره بدن بزنيد.
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1397/04/25
ارایشگاه ها مواد نرم کننده به پا می زنند و با دستگاه ترکها رو از بین می برند یک جلسه هزینه چندانی نداره وقتی ترک ها رفع شد حالا هر شب قبل از خواب یا قبل از بیرون رفتن و پوشیدن جوراب به کف پاتون وازلین بزنید.
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1397/04/27
منم ترک پاهام از ۱۴سالگی شروع شد واقعا اذیت میشم
United Arab Emirates
21:36 - 1397/05/09
سلام.من خانومی هستم ۳۵ ساله.از ترک های دست و پاهام رنج میبرم هرنوع درمانی انجام دادم اما نشد.لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/05/23
سلام .من یه چند سالی میشه کف پاهام اینقده ترک میخوره که قاچ شده .زخم هم میشه..لطفا راهنمایی کنید .ممنونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
سلام من ی
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1397/05/23
من از پیه حیوانی استفاد کردم واقعا جواب داد
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1397/06/06
سلام...به نظر من راه رفتن رو موکت باعث افزایش ترک پا میشه و همچنین افزایش وزن...و روغن زیتون ...و نارگیل ..خوبه ...اگه امکان داره گازوئیل یا با روغن ماشین چرب کنید و پاهاتون رو داخل نایلون ببندید تا صبح نتیجه می ده
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1397/06/16
پوست من کلن خشکه ولی خشکی دست وپام بیشتره چه کرم یاوازلینی بزنم که زودجواب بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
سلام من خانمی ۴۰ ساله هستم که اگزما دارم و منم ترک پاشنه،خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1397/07/04
من همیشه پاشنه پام ترک داره بعضی روزا کنه ولی بعضی وقتا خیلی زیاده خار پاشنه هم دارم وازلین کرم های نرم کننده هم استفاده میکنم نایلون هم میکشم رو پام جوراب هم می پوشم ولی فایده نداره لطفا راهنمایی کنید
United Arab Emirates
23:29 - 1397/07/05
سلام دوستان این روش رو میگم حتماً امتحان کنید چون صد درصد جواب میده٪
قبل خواب،اول پاهاتونو بزارین تو تشت آب گرم که خوب خیس بخوره وکف پاتون نرم بشه بستگی به شدت ترک پاتون داره که چه زمان پاهاتون تو آب گرم باشه همینکه خوب خیس شدن وکف پاهاتون نرم شدن با تیغ اصلاح (تأکید میکنم با تیغ نه با ژیلت) زیر پاشنه پاهاتونو خوب تیغ بکشید تاهمه ترکها بریزه مواظب باشید که پاهاتونو زخمی نکنید بعدش زیر کف پا رو با گریس نسوز (ماله ماشین هست) خوب چرب کنید بعدش نایلون پاتون کنید و روش جوراب بپوشید وشب تاصبح بزارین رو پاتون باشه صبح که بیدار شدین پاهاتونو با آب گرم وصابون بشورین سنگ پا بکشین خشک کنید و بعدش وازلین یانرم کننده یا کرم ترک پابزنین ودوباره جوراب پاتون کنید خیلی پاهاتون نرم ولطیف میشه مثله روزی که از مادر متولد شدین فقط باید همیشه پاهاتونو بشورین و چرب کنید با وازلین یا کرم ترک پا یاهرنرم کننده دیگه و جوراب بپوشین کم کم عادت میکنید که نظافت پاتونو رعایت کنید بدون جوراب کفش ودم پایی نپوشین که دوباره پاتون کثیف بشه وروز از نو روزی از نو....
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
اگرگریس نسوزنبودمیشه ازروغن ترمزیاواسکازین گیربکس وجعبه دنده به همراه ضدیخ کاسپین استفاده کرد؟
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1397/07/07
سلام من پاشنه های پام خشک میشه ترک هم داره وقتی سنگ پا میکشم ی ساعت دیگه نگا میکنم انگار ن انگار شستم سیاه میشن مثل چرک مثل اینکه ی ماهه نشستم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
وای برامنم اونطوریه خسته شدم
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1397/07/08
سلام
منم پام چند ساله که ترکهای عمیق داره و دردناکه بعضی مواقع تو حمام وقتی که پام نرم هست ژیلت میزنم تمام پوسته ها رو بر میدارم صافه صاف میشه به امید خدا میخوام از امشب هر شب روغن زیتون و روغن کنجد بزنم ببینم چه جوری میشه
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1397/07/18
ولی ای کاش راه کار دیگه ای باشه که نخواهیم هر روز پاهامونو چرب کنیم چون واقعازده میشیم وحوصله میخاد
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1397/08/07
من هرکار برای ترک پا انجام دادم اما نتیجه نگرفتم راهنمایم کنید
Iran, Islamic Republic of
03:32 - 1397/08/12
من چکار کنم ترک پام خوب بشه دکتر من راهنمای بکن
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1397/10/12
سلام برای ترک کف پاهام چیکارکنم..
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/10/21
وازلین برای کف پا خیلی خوب
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1397/10/29
سلام پسر من 8 سال داره الان 2 ساله که کف پاهاش ترک داره همه راه ها را هم امتحان کرذم ولی،جواب نگرفتم ترک کف پاهاش خیلی شدیده ومرتب خون میاد خواستم راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1397/10/29
سلام پسر من 8 سال داره الان 2 ساله که کف پاهاش ترک داره همه راه ها را هم امتحان کرذم ولی،جواب نگرفتم ترک کف پاهاش خیلی شدیده ومرتب خون میاد خواستم راهنمایی کنید
Germany
05:54 - 1397/12/13
بهترین و سریع ترین راه حل گریس ماشین هست شب بمالید جوراب بپوشید فرداش بشورید هر شب تکرار کنید من بدترین ترک پارو شاهد بودم که خوبش کرد
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/06/07
سلام مادر من حدودن ۴۵سال داره و از ترک پا رنج میبره انواع کرم مارا هم استفاده میکنه ولی همین ک یه روز کرم نمیزنه دوباره ترک میخوره خیلیم شدیده کل کف پاش اینجوری میشه لطفا راهنماییم کنیم ممنونم
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
برترینها فقط داره تبلیغ میکنه ..وازلین عالیه..
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/07/30
برترینها فقط و فقط و فقط جنبه تبلیغاتی داره..اصلا مطالبش درست نیست... و صحت نداره
Germany
15:40 - 1398/08/03
باورم نمیشه این مطلب درعرض سه یاچهارروزاز تاریخ انتشارش،توسط کاربران مؤفق به دویست وبیست ونه هزاربازدید شده باشه!
Germany
07:02 - 1398/08/05
به نظرمیرسه برترینهاعدد وارقام غیرواقعی وبسیار بیشترازبازدیدمعمول اون مطلب آنهم بمنظورتبلیغ ویانشان دادن بازدیدهای بیشتراین مجله اینترنتی داره منتشرمیکنه بعنوان مثال دویست وسی هزار بازدیدازاین مطلب که به ترک پاپرداخته یامطالبی دیگرکه اعدادوارقامش به نظرغیرواقعی میاد!ماهم امیدواریم این عددوارقام تعدادبازدیدهاساختگی و دروغ نباشه آخه دویست وسی هزاربازدیدازاین مطلب به نظرتون یه خورده بلوف و دروغ نیست؟
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1398/09/08
باسلام وعرض تشکر.بنده مدتی است ساق پاتابالیزانوپوسته پوسته میشود وپوسته هاکنده میشوددوباره تکرارمیشه لطفا بفرمایید چی هست
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1398/09/19
خیلی بده درست بشو نیس ترک پا
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/09/25
سلام توروخدا بگین چه کار کنم خیلی از ترک پام رنج می برم
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/09/25
سلام توروخدا بگین چه کار کنم خیلی از ترک پام رنج می برم
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/09/25
سلام توروخدا بگین چه کار کنم خیلی از ترک پام رنج می برم
Netherlands
18:40 - 1399/03/02
من ترک پام ودرارایشگاه تمیزکردن عالی شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج