4 میلیون مجرد بالای 30 سال در کشور
۳۲۳۶۲۴
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
۹۶۵۳ 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بالا رفتن سن ازدواج در میان جوانان را یکی از علت‌‌های آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت:‌ ۱۲میلیون جوان در سن ازدواج قرار دارند و حدود ۴میلیون نفر نیز افراد مجرد بالای ۳۰ سال هستند.
خبرگزاری تسنیم: ایرج عبدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و راه‌های مقابله با آنها اظهار داشت: در زمینه آسیب‌های اجتماعی در درجه اول نیازمند قانون هستیم که باید این مهم در فوریت کار مجلس شورای اسلامی باشد.

وی ادامه داد:‌ توجه به جوانان و ازدواج آنها باید یکی از اولویت‌ها قرار بگیرد و تلاش شود با ارائه راهکارهای ممکن موانع ازدواج برطرف شود؛ باید در زمینه آسیب‌های اجتماعی همه دستگا‌ه‌ها دست به دست هم دهند و همه چیز را به پول موکول نکنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث کودکان کار و کودکان بی‌سرپرست نیز باید ساماندهی انجام گیرد و زندگی آبرومندی را برای آنان فراهم آوریم؛ باید حل مشکلاتی همچون آسیب‌های اجتماعی دغدغه اصلی مسئولان باشد.

عبدی خاطرنشان کرد: وام 10میلیونی ازدواج به زوج‌های جوان می‌تواند یکی از همان کارهای مهم در برداشتن موانع ازدواج باشد و برنامه بسیار مناسبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

وی به بحث اعتیاد و مقابله با آن به‌عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در حوزه اعتیاد رویکرد ما غلط است و نباید اعدام‌ها صورت گیرد چراکه اعدام‌ها به‌جای جلوگیری موجب آسیب‌زایی خواهد بود.در زمینه مبارزه با مواد مخدر کار پژوهشی و ساماندهی نیازمندیم و اگر اهتمام شود موضوع مرتفع خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع بیمه‌های اجتماعی و ازکارافتادگی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و دولت باید به این مهم توجه جدی داشته باشد؛ همچنین دولت می‌تواند پول یارانه‌ پردرآمدها را قطع کرده و آن را برای ازدواج و اشتغال جوانان قرار دهد.

وی اضافه کرد: هنوز آسیب‌های اجتماعی دغدغه اول مسئولان نیست چرا که اگر دغدغه نخست مسئولان بود آسیب‌های اجتماعی کاهش یافته بود و متأسفانه کار جدی نشده است؛ دولت و مجلس می‌توانند در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی با جدیت وارد شوند و ظرف چند سال آن را کاهش دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: ان‌شاءالله موضوع آسیب‌های اجتماعی را با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب باید با جدیت دنبال کرد و مسئولان بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی را به‌عنوان یک وظیفه شرعی و عرفی پیگیری کنند.

عبدی اظهار داشت: در حال حاضر تعداد قابل توجهی جوان مجرد وجود دارند؛ جامعه جوان را رها کرده‌ایم و این افراد قشر تأثیرگذار هستند که باید راهکاری برای آنان اندیشیده شود. باید سن ازدواج را به زیر 20 سال بیاوریم و فقط نصیحت و صحبت در تلویزیون و رادیو یا رسانه‌ها کفایت نمی‌کند بلکه باید راه حل از سوی دولت و مسئولان ارائه شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث اشتغال و فراهم آوردن حداقل امکانات باید برای جوانان در سن ازدواج انجام گیرد؛ دولت می‌تواند با تمهیداتی یارانه افرادی را که ازدواج می‌کنند افزایش دهد و جوانانی که به خانه بخت می‌روند تا 5 سال یارانه بالایی دریافت کنند.

عبدی خاطرنشان کرد: باید برای تشکیل خانواده مشوق‌های مالی قرار دهیم و امتیازگذاری کنیم؛ مجلس می‌تواند در این راستا وارد شود و بحث اشتغال و ازدواج را مورد توجه و تأکید قرار دهد.

وی اظهار داشت: مشکل ما در حوزه آسیب‌های اجتماعی نبود قوانین متقن و شفاف است و خلأ قانونی داریم؛ باید سهم آسیب‌ها را در منابع مالی و بودجه کشور تعریف کنیم و برای حل آنان راهکار ارائه دهیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:‌ تعداد افراد مجرد بالای 30 سال 4 میلیون نفر و افراد ورود یافته به سن ازدواج حدود 12 میلیون نفر است که باید دولت راهکاری را عملیاتی کند؛ بالا رفتن سن ازدواج یکی از علت‌های آسیب‌های اجتماعی است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1395/02/11
فدای یه تار موی مسئولین بی مسئولیت کشور عزیزمون ایران.
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1395/02/11
وام ازدواج 10 میلیونی میدیم ، ازدواج کنید. اخ بودجه نداریم نمیدیم برید رو پای خودتون وایستید همش چشم به دست دولت دارید ..اهههه
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1395/02/11
جوانان ایران دیگر از خواب غفلت بیدار شده اند و تن به ازدواج و بردگی نمی دهند!

کسی اگر عاقل باشد هیچگاه ازدواج نمی کند

ازدواج یعنی اسارت و بدبختی

جوانان این دوره زمونه همه شون زرنگ هستن و دم به تله نمیدن

آفرین به جوانان با تفکر مثبتشون

گول این حرف ها رو هم نمی خورن
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1395/02/12
جالبه بود توی متن به عنوان یک راه کار اومده تا 5 سال یارانه بالا به زوجهایی که ازدواج کنن داده بشه عزیز دل برادر تازه وام ازواجی که اگر بدن میخوان بیفتن به جون جوونهای نگون بخت بانکها و ازشون سود حداقل 25 درصد در سال بگیرن حالا بیاین یارانه بیشتر بدن به زوجها؟ ؟
این چیزا مال اینجا نیست چون جوونها کوچکترین ارزشی برای مسولین ندارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج