بهترین مقاصد «اکوتوریسمی» جهان کجا هستند؟
۳۳۱۷۸۲
۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳
۱۱۷۳۸
"اکوتوریسم" نوعی گردشگری است که در آن به تماشای طبیعت دست ناخورده و موجودات زنده می روند و انواع تفریحات طبیعی را در کنار کوهنوردی،پیاده روی،دوچرخه سواری،غواصی و ...انجام می دهند.
وب‌سایت توریسم آنلاین: "اکوتوریسم" نوعی گردشگری است که در آن به تماشای طبیعت دست ناخورده و موجودات زنده می روند و انواع تفریحات طبیعی را در کنار کوهنوردی،پیاده روی،دوچرخه سواری،غواصی و ...انجام می دهند.

البته هر اکوتوریست -بوم گردشگر- علاوه بر تفریح و گشت و گذار به نوعی ،وظیفه آموزشی خود را هم ادا می کند.

نخستین مفاهیم و کاربردهای اکوتوریسم در سال 1980 مطرح شد اما تا سال 2002 که سازمان ملل،آن را سال بین المللی اکوتوریسم نامید بیشتر از قبل مورد توجه قرارگرفت.  اکوتوریسم ابزاری موفق برای ترویج شیوه های پایدار اقتصادی در کشورهای در حال توسعه و نوعی تبلیغ برای تشویق در حفاظت از محیط زیست در سرتاسر جهان است.

در ادامه بهترین مقصدهای اکوتوریسمی را معرفی می کنیم:

بزرگترین دیواره مرجانی در نیمکره شمالی که خانه گونه های کمیاب دریایی است در "بلیز"-کشوری در آمریکای مرکزی- قرار دارد.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمیدر بزرگترین ایالت آمریکا ،"آلاسکا" انواع فعالیت های اکوتوریسمی فراهم است.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمیدر مسیر عبور از رود آمازون واقع در برزیل-پرو و پارک "مانو" مسیری چوبی و معلق ساخته شده که امکان تماشای اکوسیستم را از نزدیک به اکوتوریست ها می دهد.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمی"آبدره" نروژ با آبهای کریستالی و کوههای یکدست و آبشارهای پرطراوات که با روستاهای کوچک ماهیگیری احاطه شده اند هم در فهرست ما جای دارد.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمی"سامبورو" منطقه ای حفاظت شده در کنیاست که البته با حفظ حالت طبیعی خود مورد توجه اکوتوریست هاست.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمی"کوههای آبی " در استرالیا که علاوه بر زیبایی طبیعی برای تماشای گونه های جانوری کمیاب هم قابل توجه است.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمیدر "کاستاریکا" که دارای یکی از متفاوت ترین گونه های گیاهی و جانوری است می توان به تماشای جنگلها رفت ،اسب سواری کرده و با تور تماشای پرندگان کمیاب همراه شد.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمی"کرالا" در هند پوشیده از مزارع چای و درختان نارگیل است.

تصاویری زیبا از بهترین مقصدهای اکوتوریسمی
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج