سینماگران ایرانی در کلن آلمان
۳۳۲۸۲۲
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
۵۴۴۳
سومین فستیوال فیلم‌های ایرانی در آلمان از فردا ششم خردادماه با حضور سینماگران کشورمان در شهر کلن آغاز می‌شود و تا 9 خرداد ادامه دارد.
خبرگزاری ایسنا: سومین فستیوال فیلم‌های ایرانی در آلمان از فردا ششم خردادماه با حضور سینماگران کشورمان در شهر کلن آغاز می‌شود و تا 9 خرداد ادامه دارد.

سینماگران ایرانی در کلن آلمان

سیامک پورشریف مدیر این فستیوال در گفت‌وگو با ما گفت: سومین دوره این جشنواره به صورت رقابتی برگزار خواهد شد و در آن فیلم‌های سینمایی و مستند «والدراما» ساخته عباس امینی، «لانتوری» و «عصبانی نیستم» ساخته رضا درمیشیان، «استراحت مطلق» ساخته عبدالرضا کاهانی، «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی، «رویای دم صبح» و «آخرین روزهای زمستان» ساخته مهرداد اسکویی، «روز مبادا» ساخته فائزه عزیزخانی، «یک شهروند کاملا معمولی» ساخته مجید برزگر، «احتمال باران اسیدی» ساخته بهتاش صناعی‌ها، «ممیرو» ساخته هادی محقق، «بارکد» ساخته مصطفی کیایی، «لاله‌زاریا» ساخته بهرام بهبهانی و «بازار طهران تا تهران» ساخته رضا خانلری به نمایش درخواهند آمد.

مدیر این فستیوال افزود: در بخش ویژه‌ای هم قرار است منتخب آثار پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز به نمایش درآید.

وی ادامه داد: همچنین قرار است در نشستی با عنوان نقد فیلم در ایران و آلمان این موضوع با حضور هوشنگ گلمکانی سردبیر ماهنامه فیلم و فردریش هانتر رئیس انجمن اتحادیه منتقدان سینمای آلمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

پورشریف از رضا درمشیان، مصطفی کیایی، فائزه عزیز خانی، عبدالرضا کاهانی، مجید برزگر، هوشنگ گلمکانی، بهتاش صنا‌عی‌ها، هادی محقق و فرهاد توحیدی به عنوان حاضران در این جشنواره نام برد و گفت:‌ خوشبختانه با توجه به دو دوره قبلی که در شهر کلن برگزار کردیم جشنواره جای خود را باز کرده و مخاطبان ایرانی و آلمانی زیادی را جذب کرده است.

سومین فستیوال فیلم ایرانی با حمایت شهرداری شهر کلن و وزارت خارجه آلمان 26 تا 29 می برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج