مونا زندی همچنان در حسرت مجوز
۳۳۴۷۳۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
۶۷۶۲
مونا زندی از عدم دریافت پروانه ساخت دومین سناریو خود با عنوان «شنبه‌ای که گذشت» خبر داد.
خبرگزاری صبا: مونا زندی از عدم دریافت پروانه ساخت دومین سناریو خود با عنوان «شنبه‌ای که گذشت» خبر داد.

کارگردان فیلم «شنبه‌ای که گذشت‌» در رابطه با آخرین وضعیت ساخت این فیلمنامه به ما گفت: متاسفانه کلیت فیلمنامه مورد قبول اعضای شورای پروانه ساخت قرار نگرفت و درحال حاضرمشغول بازنویسی مجدد این سناریو هستیم تا نسخه اصلاح‌شده را مجددا برای دریافت پروانه ساخت به شورای مربوطه ارسال کنیم.

شورای پروانه ساخت «شنبه‌ای که گذشت‌» را برگشت زد

مونا زندی در پاسخ به اینکه اگر این سناریو موفق به دریافت مجوز ساخت نشود، فیلمنامه دیگری را در دستورکار خود برای ساخت قرارخواهید داد؟ گفت: بله، چند فیلمنامه دیگربه نگارش درآمده است که اگر تولید «شنبه‌ای که گذشت‌» بنا به هر دلیلی مهیا نشود، تولید ساخت یکی از آنها را آغاز خواهم کرد.

فیلمنامه «شنبه‌ای که گذشت» نوشته مشترک مونا زندی و نغمه ثمینی و به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع نوری بود که ازهفت سال پیش مراحل تحقیق و نگارش‌اش آغاز شد و موضوع آن نیز درباره نوعی کودک‌آزاری است.

«عصر جمعه» اولین اثر سینمایی وی بود که مضمونی اجتماعی دارد و درباره زندگی زنی به نام سوگند است که همراه پسر پانزده ساله‌اش از خانواده رانده می‌شود و زندگی سخت و دشواری را سپری می‌کند. اختلاف فکری سوگند با پسرش، امید را تبدیل به نوجوانی عصیانگر می‌کند. بنفشه خواهر کوچکتر سوگند از سوی دیگر در تلاش است تا خواهر خود را بازیابد و رازهای گذشته را با او در میان بگذارد.

نویسنده فیلمنامه «عصر جمعه» فرید مصطفوی است و رخشان بنی‌اعتماد مشاور کارگردان آن بوده است. حسین جعفریان فیلمبردار، ژیلا مهرجویی طراح صحنه و لباس، مهرداد میرکیانی طراح گریم، بهروز معاونیان صدابردار، محمدرضا دلپاک صداگذار، سپیده شاهوردی عکاس و رویا نونهالی، هانیه توسلی، مهرداد صدیقیان و رامین راستاد بازیگران فیلم هستند.

«شنبه‌ای که گذشت» دومین فیلم بلند مونا زندی حقیقی است که ساخت آن را به زودی آغاز خواهد کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج