کاشت 111 درخت، پاقدم هر نوزاد دختر!
۳۳۱۷۳۷
۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
۸۵۹۱
مردم راجستان هند یک سنت درخشان به مناسبت تولد هر نوزاد دختر دارند. هرگاه یک دختر در روستای پیپلانتری به دنیا می آید، مردم محلی با کاشت 111 درخت جدید آن را جشن می گیرند.
برترین ها: مردم راجستان هند یک سنت درخشان به مناسبت تولد هر نوزاد دختر دارند. هرگاه یک دختر در روستای پیپلانتری به دنیا می آید، مردم محلی با کاشت 111 درخت جدید آن را جشن می گیرند. این رسم شگفت انگیز از زمانی آغاز شد که کیران، دختر رئیس قبلی قبیله در کودکی فوت کرد و پدر او عهد کرد که از آن به بعد کاری کند دیگر ساکنان قدر زندگی دختران خود را بیشتر بدانند.

از آن زمان حدود 250000 درخت به افتخار دختران به دنیا آمده در این روستا کاشته شده است. این عمل که هم به نفع سیاره و هم روستاییان است یک عمل آینده نگر و اکوفمینیسم در کشوری است که معمولا زنها دست کم گرفته می شوند.

در بخش دیگر از این سنت، ساکنان این روستا 21000 روپیه از میان خودشان و 10000 روپیه نیز از والدین نوزاد می گیرند و یک سپرده ثابت 20 ساله برای کودک فراهم می کنند. همچنین والدین یک تعهدنامه حقوقی باید امضا کنند که برای دخترشان شرایط تحصیلی مناسب فراهم کنند و تا زمانی که به سن 18 سال نرسیده ازدواج نکند. این شرایط کمک می کند که حقوق دختر جوان حفظ شود و رشد و پایداری در جامعه افزایش یابد. 

روستاییان با دقت از درختان مراقبت می کنند و در کنار هریک از آنها یک گیاه آلوئه ورا می کارند تا درختان را از موریانه حفظ کند. جنگل و آلوئه وراها اکنون برای تولید محصولاتی که منبع درآمد روستاییان هم هست استفاده می شود. زنان روستا از آلوئه ورا ژل، آبمیوه و ترشی تهیه می کنند و به بازار عرضه می کنند. این روستای کوچک مترقی بی سروصدا به ترویج حقوق زنان و ایجاد زمینی سبزتر ادامه می دهد.

کاشت 111 درخت، پاقدم هر نوزاد دختر!

کاشت 111 درخت، پاقدم هر نوزاد دختر!

کاشت 111 درخت، پاقدم هر نوزاد دختر!

کاشت 111 درخت، پاقدم هر نوزاد دختر!

کاشت 111 درخت، پاقدم هر نوزاد دختر!
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1395/03/03
رسم پسندیده ای است دختربرکته
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1395/03/03
اون وقت ما دهن کج میکنیم میگیم دختره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج