رسانه ملی بهترین روش تبلیغ اندیشه امام
۳۳۵۷۲۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۷
۸۷۰۹ 
حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در دیدار با مدیران رسانه ملی از این رسانه به عنوان بهترین ابزار برای تبلیغ اندیشه اسلام و امام یاد کرد.
خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در دیدار با مدیران رسانه ملی،با بیان اینکه صدا و سیما یک دستگاه عظیم تبلیغاتی است، گفت: مهمترین هدف رسانه ملی تبیین و تبلیغ اهداف کلان نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه بزرگترین مبلغان تاریخ پیامبران هستند، گفت: هم سخن پیامبران بزرگ ترین مضمون تبلیغی است و هم مأموریتی که دارند از جانب بزرگترین مأموریت دهنده است و هم خودشان بزرگ ترین ظرفیت وجودی را دارند که باعث انتخاب آنها برای این منصب شده است.

تولیت آستان مطهر امام راحل با اشاره به آیه شریفه قل لا أسألُکُم علیهِ أَجراً إِلاّ المَوَدَّةَ فیِ القُربی(اى پیامبر ما! بگو: «من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم در خواست نمى کنم، جز دوست داشتن نزدیکانم)، گفت: اگر مبلّغ دینی بتواند مردمان را راضی کند که آنچه می گوید به نفع آنهاست و خودش نفعی ندارد، تبلیغ اثر می کند.

سید حسن خمینی افزود: اگر مخاطب احساس کند قرار نیست نام شما مطرح شود بلکه فقط می خواهید او به سعادت برسد در این صورت حرف شما اثر می کند، اما اگر مخاطب احساس کند در یک سخن چیزی عاید گوینده می شود، سخن او اثر نخواهد کرد.

نوه یادگار امام راحل، با اشاره به سخنرانی های ساده امام گفت: ایشان در سخنرانی های خود چندان آیه، حدیث و شعر نمی خواند و حتی معمولا عبارات ابتدایی سخنرانی را قرائت نمی کردند و ساده سخن می گفتند، اما همان سخن طوفان می کرد، زیرا مخاطب احساس می کرد این سعادت نه برای شخص، بلکه عاید مردم می شود.

 وی با بیان اینکه هر کاری برای همگان خوب و متناسب نیست، خاطر نشان کرد: تبلیغ با «مخاطب» آن تعریف می شود، یعنی اگر کتابی برای یک طیف خاص خوب بوده، ممکن است برای دیگران مناسب نباشد، لذا سخن گفتن برای هرکدام از گروه های معارضین، مخالفین یا معارضین تفاوت دارد و با وجود فراگیر بودن رسانه ملی باید برای گروه های مختلف مخاطب، فکری کرد.

حجت‌الاسلام خمینی  به مدیران این رسانه توصیه کرد: با همت و تلاش جایگاه شما بالاتر می رود، اما با درگیر شدن در امور داخلی، این جایگاه پایین تر می رود و خداوند  قول داده است که اگر خوب عمل کنیم ما را یاری می کند. وی با تاکید بر صداقت و نیت پاک، به عنوان شروط اصلی تبلیغ گفت: به آقای علی عسگری ارادت داریم و به نیت پاک ایشان واقف بوده و عزم ایشان را برای کار در این مدت کوتاه می ستاییم.

سید حسن خمینی در پایان با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری  در حکم ریاست رسانه ملی تصریح کرد: انشالله این دستورات نصب العین این سازمان قرار گرفته و به آن جامعه عمل بپوشانند.

وی همچنین انتخاب رئیس صدا و سیما و جلب اعتماد وی از سوی رهبر معظم انقلاب را برای بر عهده گرفتن این مسئولیت تبریک گفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج