توصیه جدید توکلی به روحانی
۳۲۲۷۹۴
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۷
۱۰۶۳۵ 
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که رئیس جمهور نباید اشتباه احمدی نژاد را در برنامه ششم توسعه تکرار کند.
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که رئیس جمهور نباید اشتباه احمدی نژاد را در برنامه ششم توسعه تکرار کند.

احمد توکلی در مطلبی که در کانال تلگرام خود منتشر کرد نوشت: «چیزی که دولت به عنوان لایحه برنامه ششم توسعه به مجلس تقدیم کرده،‌ خودش هم می‌داند و به روشنی هم بیان کرده که این برنامه نیست. دولت به مجلس می‌گوید شما احکام را تصویب کنید و به من بدهید، من خودم سند توسعه را تصویب می‌کنم. استناد آن هم در نامه ای است که آقای روحانی به مجلس نوشته و به اصل 126 برمی گردد.

این ماجرا در دولت گذشته هم سابقه دارد. آقای احمدی نژاد هم در دوره خودش به همین اصل استناد کرد و برای مقام معظم رهبری نامه نوشت. به دستور رهبری هم جلسه ای تشکیل شد که سه نفر از مجلس، سه نفر از دانشگاه، سه نفر از شورای نگهبان و سه نفر از دفتر رهبری بود.

18 جلسه دعاوی آقای حمدی نژاد را بررسی می‌کردند و به اتفاق این دعاوی رد شدند. اصل 126 می‌گوید که رئیس جمهوری مسئولیت امور برنامه و بودجه و امور استخدامی کشور به طور مستقیم برعهده دارد و می‌تواند اداره آن‌ها را بر عهده دیگری بگذارد. از این بند استنتاج کردند که مسئولیت تصویب برنامه توسعه بر عهده دولت است، در حالیکه اینجا اجرای آن را بر عهده دولت گذاشته نه قانونگذاری.»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج