کدام گوشی پرچمدار بیشتر گرم می‌شود؟
۳۱۸۴۶۹
۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
۹۱۰۰ 
اکثر تلفن‌های همراه هوشمند جدیدی که راهی بازار می‌شوند از تراشه‌ی اسنپ دراگون 820 استفاده می‌کنند.
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: اکثر تلفن‌های همراه هوشمند جدیدی که راهی بازار می‌شوند از تراشه‌ی اسنپ دراگون 820 استفاده می‌کنند. کوالکام قول داده که این تراشه‌ی جدید گرم نمی‌شود و برای کاربران دردسر درست نمی‌کند. به‌تازگی سایت NordicHardware.se روی گوشی‌های ال جی G5، گلکسی S7 و نکسوس 6P آزمایش‌هایی انجام داده تا گرم‌ترین گوشی را شناسایی کند.

G5 ، گلکسی S7، نکسوس 6P؛ کدام گوشی بیشتر گرم می‌شود؟

گوشی LG G5 از تراشه‌ی اسنپ دراگون 820 بهره می‌برد. گلکسی S7 انتخاب شده برای این آزمایش با تراشه‌ی اگزینوس 8890 ساخته شده و نکسوس 6P هم از اسنپ دراگون 810 برخوردار است. این آزمایش با برنامه‌های 3DMark و Geekbench 3‌ گرفته شده و در کنار آن‌ها دما سنج‌های خارجی هم دمای گوشی‌ها را اندازه می‌گرفتند.

در این آزمایش مشخص شد که پس از 20 تا 25 دقیقه کار کردن با گوشی G5 نزدیک به 40 درصد از کارایی تراشه‌ی گرافیکی این محصول کم می‌شود. این مقدار در گوشی گلکسی S7 تنها 25 درصد است. گوشی نکسوس 6P هم بسیار گرم می‌شود و کارایی خودش را تا اندازه‌ی زیادی از دست می‌دهد. البته شرایط برای گوشی نکسوس 6P متفاوت‌تر بود، چرا که تراشه‌ی این گوشی در حالت معمولی گرم‌تر از تراشه‌های به کار رفته در محصولات دیگر است.

در این آزمایش‌ها مشخص شد زمانی که گوشی‌ها گرم می‌شوند، بیشترین فشار به تراشه‌ی گرافیکی می‌آید و سرعت این قسمت کم‌تر می‌شود.

در ادامه می‌توانید نتایج آزمایش‌های انجام شده را مشاهده کنید. در این تصاویر به خوبی مشخص شده که هرچقدر گرمای دستگاه بیشتر می‌شود، سرعت عملکرد گوشی‌ها هم کاهش پیدا می‌کند.

G5 ، گلکسی S7، نکسوس 6P؛ کدام گوشی بیشتر گرم می‌شود؟
نتایج آزمایش گوشی نکسوس 6P
‌‌‌‌
G5 ، گلکسی S7، نکسوس 6P؛ کدام گوشی بیشتر گرم می‌شود؟
نتایج آزمایش گوشی گلکسی S7
‌‌‌‌‌‌
G5 ، گلکسی S7، نکسوس 6P؛ کدام گوشی بیشتر گرم می‌شود؟
نتایج آزمایش گوشی LG G5‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج